Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, soundou είπε

Παίδες μόλις μίλησα μ Γερμανό κ λέει στης 19 θα ανοίξει για παραγγελία. Δεν έχει κάνει κανείς εκεί. Όποτε λογικά θα πάρουμε από εκεί. Περίεργο που δεν δέχονταν παραγγελίες τόσο καιρό. Δεν ξέρω αν ισχύει 

Και παραλαβή πότε? Σε είπαν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικα ο γερμανος ειχε ανοιξει preorders και τωρα προσφατα και στις 17/9... δεν ξερω γιατι σου ειπαν οτι κανεις δεν εχει κανει... οτι να ναι πραγματικα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Kuromajo είπε

αρχικα ο γερμανος ειχε ανοιξει preorders και τωρα προσφατα και στις 17/9... δεν ξερω γιατι σου ειπαν οτι κανεις δεν εχει κανει... οτι να ναι πραγματικα 

Ειχα κανει ππαραγγελια αρχες Οκτωβριου απο Γερμανο και σε επικοινωνια με μειλ μου ειχαν πει οτι θα παραλαβω 19/11. Στο τηλεφωνο που πηρα σημερα δεν γνωριζαν ουτε μπορουσαν να 

δουν κατι για την παραγγελια μου. Θα μαθουμε σε 2 μερες. fingers crossed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω ούτε σήμερα να παραλάβουν έτσι όπως το πάνε. Κανονικά αύριο θα πρέπει να αρχίσουν να στέλνουν και να ενημερώνουν σιγά σιγά. Μάλλον τελευταία στιγμή έτσι όπως πάει το πράγμα 19 του μηνός θα παραλάβουν και θα αρχίσουν να στέλνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nyne είπε

Εμένα πάντως από χθες όταν πάω να μπω στο mediamarkt κ να δω τις παραγγελίες μου δεν φορτώνει,κάνει το ίδιο κ σε εσάς?

Το κάνει κάποιες φορές κ σε μένα. Απ'τα καλά συστήματα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Οι ενδιαφερόμενοι που έχουν καταχωρήσει παραγγελία και είναι σε σειρά προτεραιότητας θα λάβουν αντίστοιχη ενημέρωση. καθώς έχει ξεκινήσει η επικοινωνία με τους πελάτες"

"Θα χρειαστεί να αναμένετε επικοινωνία από εκπρόσωπο μας, εάν και εφόσον είστε σε σειρά προτεραιότητας"

Αυτό μόλις στο Chat του Κωτσόβολου... Τώρα τι μέλλει γενέσθαι... Ποιος ξέρει. 😁

Επεξ/σία από nosvasedis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Kuromajo είπε

ειπα να στειλω στο τσατ του κωτσο να δω τι γινεται... θα δουμε...

eee.png

Δηλαδη τι παει να πει εφοσον ειναι σε σειρα προτεραιοτητας που σου ξαναλεει στο τελος?Εκτος αν εννοει οτι εξαντληθηκαν τα αποθεματα απο τη πρωτη μερα...Η μηπως θελει να πει οτι αν πληρωσες ολα καλα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nyne είπε

Δηλαδη τι παει να πει εφοσον ειναι σε σειρα προτεραιοτητας που σου ξαναλεει στο τελος?Εκτος αν εννοει οτι εξαντληθηκαν τα αποθεματα απο τη πρωτη μερα...Η μηπως θελει να πει οτι αν πληρωσες ολα καλα?

Μου αρέσει που σήμερα σε όλους μας γράφουν αυτό το "εάν και εφόσον"... Κάτι δεν πάει καλά πιστεύω. 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και σε μένα το ίδιο λένε αν και εφόσον,κάτσε ρε φίλε τόσο καιρό μου λες είσαι σε σειρά προτεραιότητας και τώρα τι ότι μπορεί να μην είμαι 😂 δεν ξανακάνω pre-order απο κωτσο δυστυχώς αυτό είδα πρώτο και έκανα την παραγγελία τα άλλα δεν είχαν ανοίξει,χίλιες φορές public η πλαίσιο στον κωτσο πέρα βρέχει

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, nyne είπε

Δηλαδη τι παει να πει εφοσον ειναι σε σειρα προτεραιοτητας που σου ξαναλεει στο τελος?Εκτος αν εννοει οτι εξαντληθηκαν τα αποθεματα απο τη πρωτη μερα...Η μηπως θελει να πει οτι αν πληρωσες ολα καλα?

τους εχω ρωτησει και εγω και ποσοι αλλα πολλες φορες αν οσοι εχουμε αντικαταβολη χανουμε τη σειρα μας απο αυτους που εχουν προκαταβολη η εχουν προπληρωσει, και μας εχουν πει ξανα και ξανα οτι ΟΧΙ, παει ΜΟΝΟ με τη χρονικη σειρα που εγινε η παραγγελια... αν εγω πχ μαθω οτι καποιος με προκαταβολη στις 18 πηρε κονσολα και εγω στις 17 με αντικαταβολη δεν πηρα, απλα εχω 29359259 Logs και κανω καταγγελια, φανταζομαι...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στο οποιο χρειάζεσαι τον αριθμο παραγγελίας του αλλού κ νανε κ σύμφωνος ο άλλος που θα σου δώσει τη παραγγελία του ωστε να το χρησιμοποιήσεις σε καταγγελία

πρακτικά θελω να σου πω αντε αποδειξε το..  

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sndev είπε

στο οποιο χρειάζεσαι τον αριθμο παραγγελίας του αλλού κ νανε κ σύμφωνος ο άλλος που θα σου δώσει τη παραγγελία του ωστε να το χρησιμοποιήσεις σε καταγγελία

πρακτικά θελω να σου πω αντε αποδειξε το..  

ολο και καποιος θα βρεθει που θα καταλαβει τον πονο μου και θα θελει να βοηθησει, λεμε τωρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...