Προς το περιεχόμενο

YouTube Premium 1,26E/month (Argentina - via VPN)


spongebobgal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, definitio said:

Τελικά πρόσθεσα τους λογαριασμούς μου στην "οικογένεια" προσθετοντας στοιχεία Google Pay με χώρα την Αργεντινή...

...αλλά τη πάτησα κάπως...

Στο ΥΤ χρησιμοποιώ ένα λογαριασμό για τη "σοβαρή" ενημέρωση, κι ένα για τα σαχλά (mma, luben κτλ), ώστε να βλέπω ό,τι θέλω κάθε φορά στις συνδρομές...

...αλλά στο δεύτερο λογαριασμό χρησιμοποιώ "brand account", για να μη συνδέομαι με το όνομά μου στο ΥΤ...

..με το ίδιο email συνδέομαι, αλλά ο brand account δεν κληρονομεί τα "προνόμια" του Google Account στον οποίο είναι συνδεδεμένος...οπότε δεν έχω το Youtube Premium εκεί που το χρειάζομαι...

...τυπικά ο brand account λαμβάνει ένα περίεργο email account του τύπου @pages.plusgoogle.com...

Δεν ξέρω αν μπορώ να προσθέσω αυτόν τον λογαριασμό email (που δεν έχει χωριστά στοιχεία Google Pay) και να αφαιρέσω το Google Account στο οποιο αντιστοιχεί από την "οικογένεια"

Κανονικά το Brand account λαμβάνει τα προνόμια  αν είναι Linked με το google account σου. Εγώ έχω brand account από πριν η google αγοράσει το Youtube. Οπότε είμαι family owner στο κανονικό μου account και το brand έχει κανονικά Premium. 

46 minutes ago, neosstoforum said:

Τόσο πολύ σας ενοχλούν οι διαφημίσεις που συνήθως τις προσπερνάς μετά από 5 δευτερόλεπτα; :P

Καλή προσφορά φαίνεται αφού υπάρχουν τόσα θετικά σχόλια. Ευχαριστούμε τον TS. Εγώ θα το έπαιρνα μόνο για background music, αλλά προς το παρόν βολεύομαι κι έτσι μιας και κατεβάζω στο κινητό τα τραγούδια που θέλω να ακούσω.

Ανάλογα το άτομο αξίζει ή όχι. Για μένα το family σε Αργεντινή/Ινδία αξίζει. Γιατί βλέπεις αν θες και τα original Και βλέπεις και στην tv και στον υπολογιστή χωρίς διαφημίσεις. Βλέπεις και στο κινητό και background Κλπ. Παίζει και google home etc.

 

Btw αν κάποιος ψήνεται να με βάλει σε family spotify και να τον βάλω σε Youtube/tidal μου λέει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

53 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Μήπως μπορείς να δώσεις μερικές οδηγίες; Αν καταλαβαίνω καλά πρέπει να έχεις συνδέσει ένα Raspberry Pi  στην τηλεόραση ή αρκεί να αλλάξεις το dns στο router;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε υπόψιν σας ότι το Hola είναι p2p vpn, ανταλλαγής IP με λίγα λόγια και όχι κανονικό vpn. Εσείς παίρνετε την IP από κάποιον στην χώρα που ζητάτε και την δική σας την παίρνει άλλος, με ότι αυτό συνεπάγεται σε θέματα ασφάλειας και του τι ενέργειες μπορεί να κάνει ο καθένας με την δική σας IP.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Hola vpn και κάρτα πειραιως,δεν με αφηνε να προχωρήσω την πληρωμη.Εβαλα express vpn, απενεργοποίηση τοποθεσιας στο κινητό, περασα και μια διεύθυνση με τ.κ Buenos Aires και όλα οκ.

Η Πειραιώς μου χρέωσε 0,11€, λογικά θα είναι η προμηθεια. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, SilentVoice είπε

Παίζει σε ένα bananapi παλιό που έχω; αν κατάλαβα καλά το setαρω και μετά χρησιμοποιώ τους dns?

Λογικά θα παίζει, αλλά θα πρέπει να το επιβεβαιώσεις. Ναι, το σετάρεις και ορίζεις στο μόντεμ σου ως dns να κοιτάει την IP του banana-pi σου.

3 ώρες πριν, leo066 είπε

Δεν κόβει από το YouTube

Κόβει όλες τις ενδιάμεσες διαφημίσεις σε μένα. Μόνο την αρχική δε γλυτώνεις πάντα.

Αν το συνδυάσεις με τον Brave browser είσαι κομπλέ.

3 ώρες πριν, Jeronymo είπε

Μήπως μπορείς να δώσεις μερικές οδηγίες; Αν καταλαβαίνω καλά πρέπει να έχεις συνδέσει ένα Raspberry Pi  στην τηλεόραση ή αρκεί να αλλάξεις το dns στο router;

Το raspberry pi δεν το συνδέεις στην τηλεόραση. Το βάζεις στο δίκτυό σου και ορίζεις στο μόντεμ σου ως dns αυτό. Μετά οι διαφημίσεις κλπ. κόβονται από όλες τις συσκευές του δικτύου πριν καν μπουν σε αυτό (σε αντίθεση με τα adblockers που τα κόβει αφού μπουν). Έτσι γλυτώνεις σε όγκο δεδομένων, επιβάρυνση στο φόρτωμα σελίδων και επίσης τα σάιτ που επισκέπτεσαι συνήθως φορτώνουν γρηγορότερα, αφού ο τοπικός σου dns αποκρίνεται πιο γρήγορα από οποιονδήποτε απομακρυσμένο. Εν ολίγοις πιο "ελαφρύ" και "γρήγορο" σερφάρισμα γενικότερα.

Επίσης όποιος ζει σε σπίτι μαζί με άσχετους με τεχνολογία, προφανώς τους προστατεύει ΚΑΙ αυτούς από διαφημίσεις, κακόβουλα domain κλπ.

Δες εδώ για μια εισαγωγή:

 

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Λογικά θα παίζει, αλλά θα πρέπει να το επιβεβαιώσεις. Ναι, το σετάρεις και ορίζεις στο μόντεμ σου ως dns να κοιτάει την IP του banana-pi σου.

Κόβει όλες τις ενδιάμεσες διαφημίσεις σε μένα. Μόνο την αρχική δε γλυτώνεις πάντα.

Αν το συνδυάσεις με τον Brave browser είσαι κομπλέ.

Το raspberry pi δεν το συνδέεις στην τηλεόραση. Το βάζεις στο δίκτυό σου και ορίζεις στο μόντεμ σου ως dns αυτό. Μετά οι διαφημίσεις κλπ. κόβονται από όλες τις συσκευές του δικτύου πριν καν μπουν σε αυτό (σε αντίθεση με τα adblockers που τα κόβει αφού μπουν). Έτσι γλυτώνεις σε όγκο δεδομένων, επιβάρυνση στο φόρτωμα σελίδων και επίσης τα σάιτ που επισκέπτεσαι συνήθως φορτώνουν γρηγορότερα, αφού ο τοπικός σου dns αποκρίνεται πιο γρήγορα από οποιονδήποτε απομακρυσμένο. Εν ολίγοις πιο "ελαφρύ" και "γρήγορο" σερφάρισμα γενικότερα.

Επίσης όποιος ζει σε σπίτι μαζί με άσχετους με τεχνολογία, προφανώς τους προστατεύει ΚΑΙ αυτούς από διαφημίσεις, κακόβουλα domain κλπ.

Δες εδώ για μια εισαγωγή:

τι βιβλιοθήκες χρησιμοποιείς στο ΡΙ γιατί εμένα περνάνε αρκετές διαφημίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

   

2 ώρες πριν, m_zaxarias είπε

τι βιβλιοθήκες χρησιμοποιείς στο ΡΙ γιατί εμένα περνάνε αρκετές διαφημίσεις.

Τελευταίο ποστ από μένα για να μην κάνουμε hijack το τόπικ. Το καλύτερο σάιτ για να πάρεις λίστες είναι από εδώ και δοκιμάζεις:
https://firebog.net/

Για περαιτέρω αναζητήσεις:
https://www.reddit.com/r/pihole/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

43 λεπτά πριν, Invictus92 είπε

Αγορασα και γω με revolut και Hola.

Αντιμετωπίζω και γω το προβλημα να προσθέσω μέλη στο οικογενειακό. Φοβάμαι πως εάν τους βάλω χρεωστική κάρτα στο gpay με χώρα αργεντινή θα κάνουν κάποια αγορά καταλάθος. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Τελικά έβαλα προσωρινα σε έναν google λογαριασμο gpay με τα στοιχεια της Αργεντινής, τον προσθεσα στο family πακετο και τέλος διέγραψα τα στοιχεία του gpay προς αποφυγής άλλων χρεώσεων. 

Ευχαριστούμε πολύ για την προσφορά!

Επεξ/σία από Invictus92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...