Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, prigipa_m είπε

Πάντως δεν βλέπω καμμία παραγγελία στην σελίδα του Κωτσόβολου..!!! Κάτι δεν μου αρέσει....

Έχει πέσει το σιτε και το τηεφωνικό τους κέντρο. Δεν εμφανίζει καμία παραγγελία αν πατήσεις εξέληξη παραγγελίας σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, prigipa_m είπε

Πάντως δεν βλέπω καμμία παραγγελία στην σελίδα του Κωτσόβολου..!!! Κάτι δεν μου αρέσει....

Ειχε πέσει το site τους απο τη μεγάλη κίνηση. Επανηλθε ...... 🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καμία αισιοδοξία όμως??? Έστω κι απ τον κουμπάρο του κολλητού του μπατζανάκη. Αν πάει 10 ο μήνας και δεν έχουμε νέα, εδώ είμαστε να οπλίσουμε και να πατήσουμε τα adaptive triggers. Όπως και να έχει έχει βρωμήσει ο τόπος άρθρα που όλα συμφωνούν πως θα μπουκώσει κονσόλες η αγορά μέχρι τέλη 2020- αρχές 2021.

Στιγμιότυπο οθόνης (27)1.jpg

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα πιστεύω θα το έχουν κυρίως οι digital. Αυτές η Sony θα τις δίνει με το σταγονόμετρο. Θα έχουν γεμίσει τα ράφια με standard edition, και εμείς θα είμαστε ακόμα σε σειρά προτεραιότητας για την digital..😭

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Manolo Sismanidis είπε

Εγω παντως σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το ακυρωσω λογω τον προβληματων και να παρω τη rtx3080, ps5 απο του χρονου που θα εχει διορθωθει

Αν είναι να την ακυρώσεις, καλύτερα δώστη σε κάποιον που θέλει και δεν μπορεί να παραγγείλει.. Από πότε είναι η παραγγελία σου;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να ξεκαθαρίσω κάτι. Τα digital version δεν συμφέρουν στα μαγαζιά. Καί όχι στο Σόνι. Τα μαγαζιά δεν αγοράζουν κονσόλες χωρίς Blu-ray. Στην Σόνι συμφέρει να πουλάει τα παιχνίδια μια φορά το καφέ ένα στο psn store. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Manolo Sismanidis είπε

Εγω παντως σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το ακυρωσω λογω τον προβληματων και να παρω τη rtx3080, ps5 απο του χρονου που θα εχει διορθωθει

εάν την βρεις και θες να δώσεις €900+ για μία κάρτα με προτεινόμενη τιμή $700 τότε ναι, και εγώ σκεφτόμουνα να πάρω 3070 αλλά πέρα από έλλειψη stock είναι και απαράδεκτες οι τιμές στο ελλάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Komfri69 είπε

Θέλω να ξεκαθαρίσω κάτι. Τα digital version δεν συμφέρουν στα μαγαζιά. Καί όχι στο Σόνι. Τα μαγαζιά δεν αγοράζουν κονσόλες χωρίς Blu-ray. Στην Σόνι συμφέρει να πουλάει τα παιχνίδια μια φορά το καφέ ένα στο psn store. 

Και τότε γιατί δεν εχει προμοτάρει πιο πολυ τις ντιτζιταλ και γενικά δεν βγάζει τόσο πολλες ντιτζιταλ ; Επειδή η ζήτηση του κόσμου ειναι πιο μεγάλη στις μπλου ρει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στις gpu χρόνια τώρα υπάρχει πάγια έλλειψη αποθέματος. Μια ανεβαίνει η τιμή του etherium, μια καίγεται το εργοστάσιο, μια ο COVID. Για διάφορες συμπτώσεις λοιπόν στα 2 χρόνια που διαρκεί η κάθε γενιά, ο μέσος καταναλωτής βρίσκει απόθεμα το τελευταίο 6μηνο... Εκεί κι αν γίνεται γλέντι. Πολύ χειρότερα από το PS5

Άσχετο... Τον πιάσανε το Νότη συναχομένο χτες

TOLIS BOSKOPOULOS- UGRASIA / ΤΟΛΗΣ ΒΟΣΚΟΠΟΥΛΟΣ - ΥΓΡΑΣΙΑ - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ktsak είπε

Πηρα tracking #. Εφυγε απο τις αποθηκες στην Αθβνα και ερχεται με Γενικη Ταχυδρομικη. Επιτελους !!!!!

Μετα απο περιπετεια 10+ ημερων 🤩

Άντε μπράβο. Καλορίζικο, καλοπαίχνιδο. Σειρά μας τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ktsak είπε

Πηρα tracking #. Εφυγε απο τις αποθηκες στην Αθβνα και ερχεται με Γενικη Ταχυδρομικη. Επιτελους !!!!!

Μετα απο περιπετεια 10+ ημερων 🤩

Που έχεις προπαραγγελία καί ποτέ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...