Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

 

ξεχάστε τα digital παιδιά υπάρχει παγκόσμια έλλειψη, πάρτε disk οπου βρειτε

Φίλε μου η αγορά δε θα με οδηγήσει να πάρω αυτό που θέλει. Θα πάρω αυτό που θέλω οπότε έρθει. Μέχρι τότε Ps4 Pro είμαι μια χαρά. Δε χάθηκε ο κόσμος. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα σε όλους. Μου κανει εντύπωση που διαβάζω σε κάποιους, που εχουν παραγγελία PS5 Οκτώβριο, οτι τους παιρνουν τηλεφωνο και οτι μαλλον θα παραλάβουν συντομα. Εχω πληρωμένη παραγγελια απο 23 Σεπτεμβρίου απο Public και ουτε φωνη ουτε ακροαση, και στο τηλεφωνο "δεν ξερουμε τιποτα". Μου ειχαν πει μαλιστα οτι εχουν εξυπηρετησει προπαραγγελίες μονο μεχρι 20 Σεπτεμβρίου σε επικοινωνία που ειχαμε με mail. Υπάρχει κάποιος που παρελαβε disk κονσόλα από Public με παραγγελία μετά τις 23/9, η που τον πηραν τηλ για να παραλάβει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2021 στις 10:18 ΠΜ, Dranthapo είπε

Καλημέρα, εγώ είμαι με προπαραγγελία από Κωτσόβολο 17/9 και κανείς δε ξέρει τίποτα. Υπάρχει άλλος με τέτοια ημερομηνία? :(

Εγώ 17/9 16:29 digital. Αναμονή διαθεσιμότητας

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, achemson2003 είπε

Καλησπέρα σε όλους. Μου κανει εντύπωση που διαβάζω σε κάποιους, που εχουν παραγγελία PS5 Οκτώβριο, οτι τους παιρνουν τηλεφωνο και οτι μαλλον θα παραλάβουν συντομα. Εχω πληρωμένη παραγγελια απο 23 Σεπτεμβρίου απο Public και ουτε φωνη ουτε ακροαση, και στο τηλεφωνο "δεν ξερουμε τιποτα". Μου ειχαν πει μαλιστα οτι εχουν εξυπηρετησει προπαραγγελίες μονο μεχρι 20 Σεπτεμβρίου σε επικοινωνία που ειχαμε με mail. Υπάρχει κάποιος που παρελαβε disk κονσόλα από Public με παραγγελία μετά τις 23/9, η που τον πηραν τηλ για να παραλάβει;

Φίλε μου καλησπέρα.Εγώ μετά από δικό μου τηλεφωνημα αρχες τις εβδομαδας που περασε με ενημερωσε μια κοπελα(εχω συγκρατησει και το ονομα της)οτι η παραγγελια μου ηταν ετοιμη προς αποστολη και οτι θα παραλαμβανα  την εβδομαδα που περασε.Σε απαντηση μου οτι η παραγγελια μου γραφει ακομα εκτεταμενη αναζητηση με παροτρυνε να το παρακολουθω και πως θα αλλαξει η κατασταση της παραγγελιας μου.Τελικα δεν παρελαβα ποτε,και ουτε να σου πω την αληθεια περιμενα να παραλαβω επειδη ακριβως ξερω οτι δεν εχουν παραλαβει καποιοι Σεπτεμβριου ακομα.Το συμπερασμα ειναι οτι λενε οτι θελουν στον κανενα.

 

Παραγγελια 19/10

Επεξ/σία από spiros1993540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κωτσοβολος σήμερα ,,,,

Πληρωμένο από 20-10 disk)))  λοιπόν μου είπε να ξανακαλεσω από Τετάρτη -Πέμπτη ξανά , δεν ξέρει ποτέ θα παραλάβει ακριβώς, στην ερώτηση θα με καλύψουμε εμένα... η απάντηση ήταν αν καλυφθούν οι προπαραγγελίες.

ευθύνεται η sony.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, selin323 είπε

κωτσοβολος σήμερα ,,,,

Πληρωμένο από 20-10 disk)))  λοιπόν μου είπε να ξανακαλεσω από Τετάρτη -Πέμπτη ξανά , δεν ξέρει ποτέ θα παραλάβει ακριβώς, στην ερώτηση θα με καλύψουμε εμένα... η απάντηση ήταν αν καλυφθούν οι προπαραγγελίες.

ευθύνεται η sony.....

 

Α καλά αυτοί δεν ξέρουν ούτε καν πότε ήταν οι προπαραγγελίες. Πραγματικά είτε ρωτήσετε μια καφετζού πότε θα παραλάβουμε είτε τους υπαλληλους του Κωτσοβολου ίδια εγκυρότητα θα έχουν οι απαντήσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ διαβάζω και την συζήτηση για ps5 στο Σκρουτζ και είναι ένας που επιμένει πως παρέλαβε χθες από κοτσωβολο με παραγγελία 14-10 disk. Δεν τον πιστεύει κανείς αλλά επιμένει, παραθέτω και το link.

 

https://www.skroutz.gr/s/23600384/Sony-PlayStation-5/discussion

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει αυτό που άκουσα πως κάποια καταστήματα δώσανε επιλογή σε όσους είχαν παραγγείλει digital να το αλλάξουν σε standard γιατί γνωρίζανε για τη σοβαρή έλλειψη που υπάρχει ? Τώρα ουσιαστικά το από 17/9 digital Κωτσόβολος το δικό μου δε παίζει να εξυπηρετηθεί. Μπορώ να κάνω προπαραγγελια άλλου? Η ελπίδα ήταν πως αφού περιμένω από 17/9 κάτι θα γίνει αλλά έτσι όπως το βλέπω θα πάρω κονσόλα Απρίλιο. Είναι τραγικό και πολύ άδικο γιατί όσοι είχαν κονε πήρανε χωρίς πρόβλημα και εμείς οι βλάκες αναμονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Dranthapo είπε

Ισχύει αυτό που άκουσα πως κάποια καταστήματα δώσανε επιλογή σε όσους είχαν παραγγείλει digital να το αλλάξουν σε standard γιατί γνωρίζανε για τη σοβαρή έλλειψη που υπάρχει ? Τώρα ουσιαστικά το από 17/9 digital Κωτσόβολος το δικό μου δε παίζει να εξυπηρετηθεί. Μπορώ να κάνω προπαραγγελια άλλου? Η ελπίδα ήταν πως αφού περιμένω από 17/9 κάτι θα γίνει αλλά έτσι όπως το βλέπω θα πάρω κονσόλα Απρίλιο. Είναι τραγικό και πολύ άδικο γιατί όσοι είχαν κονε πήρανε χωρίς πρόβλημα και εμείς οι βλάκες αναμονή.

το πλαισιο το εκανε, αυτη την εβδομαδα λογικα θα ανοιξουν παραγγελιες παρε απο αλλου φιλε μου να ξεμπερδεψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι σχετικό με το θέμα με αφορμή το σχόλιο του φίλου απο πάνω που θέλω καιρό να το αναφέρω : Όσοι μπαίνουμε εδώ, αλλά και απο skroutz κλπ. έχουμε μια εικόνα σχετικά με το πως διαχειρίστηκαν τα εκάστοτε καταστήματα την όλη υπόθεση. Πολλοί απο εσάς το βιώνουν στο πετσί τους αναμένοντας εδώ και αρκετούς μήνες κάτι που έχουν παραγγείλει απο Σεπτέμβρη. Το πόσο δίκιο έχετε δεν χρειάζεται φυσικά καν να το πω εγώ ή να σχολιασθεί περαιτέρω. Όμως παιδιά, μια θερμή παράκληση σε όλους όσους σκέφτονται να ακυρώσουν και να αγοράσουν απο αλλού όταν με το καλό ανοίξουν - αν ανοίξουν - οι παραγγελίες πάλι. Διαλέξτε ένα κατάστημα που να το εμπιστεύεστε 100% ή που να μάθατε απο εδώ - ή απο αλλού - ότι δεν πουλάει φούμαρα ούτε κορόϊδεψε τους πελάτες του και κάντε ΜΙΑ παραγγελία απο εκεί. Όχι 2-3 απο διαφορετικά σημεία και όποιος προλάβει, είναι κρίμα να δημιουργούμε απο μόνοι μας επιπλέον πρόβλημα με εικονική ζήτηση που θα αφήσει απ'έξω κάποιον που μπορεί να μην έχει καταχωρήσει ακόμα καν παραγγελία ανεξάρτητα το πότε θα παραλάβει. Αυτά τα λέω με ορίζοντα τα τέλη του μήνα σε δυο βδομάδες που έχω πάρει confirmation ότι θα ανοίξουν οι παραγγελίες για τις επόμενες παραλαβές. Με όλη την αγάπη και τον σεβασμό σας το λέω, γιατί θέλω να πιστεύω ότι απευθύνομαι σε παιδιά που δεν είναι παρτάλια, και δεν θα καταδέχονταν ποτέ να κάνουν ή να σιγοντάρουν το scalping. 

Επεξ/σία από Maximus Decimus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Maximus Decimus είπε

Κάτι σχετικό με το θέμα με αφορμή το σχόλιο του φίλου απο πάνω που θέλω καιρό να το αναφέρω : Όσοι μπαίνουμε εδώ, αλλά και απο skroutz κλπ. έχουμε μια εικόνα σχετικά με το πως διαχειρίστηκαν τα εκάστοτε καταστήματα την όλη υπόθεση. Πολλοί απο εσάς το βιώνουν στο πετσί τους αναμένοντας εδώ και αρκετούς μήνες κάτι που έχουν παραγγείλει απο Σεπτέμβρη. Το πόσο δίκιο έχετε δεν χρειάζεται φυσικά καν να το πω εγώ ή να σχολιασθεί περαιτέρω. Όμως παιδιά, μια θερμή παράκληση σε όλους όσους σκέφτονται να ακυρώσουν και να αγοράσουν απο αλλού όταν με το καλό ανοίξουν - αν ανοίξουν - οι παραγγελίες πάλι. Διαλέξτε ένα κατάστημα που να το εμπιστεύεστε 100% ή που να μάθατε απο εδώ - ή απο αλλού - ότι δεν πουλάει φούμαρα ούτε κορόϊδεψε τους πελάτες του και κάντε ΜΙΑ παραγγελία απο εκεί. Όχι 2-3 απο διαφορετικά σημεία και όποιος προλάβει, είναι κρίμα να δημιουργούμε απο μόνοι μας επιπλέον πρόβλημα με εικονική ζήτηση που θα αφήσει απ'έξω κάποιον που μπορεί να μην έχει καταχωρήσει ακόμα καν παραγγελία ανεξάρτητα το πότε θα παραλάβει. Αυτά τα λέω με ορίζοντα τα τέλη του μήνα σε δυο βδομάδες που έχω πάρει confirmation ότι θα ανοίξουν οι παραγγελίες για τις επόμενες παραλαβές. Με όλη την αγάπη και τον σεβασμό σας το λέω, γιατί θέλω να πιστεύω ότι απευθύνομαι σε παιδιά που δεν είναι παρτάλια, και δεν θα καταδέχονταν ποτέ να κάνουν ή να σιγοντάρουν το scalping. 


Φίλε μου παραγγελίες πιστεύω μονο το Πλαισιο θα ανοιξει. Ο Κωτσοβολος δεν σταματησε ποτέ να παίρνει. Το Public και τα ΜΜ παλεύουν να εξυπηρετησουν προπαραγγελιες και αυτοι και δεν ξερω αν θα παρουν τοσα κομματια ωστε να ανοιξουν νεες παραγγελιες (χλωμότατο το κοβω)

Τώρα αν ανοίξουν τπτ μικρομάγαζα τυπου SONY Center- e-experts-MrConstantine κτλπ θα είναι για ελάχιστα κομμάτια (20-40) σε φάση όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Backpacker είπε


Φίλε μου παραγγελίες πιστεύω μονο το Πλαισιο θα ανοιξει. Ο Κωτσοβολος δεν σταματησε ποτέ να παίρνει. Το Public και τα ΜΜ παλεύουν να εξυπηρετησουν προπαραγγελιες και αυτοι και δεν ξερω αν θα παρουν τοσα κομματια ωστε να ανοιξουν νεες παραγγελιες (χλωμότατο το κοβω)

Τώρα αν ανοίξουν τπτ μικρομάγαζα τυπου SONY Center- e-experts-MrConstantine κτλπ θα είναι για ελάχιστα κομμάτια (20-40) σε φάση όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε.

Όταν λέω θα ανοίξουν, για να μην παρεξηγηθώ, μιλάω με ορίζοντα την μεθεπόμενη παραλαβή, όχι αυτήν η οποία θα διατεθεί κατ'αποκλειστικότητα στις ήδη υπάρχουσες προπαραγγελίες. Για αυτήν - την μεθεπόμενη δηλαδή - γνωρίζω ήδη ότι θα δεχτούν παραγγελίες (πρακτικά 'προπαραγγελίες') απο τέλη του μήνα, και όχι μόνο απ'το Πλαίσιο. Το πότε θα εξυπηρετηθούν αυτές, είναι άγνωστο και θα εξαρτηθεί απο τα κομμάτια και την επιμέρους διαχείριση απο κάθε κατάστημα ξεχωριστά, αλλά μιλάμε πιθανότατα για μέσα με τέλη Μάρτιου όπου και θα έχουν μεσολαβήσει ήδη δύο παρτίδες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spiros1993540 είπε

Παιδιά μόλις είδα αυτό.Εχει αποθεμα και πουλαει η απλα οταν ερθουν στα δινει?

 

 

Screenshot_20210117-212323_Facebook.jpg

 

Screenshot_20210117-212522_Facebook.jpg

Πληρωμή μόνο με κατάθεση σε λογαριασμό.......χμμμμ γιατί δεν δέχεται πληρωμή μέσω κάρτα?????

Για να μην μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής....?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...