Προς το περιεχόμενο

Παραγγελια με Cainiao warehouse express shipping?


MessatsuRoku

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...

όσο αφορά AliExpress να εμπιστεύεστε ότι είναι από ή μέσω Ευρωπαϊκής Χώρας μόνο όταν το δίνει επιλογή σε κουτάκι με τη Χωρα όπως το είδος & τη ποσοτητα, όχι αν το γραφει σε φωτο ή στο κειμενο ο πωλητής αλλιώς δεν είστε καλυμμένος περί τελωνείων από το ALI γιατί ως γνωστό οι κινεζάκοι κάνουν τον "Κινέζο"

 

έπειτα κοιτάμε να έχει ο πωλητής πάνω από 94% καλό θα είναι! αν έχει πολλούς followers ακόμα καλύτερα. στο προϊόν κοιτάτε φωτο  από αυτούς που έχω λάβει, έχει φίλτρα στα REVIEWS. 

 

τέλος πρώτα να επικοινωνείτε για τη διαθεσιμότητα του προϊόντος ή όποια απορία σας έρθει.......έτσι θα δείτε αν απαντάει. 90% όταν δεν απαντάει ή αργεί μέρες πολλές τότε δεν είναι επαγγελματίας πωλητής & θα μπλέξετε αν κάτι στραβώσει. το ALI μπορεί να είναι αυστηρό γενικώς αλλά σε ζητήματα "μισιακά" 50-50% πως να το πω δεν μας δίνει τη λύση. βρίσκεις τα πάντα όλα όμως υπάρχουν αδιάφοροι πωλητές

 

περί ALI => POLAND => CAINIAO EXPRESS SHIPPING...

99% ο αρχικός Αριθμός Ιχνηλάτησης είναι ως 13 ψηφία (4γράμματα + 9 αριθμοί) =>  ΧΧ 123456789 DE γιατί πάει μέσω γερμανίας 

μετά όπως είπε σωστά κάποιος άλλος εδώ μέσα μπορούν να σου δώσουν από το Customer Service: 2130022593 τον αριθμό WayBill (έτσι τον λέει η DHL) ο οποίος αποτελείται από 10ψηφία όλα αριθμοί!

βάζοντας τον αρχικό 13ψήφιο μπορείτε να βρείτε τον τελικό 10ψήφιο από εδώ πέρα......όταν όμως κοντοζυγώνει να φτάσει Ελλάδα

https://www.dhl.com/gr-el/home.html
έχει επιλογή που βάζετε ΤΚ αν θυμάμαι καλά & μπορείς να βάλεις ενημερώσεις για SMS ή e-mail

εκτός από το Customer Service με τον 10ψήφιο μπορείτε να δείτε το δέμα σας & από το διεθνές 

https://www.dhl.com/en/express/tracking.html

ενώ με το ΑΡΡ από κινητό & αν είσαι γραμμένος μπορείς να ορίσεις μάλλον μέχρι & την προηγούμενη μέρα αν θες να το παραλάβεις κάπου αλλού αν λείψεις

ή από τα POINTS που έχουν γίνει. κάποια πχ μπορεί να είναι βιβλιοπωλεία ή άλλα εμπορικά....αυτό βολεύει πάρα πολύ! 
 

ΣΥΝΗΘΩΣ το δέμα έρχεται την τελευταία μέρα που δίνει στο minimum - maximum το AliExpress. καμιά φορά τυχαίνει να έρθει την επόμενη. 

στη πορεία του είδα ότι πέρασε από Ρουμανία. συμπεραίνω ότι μάλλον είναι αυτό με τα ΦΟΡΤΗΓΑ που τα φέρνουν τέτοιου είδους δέματα ή τρένο ίσως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά εγώ έκανα την παραγγελία μου στις 21/05. Το πακετο φαίνεται να έφυγε απο Πολωνία στις 24/05. Σήμερα 01/06 και δεν έχω πάρει καμία ειδοποίησει απο DHL πέραν αποScreenshot_3.png.0c4b016a205c114c533ac0c25663a340.png τον δεκαψήφιο κωδικό. Να ανησυχήσω? 

Screenshot_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Makis4 είπε

Παιδιά εγώ έκανα την παραγγελία μου στις 21/05. Το πακετο φαίνεται να έφυγε απο Πολωνία στις 24/05. Σήμερα 01/06 και δεν έχω πάρει καμία ειδοποίησει απο DHL πέραν αποScreenshot_3.png.0c4b016a205c114c533ac0c25663a340.png τον δεκαψήφιο κωδικό. Να ανησυχήσω? 

Screenshot_2.png

Tελικά ήρθε ενημέρωση λίγο αργότερα. Το προιον φαίνεται να μπήκε Ελλάδα. Ακριβώς στις 8 ημέρες.

Screenshot_4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Έχω ένα θέμα λέει το πακέτο ότι έφτασε στην χώρα αλλά δεν το βρίσκω πουθενά ούτε στα ΕΛΤΑ ούτε στο dhl Ελλάδας ούτε Ουγγαρίας που λέει τι να κάνω ;892BF191-BE20-4BEC-BC91-BF88B1F058BD.jpeg.b6185393912788eef922f6d71f77d4d5.jpeg

7C84D794-4583-4BAE-B380-D7A178271E8B.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...