Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, dragonrider1997 είπε

Εγώ έκανα χθες από Γερμανο παραγγελία την digital έκδοση και ακόμα δεν έχει γίνει ακύρωση. Λέτε να είχε σε αυτό κανένα απόθεμα;

20201118_150102.jpg

Ολοκληρώθηκε στο έχει, αρα ακυρώθηκε. Και σε εμάς που παράγγειλαμε εχθές έτσι έγινε σήμερα, ολοκληρωμένο λέει που σημαίνει ακυρωμένο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Vaim είπε

Ολοκληρώθηκε στο έχει, αρα ακυρώθηκε. Και σε εμάς που παράγγειλαμε εχθές έτσι έγινε σήμερα, ολοκληρωμένο λέει που σημαίνει ακυρωμένο. 

Άρα σε εμάς που παραγγείλαμε σήμρα πρώτοι-πρώτοι και αύριο είναι η ημέρα κυκλοφορίας μάλλον είμαστε κομπλέ. Άσχετο αλλά στις αγγελίες οι scalpers κάνουν party. 

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Bad boy83 είπε

 Εγω 17/9 Και λέει ακόμα αναμονή διαθεσιμότητας Εγώ digital έκδοση τι να πω οτι ναναι

Δεν θα υπαρχουν πολλες digital μαλλον.Αν ειδες την φωτο που ανεβασε το παιδι απο πανω με τα PS5 ηταν μονο 2-3 τα digital.

EDIT:Αλλα εφοσον εκανες την παραγγελια στις 17 δεν ειναι λογικο να μην εισαι απο τους πρωτους που θα παραλαβουν.Για δοκιμασε να τους παρεις ενα τηλεφωνο

Επεξ/σία από Valadis3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Magnipas είπε

Εμένα είναι στη συλλογή προϊόντων από 7/11 οπότε λογικά περιμένω και εγώ μαιλ. Ευχαριστώ για την ενημέρωση :)

Και εγώ στην ίδια κατάσταση ελπίζω να μη μας ρίξουν άκυρο αν και μου είπαν αύριο θα μου έρθει SMS. Για πλαίσιο μιλάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, vporf said:

Ενημερωτικά, από Console Club με κάλεσαν και παραλαμβάνω αύριο PS5 Digital

τωρα σε καλεσαν?ξερεις σε ποια λιστα ησουνα?πρωτη η δευτερη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους μόλις πήραν απο media markt, και επιβεβαίωσαν πως θα γίνει η παράδοση αύριο μέσα στη μέρα με δικό τους προσωπικό, όχι κουριερ.

δεν αναιρεί μεν τα προβλήματα που ανέφερα προηγουμενως αλλά έστω και αργά, αυτή ναι, ήταν καλή και αναλυτική ενημέρωση, και φαίνεται πως θα ολοκληρωθεί ιδανικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spyreto88 είπε

Άρα σε εμάς που παραγγείλαμε σήμρα πρώτοι-πρώτοι και αύριο είναι η ημέρα κυκλοφορίας μάλλον είμαστε κομπλέ. 

Όχι φίλε, θα ακυρωθούν και οι δικές σας όπως οι δικές μας. Σου λέω εμείς που παράγγειλαμε εχθές και ενώ είχε αποθέματα μας τις ακύρωσαν λέγοντας ότι τελικά δεν έχει αποθέματα.Ε αυτό θα γίνει και με εσάς, πάλι θα κάνανε λάθος με το σύστημα και πάλι θα τις ακυρώσουν δυστυχώς. Εγώ εύχομαι να παραλάβετε αλλά εφόσον δεν θα παραλάβουμε εμείς που προηγηθηκαμε εχθές, τότε μάλλον την ίδια αντιμετώπιση θα έχετε και εσείς.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλευα ώρα μέσα μου για να μη γράψω ένα ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΕ, και να σας στείλω όλους στον ψυχίατρο, αλλα το troll μέσα μου, ένιωσε και αυτό λυπη μόνο που το σκέφτηκα.

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spyreto88 είπε

Άρα σε εμάς που παραγγείλαμε σήμρα πρώτοι-πρώτοι και αύριο είναι η ημέρα κυκλοφορίας μάλλον είμαστε κομπλέ. 

Αυτό κατάλαβες από όλα τα post? Έχουν παραγγείλει άλλοι τόσοι εχθές πριν από εσένα και δεν έχει ιδέα ο Γερμανός τι stock θα έχουν τελικά, όποτε καβάτζωσαν τα λεφτά και αν έχουν κονσόλες θα στείλουν αν δεν έχουν θα είναι καλυμμένοι γιατί έχουν στείλει ακύρωση των παραγγελιών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papp0us είπε

Παλευα ώρα μέσα μου για να μη γράψω ένα ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΕ, και να σας στείλω όλους στον ψυχίατρο, αλλα το troll μέσα μου, ένιωσε και αυτό λυπη που το σκέφτηκα.

Παππου, θα σε στειλουμε μια ωρα αρχυτερα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kuromajo είπε

παιδια υπαρχει κανεις με παραγγελια απο κωτσο 18/9 και μετα που εχει παει η παραγγελια του στο συλλογη προετοιμασια? 

Ναι, 18/9 πρωί... και είμαι σε συλλογή/προετοιμασία με αποστολή 19/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φολα απο βονταφον παιδια...
τους πηρε η σονυ λεει και τους ειπε 15-24 δεκεμβριου θα τους τα φερει.
Μολις με πηραν τηλ.
Και ας ελεγε 19/11 παραδοση οταν εκανα παραγγελια.
και μαλιστα με παροτρηνε να μην ακυρωσω γιατι ολες οι εταιρειες το ιδιο παθανε και δε θα βρω.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...