Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, pankot1979 είπε

Πληρωμή μόνο με κατάθεση σε λογαριασμό.......χμμμμ γιατί δεν δέχεται πληρωμή μέσω κάρτα?????

Για να μην μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής....?

Μάλιστα κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/1/2021 στις 9:24 ΜΜ, spiros1993540 είπε

Παιδιά μόλις είδα αυτό.Εχει αποθεμα και πουλαει η απλα οταν ερθουν στα δινει?

 

 

Screenshot_20210117-212323_Facebook.jpg

 

Screenshot_20210117-212522_Facebook.jpg

Για τον mr Constantine..χαχαχα δεν θα σε πρότεινα να ασχοληθείς, το εχω κάνει  ήδη εγώ. Στην αρχή 19/11/20 έλεγε να κάνουμε την παραγγελία και θα παραλάβουμε 5-10 Δεκεμβρίου. Την έκανα λοιπόν, ευτυχώς μπορούσα με αντικαταβολή ακόμα(περιττό να αναφέρω ότι είχε μεταφορικά 10 που μετά ΝΟΜΙΖΩ πήγε 15 ευρώ) και είπε θα πάρει τηλέφωνο μια βδομάδα πριν έρθει η κονσόλα. Αρχές Δεκέμβρη έστειλα για να δω αν έχουμε κάτι νεότερο, η απάντηση που πήρα ήταν κυριολεκτικά αυτή: 22-25. Η δικαιολογία όταν είπα για την προηγούμενη ημερομηνία ήταν : 22-25 Είναι η ενημέρωση από Sony (κατά λέξη). Στις 23/12 επικοινώνησα ξανά και πήρα αυτήν την απάντηση: Με Sony Hellas μιλήσαμε σήμερα και μας ενημέρωσαν ότι κλείνουνε αύριο για γιορτές οπότε παραδώσεις από νέο έτος και δεν έχουν τίποτα διαθέσιμο δεν παραλάβανε ούτε και αυτοί νέα. (Τότε στο σαιτ του έγραφε οτι η δεύτερη παραλαβή εξαντλήθηκε και μπορούσε ο κόσμος να κάνει παραγγελίες για την τρίτη). Στις 15/1 ξαναεπικοινώνησσα  μαζί του και πήρα αυτήν την απάντηση:  Αναμένουμε ενημέρωση παραλαβής προϊόντων από επί επίσημο προμηθευτή όπως και όλα τα ελληνικά καταστήματα.

 Αυτή ήταν και η τελευταία φορά που θα μιλήσω μαζί του

Τελευταίο του post στα social  μας ενημερώνει ότι σε λίγες μέρες καταφθάνουν  Playstation 5. Τα συμπεράσματα δικά σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να πιστεψω οτι δεν υπαρχει κονσολα πουθενα και οτι η σονυ δεν στελνει τιποτα. Φτασαμε 18/1 απο 19/11 που βγηκε. Απιστευτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα μίλησα με digital passion . Έχουν ενημέρωση ότι μέχρι 25/1 θα παραλάβουν σίγουρα disc (για digital πολύ δύσκολα ) και μου είπαν ότι η δική μου παραγγελία που είναι από Σεπτέμβριο θα καλυφθεί . Μου μίλησε με μεγαλη σιγουριά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να μην ξεχνιόμαστε, πήρα πάλι σήμερα την δόση μου από κοτσωβολο με παραγγελία 06/10 disk .ότι δεν ξέρουν κάτι και περιμένουν εισαγωγή στις αποθήκες τους από τον προμηθευτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, kostasdovas είπε

Μόλις τώρα μίλησα με digital passion . Έχουν ενημέρωση ότι μέχρι 25/1 θα παραλάβουν σίγουρα disc (για digital πολύ δύσκολα ) και μου είπαν ότι η δική μου παραγγελία που είναι από Σεπτέμβριο θα καλυφθεί . Μου μίλησε με μεγαλη σιγουριά .

Κι εμενα το ιδιο μου ειπαν για τις παραλαβες. Εκανα παραγγελια 10/12 (γιατι αυτη απο 17/09 απο Κωτσοβολο δε βλεπω να εξυπηρετειται ΠΟΤΕ). Επειδη εκανα αργα παραγγελια απο Digital passion, δεν ειναι σιγουρο οτι θα παραλαβω τωρα. Περιμενω πως και πως τη στιγμη που θα μου το στειλουν απο Digital Passion για να ριξω ενα πανηγυρικο ακυρο στον Κωτσοβολο.

Επεξ/σία από g213aag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι σύμφωνα με όλων μας τις εμπειρίες με το θέμα αυτο που καταλαβαίνω εγώ ως συμπέρασμα είναι ότι μάλλον πάμε για Πάσχα να το παραλάβουμε στα σίγουρα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοιράζομαι μια πληροφορία, αν θέλετε τη λαμβάνετε υπόψιν σας, αν δεν θέλετε προσπεράστε την.

Σε discord server (όχι του Insomnia) έχει πλέον διασταυρωθεί  με σχετική ασφάλεια οτι οι τρεις μεγάλες αλυσίδες (Πλαίσιο, Public, Κωτσόβολος) έχουν ξεχωριστό σύστημα διανομής αν έχεις παραγγείλει κατευθείαν απο κατάστημα της επαρχίας και διαφορετικό αν έχεις παραγγείλει απο το site τους. Το ίδιο ισχύει και για τον Γερμανό, με τη διαφορά οτι στον Γερμανό αυτό φαίνεται να ισχύει και για τα καταστήματα στην Αθήνα.

Ο τρόπος που διαπιστώθηκε αυτό είναι το γεγονός οτι κάθε παραγγελία που έχουμε δει να εξυπηρετείται εκτός σειράς προτεραιότητας αφορά παραγγελία απο κατάστημα επαρχίας (Κεφαλονιά, Ναύπακτο, Χανιά κλπ).

Προσοχή : όχι να ζεις στην επαρχία. Να έχεις παραγγείλει απο κατάστημα της επαρχίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ChristosD777 είπε

Καλημέρα σύντροφοι!! Πήγε κανείς στα γνωστά Public, Media, Κωτσό μπας και μάθουμε καμια έγκυρη πληροφορία τώρα που άνοιξαν? (26/9 disc Κωτσό)

19/10 δεν έχουν ιδέα στα public.Δεν ξέρουν αν θα έχουν παραλαβές και πότε με ενημέρωσαν.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πρωί πήγα στα καταστήματα:

Public δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο, αν θέλω μπορώ να παραγγείλω με παραλαβή το Μάρτιο.

Κότσο τίποτα. Αλλά κλασικά μπορώ να κάνω παραγγελία.

Welcome store δεν πήραν κανένα κομμάτι, δεν γνωρίζουν τίποτε.

Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Komfri69 είπε

Σήμερα πρωί πήγα στα καταστήματα:

Public δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο, αν θέλω μπορώ να παραγγείλω με παραλαβή το Μάρτιο.

Κότσο τίποτα. Αλλά κλασικά μπορώ να κάνω παραγγελία.

Welcome store δεν πήραν κανένα κομμάτι, δεν γνωρίζουν τίποτε.

Αυτά...

 

2 ώρες πριν, ctsag είπε

Μοιράζομαι μια πληροφορία, αν θέλετε τη λαμβάνετε υπόψιν σας, αν δεν θέλετε προσπεράστε την.

Σε discord server (όχι του Insomnia) έχει πλέον διασταυρωθεί  με σχετική ασφάλεια οτι οι τρεις μεγάλες αλυσίδες (Πλαίσιο, Public, Κωτσόβολος) έχουν ξεχωριστό σύστημα διανομής αν έχεις παραγγείλει κατευθείαν απο κατάστημα της επαρχίας και διαφορετικό αν έχεις παραγγείλει απο το site τους. Το ίδιο ισχύει και για τον Γερμανό, με τη διαφορά οτι στον Γερμανό αυτό φαίνεται να ισχύει και για τα καταστήματα στην Αθήνα.

Ο τρόπος που διαπιστώθηκε αυτό είναι το γεγονός οτι κάθε παραγγελία που έχουμε δει να εξυπηρετείται εκτός σειράς προτεραιότητας αφορά παραγγελία απο κατάστημα επαρχίας (Κεφαλονιά, Ναύπακτο, Χανιά κλπ).

Προσοχή : όχι να ζεις στην επαρχία. Να έχεις παραγγείλει απο κατάστημα της επαρχίας.

Το έχω δει και εγώ αυτό που λες και είμαι σε δίλημμα να το κάνω αλλά δεν ξέρω αν αξίζει να το κάνω είμαι 10/10 digital 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...