Προς το περιεχόμενο

Το Wonder Woman 1984 ίσως καταλήξει άμεσα στο HBO Max


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Vaiosss είπε

Βέβαια ο κινηματογράφος δεν είναι όλη η εξοδος, αλλά ένα μέρος της εξόδου. Μπορείς πριν η και μετά τον κινηματογράφο να πας και κάπου αλλού.

Σωστά. Μιλάω για τον κινηματογράφο καθε αυτού. Αυτό που γράφεις είναι ότι "έξοδος" (με την "κλασσική" έννοια της κοινωνικοποίησης) υπάρχει πριν και μετά τον κινηματογράφο. Θα μπορούσε, λοιπόν, κάποιος να παρακάμψει τον κινηματογράφο...

Επεξ/σία από johncorfas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, jim0912 είπε

Αδερφε πραγματικα σε ζηλευω που εχεις τοσες 10ετιες αναμνησεων στην πλατη σου. Ταινιες οπως το ΤΕΝΕΤ ακομα και το τρειλερ πρεπει να το δεις στο σινεμα. Οταν "βγηκαμε απο την καραντινα" πριν κατι μηνες ειχα την τυχη να δω την ταινια στην κλασσικη αιθουσα του village με τον ηχο σε ολο του το μεγαλειο. Δε μπορουσα καν να εξηγησω στους κολλητους μου γιατι ημουν τοσο ενθουσιασμενος, απλα δεν γινεται να καταλαβεις οταν ανηκεις στην κατηγορια που περιμενει να βγει το blue ray για να το δεις τσαμπα. 

Fun fact, ειχα κανονισει ταξιδι στην Πραγα πριν την πρωτη καραντινα και συνδυαστικα με το 10ημερο θα εβλεπα το ΤΕΝΕΤ για πρωτη φορα στην ζωη μου σε IMAX και εφαγα ακυρο απο την Ryan Air, αμα δε σε θελει τελικα..

Αν και το TENET είχε θεματάκια με τον ήχο στους διαλόγους. Η VMAX του village είναι κοντά στο στάνταρ του digital IMAX σε θέμα εικόνας, απλά τα village έχουν το δικό τους στάνταρ, δεν ξέρω γιατί.

 

35 λεπτά πριν, johncorfas είπε

Σωστά. Μιλάω για τον κινηματογράφο καθε αυτού. Αυτό που γράφεις είναι ότι "έξοδος" (με την "κλασσική" έννοια της κοινωνικοποίησης) υπάρχει πριν και μετά τον κινηματογράφο. Θα μπορούσε, λοιπόν, κάποιος να παρακάμψει τον κινηματογράφο...

Καλά αν δεν σου αρέσει ο κινηματογράφος, προφανώς δεν θα βγεις για να πας. Αλλά σε όσους αρέσει το συνδυάζουν με κάτι άλλο συνήθως. Αλλά και χωρίς να το συνδυάσεις ε καμία ωρίτσα θα κάνεις καμιά βόλτα κλπ να τα πεις με την παρέα, δεν πας και φεύγεις.

Επεξ/σία από Jts
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Jts είπε

Καλά αν δεν σου αρέσει ο κινηματογράφος, προφανώς δεν θα βγεις για να πας. Αλλά σε όσους αρέσει το συνδυάζουν με κάτι άλλο συνήθως. Αλλά και χωρίς να το συνδυάσεις ε καμία ωρίτσα θα κάνεις καμιά βόλτα κλπ να τα πεις με την παρέα, δεν πας και φεύγεις.

Αν ο κινηματογράφος είναι η αφορμή για έξοδο, τότε οκ. Έχεις δίκιο. Γούστα είναι αυτά και δεν κρίνω. Τα άλλα που περιγράφεις είναι ουσιαστικά τα παρελκόμενα και όχι ο ίδιος ο κινηματογράφος. Δηλαδή, θέλω να πω πως το να πας και να μπεις στην αίθουσα να δεις την ταινία δε μου αρέσει. Δεν διασκεδάζω. Τα πριν και τα μετά από αυτό μπορεί να είναί διασκεδαστικά, αλλά δε χρειάζεσαι τον κινηματογράφο για να τα ζήσεις.

Επεξ/σία από johncorfas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...