Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, AssassinH είπε

Δεν νομιζω μεχρι τον Απριλη να γινονται μονο οι προπαραγγελιες, δεν πιστευω οτι εχουν γινει τοσες προπαραγγελιες. Στο εξωτερικο οι παραγγελιες ανοιξαν για πολυ χρονικο διαστημα για να εγιναν λιγες . Μην κοιτας στην Ελλαδα που ελεγαν παραγγειλτε γιατι ερχεται την αλλη εβδομαδα.

Απλα ειμαι της αποψης οτι θα στοκαρουν καθε μηνα τα μαγαζια και οποιος προλαβει να παραγγειλει.

Δεν λένε ότι μέχρι τότε θα εκτελούνται οι προπαραγγελίες του Νοέμβρη, αλλά ότι μέχρι τότε θα είμαστε σε φάση όπως τώρα, δηλαδή στοκάρουν τα μαγάζια πχ Γενάρη και μέχρι το καλοκαίρι η φάση θα είναι όποιος προλάβει.

Αν συνεχιστεί έτσι η φάση, βλέπω να βγαίνουν μαζί PS5/Slim/Pro. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

There’s a bit of good news for gamers looking to buy a Sony PS5 in Europe, as multiple sources indicate that stocks should be replenished across major EU retailers in the coming weeks. Ireland which hasn’t seen any new shipments since early December is also expected to get fresh stock later this week.

Update: PS5 Stock to be Released by 21st in the UK: 3 Million Units to be Shipped Globally Every Month

https://www.hardwaretimes.com/ps5-stocks-expected-to-be-replenished-later-this-week-across-europe/

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ParafronGR είπε

Δεν λένε ότι μέχρι τότε θα εκτελούνται οι προπαραγγελίες του Νοέμβρη, αλλά ότι μέχρι τότε θα είμαστε σε φάση όπως τώρα, δηλαδή στοκάρουν τα μαγάζια πχ Γενάρη και μέχρι το καλοκαίρι η φάση θα είναι όποιος προλάβει.

Αν συνεχιστεί έτσι η φάση, βλέπω να βγαίνουν μαζί PS5/Slim/Pro. 😛 

Συμφωνω ειδικα τα κομματια που θα ερθουν το Ιανουαριο αν περισσεψει τιποτα το βλεπω να φευγουν σε λιγα λεπτα. Το θετικο ειναι οτι οι scalpers  θα σταματησουν γιατι δεν θα εχει κερδο πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω απο 12/10 εχω σκασει 400 ευρω για το digital και ακομα... Αμα ηξερα οτι θα δωσω ολα τα λεφτα και 3-4 μηνες μετα δεν θα το ειχα, θα το ειχα παρατησει και θα το εκανα παραγγελια οταν θα ομαλοποιοταν η κατασταση. Τα λεφτα αυτα θα μπορουσα να τα κανω κατι αλλο. Ευτυχως που εχω παρει το series x και δεν με καιει, να πω την αληθεια το εχω ψιλοξεχασει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ParafronGR είπε

Ρε, παίδες, ψιλο off topic, αλλά το ίδιο είχε γίνει και με το PS4? Επειδή πήρα το πρώτο (Fat) το 16, δεν είχα ασχοληθεί το 13 και μου κάνει εντύπωση ότι ακόμα και σε ξένα φορουμ λένε ότι τουλάχιστον μέχρι Απρίλη θα εκτελούνται μόνο οι προπαραγγελίες και δεν θα έχει εξομαλυνθεί η κατάσταση.

και το PS4 μεχρι Μαρτη/Απριλιο δεν το εβρισκες. Δεν ειχε την ζητηση που εχει το PS5 βεβαια (που ερχεται κ μεσω καραντινας που ο κοσμος απλα θελει παιχνιδια) αλλα κ παλι, ηταν δυσκολο να το βρεις. Απο Φλεβαρη μια στο τοσο πετύχενες κανενα τεμαχιο αλλα για να αρχισεις να βλεπεις παραπανω στα ραφια ειχαμε φτασει Μαρτη/Φλεβαρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία 8/12 disk

Πήρα τον Κωτσόβολο για το πότε θα είναι νέα παραλαβή κονσολών κ μου είπαν Φλεβάρη κ αρχές Μάρτη. Ρώτησα αν θα υπάρχει καμία παραλαβή μέσα σε αυτόν τον μήνα κ μου είπαν ελάχιστα κομμάτια...

  • Confused 1
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, jimis panousis είπε

Παραγγελία 8/12 disk

Πήρα τον Κωτσόβολο για το πότε θα είναι νέα παραλαβή κονσολών κ μου είπαν Φλεβάρη κ αρχές Μάρτη. Ρώτησα αν θα υπάρχει καμία παραλαβή μέσα σε αυτόν τον μήνα κ μου είπαν ελάχιστα κομμάτια...

εγώ σου λέω ότι μιλούσε για το 2022...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, jimis panousis είπε

Παραγγελία 8/12 disk

Πήρα τον Κωτσόβολο για το πότε θα είναι νέα παραλαβή κονσολών κ μου είπαν Φλεβάρη κ αρχές Μάρτη. Ρώτησα αν θα υπάρχει καμία παραλαβή μέσα σε αυτόν τον μήνα κ μου είπαν ελάχιστα κομμάτια...

Δένει λοιπόν ότι σου είπαν με αυτο εδώ https://www.enternity.gr/Article/Gadgets/News/Ρεπορτάζ-Πότε-θα-ανοίξουν-ξανά-οι-παραγγελίες-PS5-και-Xbox-Series-X-στην-Ελλάδα;/64632.html

Επεξ/σία από Kreisson
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kreisson είπε

 

Εν τω μεταξύ ο Κωτσόβολος δεν έχει σταματήσει ποτέ να δέχεται παραγγελίες εδώ και πόσους μήνες. Για να καταλάβουμε με τι ανθρώπους έχουμε να κάνουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

UK εφτασε το νεο stock και σιγα σιγα θα αρχισει να βγαινει απο καταστημα σε καταστημα. ΑΛΛΑ δε θα μείνει λέπι γιατι μεγαλο τμημα παει να καλύψει τα preorders, οποτε τα λιγα τεμαχια που θα βγουν online, θα εξαφανιστουν σε χρονο dt.
Χθες, το Smythstoys ηταν το πρωτο που τα εβγαλε κ η σελιδα κρασαρε μεσα σε λιγα λεπτα κ εγινε sold out. Το λεω για να εχετε το νου σας οτι γενικα αρχιζουν τωρα σιγα σιγα να εμφανιζονται πραγματα δεξια αριστερα αλλα θα ειναι εμφανιση εκπληξη κ θα κραταει κανενα λεπτο :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

UK εφτασε το νεο stock και σιγα σιγα θα αρχισει να βγαινει απο καταστημα σε καταστημα. ΑΛΛΑ δε θα μείνει λέπι γιατι μεγαλο τμημα παει να καλύψει τα preorders, οποτε τα λιγα τεμαχια που θα βγουν online, θα εξαφανιστουν σε χρονο dt.
Χθες, το Smythstoys ηταν το πρωτο που τα εβγαλε κ η σελιδα κρασαρε μεσα σε λιγα λεπτα κ εγινε sold out. Το λεω για να εχετε το νου σας οτι γενικα αρχιζουν τωρα σιγα σιγα να εμφανιζονται πραγματα δεξια αριστερα αλλα θα ειναι εμφανιση εκπληξη κ θα κραταει κανενα λεπτο :P 

να δούμε εδώ τι γίνεται γιατί άλλοι λένε θα έρθουν αρκετά, άλλοι λένε θα έρθουν λίγα πάλι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2021 στις 10:34 ΠΜ, techSIK είπε

Το ιδιο κεγω φιλε μου, 17/9 digital. Εσυ disc ή digital? Και σε μενα τα ιδια λενε, περιμενουν προμηθευτη.

Digital.... πολύ άτυχοι όσοι παραγγείλαμε digital

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dranthapo είπε

Digital.... πολύ άτυχοι όσοι παραγγείλαμε digital

 

Καλά αν δεν έχετε πάρει ακόμα εσείς με τα digital από την πρώτη μερα εγώ που είμαι 30/10 δεν βλέπω να παίρνω ούτε τον Μάρτιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Dranthapo είπε

Digital.... πολύ άτυχοι όσοι παραγγείλαμε digital

 

5 λεπτά πριν, Backpacker είπε

 

Καλά αν δεν έχετε πάρει ακόμα εσείς με τα digital από την πρώτη μερα εγώ που είμαι 30/10 δεν βλέπω να παίρνω ούτε τον Μάρτιο. 

ξεχάστε τα digital παιδιά υπάρχει παγκόσμια έλλειψη, πάρτε disk οπου βρειτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...