Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, cocous είπε

Αυτό είναι φυσιολογικό παιδιά?  Ή καταχώριση στοιχείων αποστολής που είναι. Έχει γούστο να μην παραλάβω αύριο. Σε εσάς από γενική ταχυδρομική τι δείχνει? 

20201119_213618.jpg

Στη παραγγελία που έλεγα ότι πήρα άμεσα έτσι ακριβώς πήγαινε και το τρίτο βήμα ήταν η παράδοση στο τοπικό κατάστημα . Για το play δεν έχει εμφανίσει το δεύτερο βήμα αλλά λέει Kαταχώρηση στοιχείων αποστολής. Αντιστρέφω το ερώτημα και λέω καλά εμένα γιατί δεν έφυγε από το κέντρο διαμετακόμισης , λέτε να μη παραλάβω αύριο ??🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, venomawakens7 είπε

Στη παραγγελία που έλεγα ότι πήρα άμεσα έτσι ακριβώς πήγαινε και το τρίτο βήμα ήταν η παράδοση στο τοπικό κατάστημα . Για το play δεν έχει εμφανίσει το δεύτερο βήμα αλλά λέει Kαταχώρηση στοιχείων αποστολής. Αντιστρέφω το ερώτημα και λέω καλά εμένα γιατί δεν έφυγε από το κέντρο διαμετακόμισης , λέτε να μη παραλάβω αύριο ??🤣🤣

Όσο και αν θέλω να έρθει αύριο μπορώ να καταλάβω το τι περνάνε τα παιδιά στα κουριερ αυτό το καιρό, ειδικά το Ps5 πρέπει να το κλατάρισε το σύστημα τελείως. 

IMG_20201119_214844.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το λεω γιαυι κανονικα παει ετσι   .......

Κατι μπέρδεμα παίζει 

Screenshot_20201119-214953_Samsung Internet.jpg

Ενώ σήμερα εχει κολλήσει ετσι

Screenshot_20201119-215203_Samsung Internet.jpg

Νομίζω δλδ δεν καταχωρούν τπτ.....για να προλάβουν τα περνάνε οπως οπως μπαλα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, TeoRossi είπε

Και εμενα το ιδιο .....οπως ειπα κ πριν πιθανόν λόγω φόρτου να έχουν θέμα....ελπίζω δλδ γιατι αλλιως τον ήπιαμε 🤣

Σε ποιες πόλεις τα περιμένετε ? Εγώ Μυτιλήνη, το φυσιολογικό είναι να έρθει αύριο οπότε περιμένω υπομονετικά με θετικές σκέψεις ότι π-σ-κ θα λιώσω το DeS. Ένα παιδί είπε ότι παρέλαβε το μεσημέρι σήμερα στη μακρινή Φλώρινα με γενική. Αυτός πρέπει να μας πει πότε του το έστειλαν από Αθήνα και πως εξελίχτηκε η παραγγελία του .   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, ison είπε

Μπορεις να μου πεις αν το στο εφερε το πλαισιο και αν ηταν χυμα ή μεσα σε χαρτοκιβωτιο (απο περιεργεια και μονο για να δω πως τα δινουν)

Χαρτοκιβώτιο Πλαισίου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, TeoRossi είπε

Και το λεω γιαυι κανονικα παει ετσι   .......

Κατι μπέρδεμα παίζει 

Screenshot_20201119-214953_Samsung Internet.jpg

Ενώ σήμερα εχει κολλήσει ετσι

Screenshot_20201119-215203_Samsung Internet.jpg

Νομίζω δλδ δεν καταχωρούν τπτ.....για να προλάβουν τα περνάνε οπως οπως μπαλα

Ε ναι αυτή είναι η σωστή και λογική σειρά . Πρώτα καταχώρηση στοιχείων και μετά Αναχώρηση από.. Το γεγονός ότι μου τα έχουν βάλει ανάποδα δείχνει ότι τα περνούν όπως να είναι. Άντε να έρθει αύριο και πραγματικά δε ξαναμπαίνω ποτε στο κωλοsite του Κωτσόβολου . Παρανοϊκούς μας έκαναν refresh 10 μέρες τώρα κάνουμε. Θα μας τρελάνουν!  

Επεξ/σία από venomawakens7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, venomawakens7 είπε

Ε ναι αυτή είναι η σωστή και λογική σειρά σειρά . Πρώτα καταχώρηση στοιχείων και μετά Αναχώρηση από.. Το γεγονός ότι μου τα έχουν βάλει ανάποδα δείχνει ότι τα περνούν όπως να είναι. Άντε να έρθει αύριο και πραγματικά δε ξαναμπαίνω ποτε στο κωλοsite του Κωτσόβολου . Παρανοϊκούς μας έκαναν refresh 10 μέρες τώρα κάνουμε. Θα μας τρελάνουν!  

Μακάρι οπως ειπα....αλλιώς εγώ θα μείνω με το χειριστήριο στο χερι🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, venomawakens7 είπε

Kαι εμένα στο Ρέντη έχει κολλήσει , αλλά μένω Μυτιλήνη και δε τη περίμενα σήμερα. Θεωρώ απίθανο να μας έστειλε tracking no η γενική ταχυδρομική χωρίς να έχει την κονσόλα. Πέρα απ' την κατάσταση παραγγελίας στο site του Κωτσόβολου μου έστειλε η ίδια η γενική μνμ στο κινητό μου με τον αριθμό παραγγελίας. Έχει μείνει από χθες το βράδυ στο δεύτερο βήμα . 1.Αναχώρηση από σημείο εξυπηρέτησης (19:49)   2. Kαταχώρηση στοιχείων αποστολής (20:27) AΓ.Ι Ρέντης . Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι κοροϊδεύουν? Μη με αγχώνεις ... ΟΚ ο Κωτσόβολος είναι ότι να ναι και μπορεί να κοροϊδεύει αλλά να είναι μπλεγμένη και η γ.τ μου φαίνεται χοντρό . Τι λέτε ?  

Απλά φοβάμαι και εγώ ότι απλά έχει γίνει κάποιο λάθος 

1 ώρα πριν, TeoRossi είπε

Με γενική σου ήρθε κανονικά την αλλη μερα?

Όχι δεν έχει έρθει ακόμα. Ακόμα αναχώρηση από Ρέντης το δείχνει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοξικό έχει καταντήσει το θέμα με τις προπαραγγελίες του Κωτσόβολου. Χαρά στο κουράγιο σας όσοι παραγγείλα-τε(-με) στις 17/9, πήρατε μνμ για δεύτερη παρτίδα και το δέχεστε.
Αρχίζω να εύχομαι να μου'ρθει το μνμ για δεύτερο κύμα να ακυρώσω να ησυχάσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, totte13 είπε

έχει παραλάβει κανένας απο Κώτσο με Courier Center?

Φιλε τρωμε δουλεμα. Απο χθες απογευμα εχω το μηνυμα αποστολης στην κουριερ αλλα απο courier center δεν εχουν παραλαβει καν το δεμα! Αρα ο κωτσος δεν τα εχει στειλει ακομα αιγαλεω στα γραφεια της κουριερ για να μας τα στειλουν. Ή ειναι τραγικοι στην courier center και ειναι τα ζωα μου αργα! Ουτε σημερα μου ηρθε μηνυμα σκαναρισματος απο το κουριερ. Αρα προβλεπω δυστυχως ουτε αυριο παραλαβη! Αληθεια κανεις με courier center απο κωτσοβολο εχει παραλαβει ή τρωμε ολοι γενικο δουλεμα απο εκει;

Επεξ/σία από polakis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...