Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακάρι να βρίσκαμε PS5 με τον ρυθμό που ανεβαίνουν οι σελίδες

Κανονικά θα έπρεπε όποιος ανεβάζει αγγελια να είναι μέλος πανω απο 1 μήνα και να έχει και πάνω απο 15 σχόλια

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αν αναλογιστείτε ότι το thread είχε 30 σελίδες πριν την παραμονή του ps5 launch και έφτασε τις 100(?!) μέσα σε μια μέρα καταλαβαίνεις τον παροξυσμό που επικρατεί. Lockdown, ps5 και τα μυαλά στα κάγκελα.😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου εστειλαν χτες αργα το απογευμα sms απο  Media Markt  οτι θα παραλαβω σημερα απο τις 16:00 μεχρι τις 19:00 ,για να δουμε ...

 

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως απο courier center δεν εχουμε καμια κινηση ενημερωσης πακετου. Ακομα μαγουλα ειναι. Σημερα θα ξεκινησουν λογικα οι παραδοσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλη την παρέα...!!

Επιστρέφουμε μετά απο ολιγόωρο διάλειμμα για ύπνο (όχι όλοι, κάποιοι ξενύχτησαν με refresh σε καταστήματα 😉 !!

Η μεγάλη μέρα έφτασε!! Να το χαιρόμαστε κύριοι!! ... Οσοι θα το παραλάβουν εντός των ημερών αλλά και όσοι το πάρουνε αργότερα...!!

Λοιπόν σήμερα αναμένουμε να δούμε και τις πρώτες φωτό απο όσους αρχίσουν να παραλαμβάνουν!! Καλό θα είναι, επειδή πάνω στην χαρά μας μπορεί να το ξεχάσουμε, μαζί με την φωτό να αναφέρουμε κατάστημα, ημερομηνία και ώρα προπαραγγελίας, εταιρία courrier και πόλη/περιοχή που παραλάβαμε...!!

Αντε καλώς να τα δεχτούμε...!! 

🥳

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η παραγγελία μου δείχνει τα εξής:

 

Kotsos PS5.png

 

Αριθμό της courier ακόμα δεν μου έχουν στείλει και δεν έχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου σχετικά με την παράδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να υποθεσω οτι δεν ειμαι ο μοναδικός που δεν μπορει να δει τις παραγγελιες του στο Mediamarkt? Απο εχτες προσπαθω αλλα δεν...

edit: ακυρο με εβαλε...ακομα εργαζονται σκληρα για την παραγγελια μου :)

Επεξ/σία από ison
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Μου εστειλαν χτες αργα το απογευμα sms απο  Media Markt  οτι θα παραλαβω σημερα απο τις 16:00 μεχρι τις 19:00 ,για να δουμε ...

media markt εμενα μου εχουν στειλει απο χθες sms οτι η παραγγελια μου εχει αποσταλει προς τη διευθυνση που εχω επιλεξει δε μου εχει συγκεκριμενες ωρες ποτε λετε να παραλαβω;θα παραλαβω σημερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η παραγγελία μου δείχνει τα εξής:

Kotsos PS5.png

Αριθμό της courier ακόμα δεν μου έχουν στείλει και δεν έχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου σχετικά με την παράδοση.

Ο αριθμός φορτωτικής(voucher) είναι ο αριθμός της courier. Αν δεν είναι γενική ταχυδρομική θα είναι με κάποια δικιά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikoskou01 είπε

media markt εμενα μου εχουν στειλει απο χθες sms οτι η παραγγελια μου εχει αποσταλει προς τη διευθυνση που εχω επιλεξει δε μου εχει συγκεκριμενες ωρες ποτε λετε να παραλαβω;θα παραλαβω σημερα;

πριν απο αυτο σου ειχαν στειλει μνμ οτι η παραγγελια σου ειναι ετοιμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nikoskou01 είπε

media markt εμενα μου εχουν στειλει απο χθες sms οτι η παραγγελια μου εχει αποσταλει προς τη διευθυνση που εχω επιλεξει δε μου εχει συγκεκριμενες ωρες ποτε λετε να παραλαβω;θα παραλαβω σημερα;

Για Αθηνα λογικα οσοι πηραν sms για παραλαβη σημερα ειναι η μερα ! Βεβαια υπαρχουν παντα και τα απροοπτα για αυτο αν δεν την παρω στα χερια μου δεν πιστευω τιποτα χααχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Η παραγγελία μου δείχνει τα εξής:

Kotsos PS5.png

Αριθμό της courier ακόμα δεν μου έχουν στείλει και δεν έχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου σχετικά με την παράδοση.

Καλημέρα... Να υποθέσω οτι είσαι Αθήνα και το voucher ξεκινάει απο 911...;  Σε πολλούς που είμαστε Αθήνα μας έχουν έτσι το status... υποθέτουμε ότι δεν αναφέρουν εταιρία courrier επειδή θα κάνουν την διανομή με δικά τους μέσα ή με εταιρία leasing... Ελπίζω σύντομα να μάθουμε...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...