Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, Aleex είπε

Είναι κανείς που έκανε εκδήλωση ενφιαφέροντος εχτές 19/03 στο Πλαίσιο και να τον κάλεσαν πίσω?

Εγώ έκανα την Πέμπτη και Παρασκευή με πήραν τηλέφωνο αλλά επειδει δεν μπορούσα να μιλήσω με ξαναπήραν μόλις πριν λίγο! 

Και έκανα παραγγελία την digital edition με παράδοση το αργότερο μέχρι 31 του μηνος Μαρτίου! 

9 λεπτά πριν, Ribopaido είπε

Moλις ήρθε το πολυποθητο τηλεφωνο!  Γιουπι!!!

Δευτερα πρωι θα το εχω. Με το καλο ολοι παιδια

Μία χαρά και ανησυχουσες τζάμπα! 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, petran91 είπε

Κατάστημα και ημερομηνία παραγγελίας ;

18/3 στις 3.30 περιπου εκανα εκδηλωση , πριν λιγο παραγγελια και δευτερα πρωι σπιτι με αντικαταβολη.  Αψογοι στο πλαισιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες κι εγώ πήρα το disc σήμερα. Αφήνω ανοιχτές τις δυο παραγγελίες που έχω στη Sony. Μια 19 και μια 21. Αν με καλέσουν θα τις δώσω στο φόρουμ και ιδιαίτερα στα παιδιά που περιμένουν από Οκτώβρη Νοέμβρη. Ουσιαστικά θα δηλώσω να παραλάβει την παραγγελία απευθείας από τη Sony, οποίος φίλος θέλει και μένει Αθήνα .

Παραγγελιες που έχω σε κάτι mr konstantine , Κωτσόβολο κλπ τις ακύρωσα γιατί μας δουλεύουν κανονικά .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι είχαν μπει στην λίστα ενδιαφέροντος στο Πλαίσιο μέχρι και τις 17 Μαρτίου, παρέλαβαν ή παραλαμβάνουν αμεσα...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, sotirisl είπε

όσοι είχαν μπει στην λίστα ενδιαφέροντος στο Πλαίσιο μέχρι και τις 17 Μαρτίου, παρέλαβαν ή παραλαμβάνουν αμεσα...

Περιπου. Ειχα μπει 1/3 και με ξεχασαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέμπτη 18/3 στις 7:30 απόγευμα λίστα αναμονής στο πλαίσιο

Σάββατο 20/3 στις 12 το μεσημέρι τηλέφωνο από πλαίσιο για επιβεβαίωση.

Σάββατο 1 το μεσημέρι mail με αριθμό παραγγελίας

Σάββατο 3 το μεσημέρι mail ότι είναι έτοιμο προς παράδοση στην μεταφορική.

400ευρω το Ps5 disc (αρθρο 39) + demon's souls -30 euro και extra μοχλός.  Όλα 520euro από εκεί που περίμενα Κωτσόβολο χωρίς ενημέρωση χωρίς τίποτα.

Ακόμα δεν το πιστεύω αν δεν το πάρω στα χέρια μου αλλά είμαστε σε καλό δρόμο!

Πολύ καλή δουλειά το Πλαίσιο αλλά ευχαριστώ και όσους βοήθησαν εδώ αναφέροντας για plaisio και Sony center.

 

υ.γ. Πολλές φορές σκέφτηκα να δώσω τα 100-200 euro παραπάνω που ζητάνε κάποιοι αλλά δεν το έκανα, όχι λόγω της τιμής (και 1000euro να το έδινε η SONY πάλι θα το έπαιρνα) αλλά για το ηθικό κομμάτι.

Καλά παιχνίδια σε όσους έχει έρθει, σε όσους έρχεται και υπομονή στους υπόλοιπους!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μονο για το demon's souls ειναι το -30 ευρω? Μπορεις να αποφασισεις σε ποιο παιχνιδι να το βαλεις και μετα το τηλ της παραγγελιας ή να πρεπει ναχει κανεις ετοιμη την απαντηση οταν παρουν?

Επεξ/σία από sansara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πάντως εδώ Ελλάδα έχουν έρθει μέχρι και ακουστικά για το ps5 που στο amazon αγγλικό  και γερμανικό έχουν κάτι μήνες να εμφανιστεί παρτίδα. 

Πήρα πριν λίγες μέρες από το πλαίσιο αλλά βλέπω και skroutz έχουν διάφορα καταστήματα. 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sansara είπε

Μονο για το demon's souls ειναι το -30 ευρω? Μπορεις να αποφασισεις σε ποιο παιχνιδι να το βαλεις και μετα το τηλ της παραγγελιας ή να πρεπει ναχει κανεις ετοιμη την επιλογη?

Εγώ που τον ρώτησα μου είπε δεν είναι για περιφεριακά, είναι μόνο για games. Τα games που μου ανέφερε ήταν 4-5, όχι όλα όσα υπάρχουν. Αλλά δεν συγκράτησα ποια άλλα μου είπε, σίγουρα το spiderman.

Τώρα αν το -30 μπορείς να το κρατήσεις για αργότερα δεν ρώτησα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, axhsa είπε

Και εγώ εχτές 16.00 η ώρα, αλλά όχι δεν πήραν.

Από όσα διαβάζω. Καταλαβαίνω ότι όσοι μπήκανε σε λίστα μέχρι και τα μέσα της εβδομάδας ενημερώθηκαν τηλεφωνικά και είναι σε διαδικασία να παραλάβουν.

Μετά βγήκε βρώμα, πέσανε όλοι με τα μούτρα να μπουν στην λίστα του Plaisio και από ότι φαίνεται δεν μπορούνε να μας καλύψουν όλους. 

Και εγώ Πέμπτη 18/3 το απόγευμα ούτε εμένα με πήρανε τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρελαβα και εγω απο Πλαισιο σημερα disc version μπηκα στην λιστα Πλαισιου 17/3, τηλεφωνο 18/3 απο αυτους αν ενδιαφερομαι ακομα, τηλεφωνο δευτερο απο αυτους χθες το μεσημερι για τα διαδικαστικα και μου το εστειλαν σημερα.. Αψογοι

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, VagVene είπε

Παρελαβα και εγω απο Πλαισιο σημερα disc version μπηκα στην λιστα Πλαισιου 17/3, τηλεφωνο 18/3 απο αυτους αν ενδιαφερομαι ακομα, τηλεφωνο δευτερο απο αυτους χθες το μεσημερι για τα διαδικαστικα και μου το εστειλαν σημερα.. Αψογοι

Άσχετο, το Plaisio με τι στέλνει; Έχει δικά του μέσα μεταφοράς; 

Γιατί οι χρόνοι παράδοσης είναι αστείοι. Και μπράβο τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...