Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, ckgfe είπε

Ανοίξτε ενα bash terminal και βαλτε καμία loop ρε να τσεκαρει καθε x δευτερόλεπτα :D


while true; do 
	is_ps5_available=$(curl -Ss https://www.e-shop.gr/sony-playstation-5-console-p-PS5.00001 | grep '"web-basket-box"' | wc -l ); 
	if [ $is_ps5_available -gt 0 ]; then 
		echo "$(date) -- It's finally available";
	fi; 
	sleep 5;
done

Αρχισα να το γράφω σε παιθον πριν βάλω το addon , αλλα δεν ήξερα τι να περιμένω να εμφανίσει στο html και έτσι το έβαλα να το συγκρίνει ολόκληρο με το σωσμένο html απο την προηγουμενη λουπα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, avenger είπε

Άρχισαν τα όργανα απο vodafone, πριν απο λίγο στο live chat με ενημερώνουν ότι έχουν ακυρώσει την παραγγελία(????)

ενώ έχω εξοφλήσει μέσω κάρτας απο 7/11!

F@@@

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Mολις με πηρε τηλ ο οδηγος απο Media Markt   θα παραδωσει 14¨00-17¨00 τελικα , (ειναι με αντικαταβολη μετρητα )του λεω εχω ριξει αγκυρα δεν βγαινω απο το σπιτι χαχαχα .

sou eixan steilei sms xthes oti exei ginei apostolh sthn dieuthinsi pou exeis epilexei?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GaGaS_Thess είπε

γιατί να μην μπορείς να πληρώσεις μετρητά ; η κονσόλα είναι κάτω από 500 € . Εκτός αν έχεις βάλει στην ίδια απόδειξη και παιχνίδι ή χειριστήριο 

Αυτο λεω κ εγω κ στο site του γραφει οτι η αντικαταβολη ειναι με μετρητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nyne είπε

Αυτο λεω κ εγω κ στο site του γραφει οτι η αντικαταβολη ειναι με μετρητα...

Μέχρι 500 ευρώ η πληρωμή βάση νόμου μπορεί να γίνει με μετρητά... Απο 501 και πάνω θέλει υποχρεωτικά κάρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Braveheart1980 είπε

Παιδιά πήρα eshop δεν έχουν στοκ

Και να φανταστείτε ήμουν σε αυτούς που έκαναν κανονικά παραγγελία και προχώρησε κανονικά..

Εννοεις παραγγειλες πριν απο δεκα λεπτα που ειχε ανοιξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nikoskou01 είπε

sou eixan steilei sms xthes oti exei ginei apostolh sthn dieuthinsi pou exeis epilexei?

Ναι και σημερα με πηραν τηλ  για να αλλαξουν την ωρα παραδοσης  κατα 2 ωρες πιο νωρις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@elessar86

Μπα και εγω το ιδιο κάνω απο προχθές

Τουλάχιστον είδα οτι εχει ενα καλό γκομενάκι απέναντι

Επεξ/σία από Agent_Orange
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, nikosgr είπε

Μέχρι 500 ευρώ η πληρωμή βάση νόμου μπορεί να γίνει με μετρητά... Απο 501 και πάνω θέλει υποχρεωτικά κάρτα...

Μα αυτο ξερω απλα ειδα πριν οτι εγραφαν εδω οτι σε κουριερ μονο με καρτα πανω απο 400 ευρω κτλ...Οχι τιποτα αλλο ετρεχα το πρωι να παω τα βγαλω κ δεν εχω μεσα αλλα 500 αν δεν παιρνει μετρητα...

Επεξ/σία από nyne
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...