Προς το περιεχόμενο

Huawei Gt2 pro watch στα 187€ από AMAZON.DE [ΤΕΛΟΣ]


stelios18120

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και όμως 10 μέρες μετά την 2η παραγγελία έγινε dispatch από Πολωνία με UPS.
21 Δεκ. λέει παράδοση, σαν λίγο αργά μου φαίνεται για expedited delivery...

Επεξ/σία από Themos3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 140
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ και καλά ήταν να παραλάβω Παρασκευή. Μπήκα στο τσατ σαπορτ και ρωτάω "πείτε μου απλά την εταιρία που το έχει για να μπορέσω να κάνω τρακ". Εν τέλει άκρη δεν έβγαλα διότι όταν βάζω το parcel number σε όλα τα διεθνή Site δεν βρίσκω κάτι και τώρα όταν κάνω τρακ μ βγάζει το παρακάτω μήνυμα: 

Now expected 12 December - 17 December

We’re very sorry your delivery is late. Most late packages arrive in a day. If you have not received your package by 17 December, you can come back here the next day for a refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Themoo είπε

Εγώ και καλά ήταν να παραλάβω Παρασκευή. Μπήκα στο τσατ σαπορτ και ρωτάω "πείτε μου απλά την εταιρία που το έχει για να μπορέσω να κάνω τρακ". Εν τέλει άκρη δεν έβγαλα διότι όταν βάζω το parcel number σε όλα τα διεθνή Site δεν βρίσκω κάτι και τώρα όταν κάνω τρακ μ βγάζει το παρακάτω μήνυμα: 

Now expected 12 December - 17 December

We’re very sorry your delivery is late. Most late packages arrive in a day. If you have not received your package by 17 December, you can come back here the next day for a refund.

Κλασική περίπτωση με i-parcel. Και εμένα δύο παραγγελίες από amazon με 2 smartwatches απο amazon warehouse (de+fr) εστάλησαν με i-parcel και ενώ ήταν να παραδοθούν μέχρι την Τετάρτη 9/12 καθυστέρησαν και μου εμφάνισε αυτό το μήνυμα με τελική ημερομηνία την 15/12 μετά την οποία αν δεν έρθουν να ζητήσω refund. Τελικά και τα 2 τα παρέλαβα χτες το Σάββατο 12/12. Yπομονή λοιπόν, λογικά τις επόμενες 2-3 μέρες θα σου έρθουν, γίνεται πανικός και με την μέθοδο αυτή (i-parcel) τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα. Οι δικές μου αποστολές πήραν συνολικά 20 μέρες μέχρι να παραλάβω. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Κλασική περίπτωση με i-parcel. Και εμένα δύο παραγγελίες από amazon με 2 smartwatches απο amazon warehouse (de+fr) εστάλησαν με i-parcel και ενώ ήταν να παραδοθούν μέχρι την Τετάρτη 9/12 καθυστέρησαν και μου εμφάνισε αυτό το μήνυμα με τελική ημερομηνία την 15/12 μετά την οποία αν δεν έρθουν να ζητήσω refund. Τελικά και τα 2 τα παρέλαβα χτες το Σάββατο 12/12. Yπομονή λοιπόν, λογικά τις επόμενες 2-3 μέρες θα σου έρθουν, γίνεται πανικός και με την μέθοδο αυτή (i-parcel) τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα. Οι δικές μου αποστολές πήραν συνολικά 20 μέρες μέχρι να παραλάβω. 

Περιμένω και εγώ με i-parcel με ποια εταιρεία κουριερ παραλαβές ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Galans είπε

Περιμένω και εγώ με i-parcel με ποια εταιρεία κουριερ παραλαβές ?

Δεν έχω ιδέα, χτύπησαν το κουδούνι και τα άφησαν στην είσοδο (από μέσα) της πολυκατοικίας και κατέβηκα και τα πήρα. Το μόνο που μου είπε από το θυροτηλέφωνο είναι ότι πρόκειται για δέματα από το amazon. Τις συσκευασίες τις πέταξα οπότε δεν μπορώ να τσεκάρω τώρα αν είχαν κανένα αυτοκόλλητο courier κολλημένο από έξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά απο τις χειρότερες εμπειρίες online αγορών. Οπως προαναφέρθηκα η πρωτη παραγγελια ακυρωθηκε λόγω φθοράς κατά τη διαδικασία παράδοσης. Οκ πήρα ξανα το ίδιο ρολοι οπως κ άλλοι τη 1η Δεκεμβρίου(στα 199) με ημερομηνία παράδοσης 11(ΠΟΤΈ). Φτάσαμε τις 17 Δεκεμβρίου και το δέμα πάλι πουθενά μιας κ όπως με ενημέρωσε ο εκπρόσωπός στο τσατ το δέμα φαίνεται να έχει ΧΑΘΕΊ. Αν είναι δυνατόν να χάνονται δέματα αξίας εκατοντάδων ευρώ. Ακύρωσα την παραγγελία και το πήρα απο το καϊζερ και ένιωσα και καλύτερα και ας εδωσα 60 ευρώ παραπάνω που το πήρα απο τοπικό κατάστημα. Ελπίζω το προϊόν να με αποζημιώσει. Καλές γιορτές σε ολους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...