Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τζιφός και με Γερμανο που σας έλεγα...Τελικα ήμουνα πάρα πολύ τυχερός που βρήκα ένα κομμάτι.Καλεσα εχθές όλα τα καταστήματα Γερμανός,για φιλαράκι που είχε γενέθλια και περιμένει με παραγγελία από Οκτωβριο,να του δώσω λίγη χαρά και δεν έχει κανένα κατάστημα,ένα βρήκα στο Ηρακλειο και ήτανε κρατημένο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, adreas13122 είπε

εμεις που μπηκαμε λιστα πλαισιο 22/3 λετε να εξυπηρετηθουμε μεσα στον απριλιο ή ηταν one time thing ολο αυτο με το πλαισιο τον τελευταιο καιρο;

Πιστεύω θα παραλάβετε όσοι μπήκατε σε λίστα μέχρι το Πασχα.Ετσι τουλάχιστον μου είχαν πει από το Πλαισιο.Απο κει και πέρα τι γίνεται είναι το θέμα,για τους επόμενους ή όσους έχουνε κάνει παραγγελία από άλλες αλυσίδες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, 26ska είπε

Τζιφός και με Γερμανο που σας έλεγα...Τελικα ήμουνα πάρα πολύ τυχερός που βρήκα ένα κομμάτι.Καλεσα εχθές όλα τα καταστήματα Γερμανός,για φιλαράκι που είχε γενέθλια και περιμένει με παραγγελία από Οκτωβριο,να του δώσω λίγη χαρά και δεν έχει κανένα κατάστημα,ένα βρήκα στο Ηρακλειο και ήτανε κρατημένο.

Έχουμε ακούσει διάφορα εδώ μέσα αλλά αυτό το ότι γύρισες τα μαγαζιά Γερμανού και είχαν τεμάχιο και στο έδωσαν κιόλας..; μπορείς να βάλεις σε φώτο την απόδειξη, κρύβοντας τα στοιχεία σου φυσικά, γιατί ΚΑΝΈΝΑ μαγαζί δεν έχει PlayStation στα ράφια του;

 

Επεξ/σία από Rattlehead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Έχουμε ακούσει διάφορα εδώ μέσα αλλά αυτό το ότι γύρισες τα μαγαζιά Γερμανού και είχαν τεμάχιο και στο έδωσαν κιόλας..; μπορείς να βάλεις σε φώτο την απόδειξη, κρύβοντας τα στοιχεία σου φυσικά, γιατί ΚΑΝΈΝΑ μαγαζί δεν έχει PlayStation στα ράφια του;

 

Φίλε δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέματα...Εγω να βοηθήσω προσπάθησα εδώ,όχι να κάνω φιγούρα και να το παίξω έξυπνος.Και δεν είπα ότι γύρισα όλα τα μαγαζιά του Γερμανου,είπα ότι πήρα τηλέφωνο σε όλα και βρήκα ένα disk edition στην Κηφισιας 6,στους Αμπελόκηπους,που το πήρα εγώ και ένα digital σε άλλο κατάστημα που έδωσα το τηλ.Επισης στην προσπάθεια μου να βρω τηλεφωνοντας σε καταστηματα,μπόρεσα και άφησα στοιχεία σε Γερμανο,Κολωνακι και σε άλλο ένα που δεν θυμαμαι,γιατί είχα χάσει τη μπάλα με τόσα τηλέφωνα σε διαφορετικά καταστήματα.

Προφανώς και είμαι κωλοφαρδος,γιατί ούτε προπαραγγελια είχα κάνει,ούτε σε λίστα όπως του Πλαισιου κατάφερα να μπω.

52241B22-C354-40FE-8C3C-1DD7FF1A4780.jpeg

2E2222AF-957B-47B5-B699-D4C4C3E77120.jpeg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, 26ska είπε

Φίλε δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέματα...Εγω να βοηθήσω προσπάθησα εδώ,όχι να κάνω φιγούρα και να το παίξω έξυπνος.Και δεν είπα ότι γύρισα όλα τα μαγαζιά του Γερμανου,είπα ότι πήρα τηλέφωνο σε όλα και βρήκα ένα disk edition στην Κηφισιας 6,στους Αμπελόκηπους,που το πήρα εγώ και ένα digital σε άλλο κατάστημα που έδωσα το τηλ.Επισης στην προσπάθεια μου να βρω τηλεφωνοντας σε καταστηματα,μπόρεσα και άφησα στοιχεία σε Γερμανο,Κολωνακι και σε άλλο ένα που δεν θυμαμαι,γιατί είχα χάσει τη μπάλα με τόσα τηλέφωνα σε διαφορετικά καταστήματα.

Προφανώς και είμαι κωλοφαρδος,γιατί ούτε προπαραγγελια είχα κάνει,ούτε σε λίστα όπως του Πλαισιου κατάφερα να μπω.

52241B22-C354-40FE-8C3C-1DD7FF1A4780.jpeg

2E2222AF-957B-47B5-B699-D4C4C3E77120.jpeg

Εσύ είσαι πιο τυχερός και από αυτούς του πλαισίου που παρέλαβαν όλοι. Παίξε Τζοκερ. Καλόπαιχνίδο, αλλά φαίνεται το ποσό μπάχαλο είναι η όλη κατάσταση.

No beef 👍

Εμείς οι πληβειοι ακόμα περιμένουμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Εσύ είσαι πιο τυχερός και από αυτούς του πλαισίου που παρέλαβαν όλοι. Παίξε Τζοκερ. Καλόπαιχνίδο, αλλά φαίνεται το ποσό μπάχαλο είναι η όλη κατάσταση.

No beef 👍

Εμείς οι πληβειοι ακόμα περιμένουμε. 

Το είπα όχι μόνο τυχερός, υπερτυχερός.Μολις μου είπε ο υπάλληλος ότι αν μου πει ότι έχει ένα,τι του δίνω,έμεινα παγωτό.

Καταλαβαίνω απόλυτα όλους εσάς,που έχετε κάνει προπαραγγελια από το φθινόπωρο και δεν έχετε παραλάβει ακόμα.Ειναι άσχημο να έχει κάνει κάποιος παραγγελία από τότε και να μην έχει παραλάβει ακόμα και κάποιος που δεν έχει να βρίσκει και να το παίρνει.Ετσι είναι και το φιλαράκι.Για αυτό είπα,έτσι και τυχόν με πάρουν από τα δύο καταστήματα που άφησα στοιχεία,το ένα θα πάει στο φίλο και το άλλο θα ενημερώσω εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά! Μήπως θα μπορούσε να με κατατοπίσει κάποιος σχετικά με τις λίστες του Πλαισίου;Γνωρίζει κάποιος ποτέ ανοίγει πάλι; Σας ευχαριστώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, επιτέλους ύστερα από τεράστια αναμονή με παραγγελία 21/9 ps5 digital από Κωτσόβολο με ενημέρωσαν σήμερα ότι Τρίτη παραλαμβάνω.

Επεξ/σία από Praetorian
Μετάφραση greeklish
  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...