Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από Πλαισιο τελευταία ενημέρωση που θα αφήσω πριν λιώσω,μένω επαρχία και από έκπληξη μου το είχαν στείλει από εχτές με γενική η οποία ειναι καθ οδών στην περιοχή μου. Το πολύ σε μια ώρα θα το έχω ανοίξει. Πολύ επαγγελματική εταιρία με σωστή ενημέρωση. Καλό gaming σε όσους το απόκτησαν,καλό καρκίνο σε όσους ξεκινάνε demons souls πρωτη φορά (το μοναδικό souls game που δεν έχω παιξει) και υπομονή σε όσους θα τους έρθει γιορτές από ότι ακουω 👋

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, johnal21 είπε

μια απο τα ιδια.. εδω μεσα αλλα και αλλου ειδαμε να στελνονται κονσολες απο κωτσο σε ατομα π ειχαν παραγγειλει ακομα και 21/9! αν δεν ηταν με μεσο τοτε ειναι για πολλες μπουνιες το καταστημα αυτο π μας επρηξε για ΑΥΣΤΗΡΑ σειρα προτεραιοτητας

Χωρις να θελω να δικαιολογησω-κατηγορησω κανεναν εχετε στα υποψιν οτι στον κωτσοβολο αλλαξαν τους αριθμους παραγγελιας οποτε αλλαξε και η ημερομηνια. Οταν τους καλεσα μου ειπαν οτι δεν επηρεαζει την σειρα προταιρεοτητας. Φαντασου οτι εμενα που εκανα αλλαγη στοιχειων μου την 11/11 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Charismo είπε

Είχες από την αρχή παράδοση στο χώρο σου ή παραλαβή από κατάστημα και την άλλαξες? Επίσης, πόση προκαταβολή είχες δώσει?

Ρωτάω γιατί παρήγγειλα 17/9 και ακόμα δεν είχα νέα από Media Markt. Βέβαια είχα παραλαβή από κατ'αστημα και μετά το lockdown την άλλαξα.

Μου φαίνεται τη φάγαμε όσοι δεν είχαμε από την αρχή αποστολή με courier.

Κ εγω στο media με 17/09 me παραλαβη απο καταστημα ακομα καμια ενημέρωση  κ χωρίς να την εχω αλλάξει. εργάζονται σκληρά για μενα κ τα προϊόντα μου

Επεξ/σία από sndev
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Charismo είπε

Είχες από την αρχή παράδοση στο χώρο σου ή παραλαβή από κατάστημα και την άλλαξες? Επίσης, πόση προκαταβολή είχες δώσει?

Ρωτάω γιατί παρήγγειλα 17/9 και ακόμα δεν είχα νέα από Media Markt. Βέβαια είχα παραλαβή από κατ'αστημα και μετά το lockdown την άλλαξα.

Μου φαίνεται τη φάγαμε όσοι δεν είχαμε από την αρχή αποστολή με courier.

Ειχα βαλει παραλαβη απο καταστημα και την αλλαξα αναγκαστικα οπως εσυ  .Ειχα δωσει 50 προκαταβολη και ειχα βαλει προπαραγγελια την  πρωτη μερα που ανοιξαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, James. είπε

Παιδια ειλικρινα πειτε εσεις που θα το παραλαβετε σημερα, βαλατε μεσον? Δε λεω ολοι, αλλα καποιοι σιγουρα ε?

Το δικό μου είναι απο΄το πρωι στο τοπικο κουριερ της πόλης μου.

Εκανα μια παραγγελία μόνο Κώτσο, 17/9, 14:30 με αντικαταβολή. Μετα από μερικές μέρες με πήραν τηλ για προκαταβολή την οποία έβαλα. Για μια δυο μέρες η ημερομηνία παραγγελίας μου είχε αλλάξει σε 24/9 , δηλαδή τη μέρα που είχα βάλει την προκαταβολή. Μετά άλλαξε πάλι στην σωστή ημερομηνία και ώρα.

Σάββατο με παίρνουν τηλ να βάλω μέσω τραπεζικής μεταφοράς τα υπόλοιπα τα οποία βάζω και μου λέει η πωλήτρια να της στείλω στο προσωπικό της email το καταθετήριο ώστε να περάσει άμεσα την εξόφληση .Την ίδια μέρα φαίνεται στο σύστημα ότι έχει εξαφληθεί.

Δευτέρα μπαίνει σε επεξεργασία η παραγγελία μου αλλά βλέπω ότι έχουν βάλει την παλιά μου διεύθυνση Αθήνα και όχι στην άλλη πόλη που είχα δηλώσει. Παίρνω τηλέφωνο και μου την αλλάζουν.

Τετάρτη πρωί μπαίνει σε Συλλογή- Προετοιμασία μέχρι σήμερα πρωί λίγο μετά της 9 όπου μου έρχεται μήνυμα με κωδικό φορτωτικής από γενική ταχυδρομική και δείχνει ότι έχει σταλεί από χθες και έχει φτάσει στην πόλη μου.

 

Γενικά πιστεύω λίγο ότι ήταν λίγο ότι έκανα πολύ νωρίς την παραγγελία, λίγο ότι παρακολουθούσα αν δω κατι περίεργο να επέμβω, λίγο η φιλοτιμία κάποιον υπαλλήλων του Κώτσου και λίγο τύχη.

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Καλοριζικο σε οσους παραλαβαν να το χαρειτε.Βαλτε και καμμια φωτο ομως τσαμπα ειναι !

Ναι ρε! βαλτε και καμια φωτο και κανενα χαζοunboxing! ετσι για το χαβαλε! γι αυτο χαζολογαμε ολοι εδω μέσα αλλωστε... αυτη ειναι η φαση της day one παραλαβης!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, nikosgr είπε

Και τα μυαλά στα κάγκελαααααα!!!! ΗΡΘΕΕΕΕΕΕ!!!!  🤪

20201119_094736.jpg.736f805c1b7bf691093b05f02126f351.jpg

Σε πια περιοχή είσαι? Περιμένω κ εγώ μ ήρθε μνμ To instacar metaferei tin paragkelia sas apo ton Kotsovolo kai tha einai konta sas στις 2020.11.19 12:10 - 13:50

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία από πλαίσιο έφτασε στην γενική αλλά βλέπω να έχω κανένα θέμα παίρνω τηλ μου είπαν έφτασε ξανά παίρνω λέει Στέφανος λέω όχι Δημήτρης θα περάσει η μητέρα μου λέει 500€ θέλει να ξανά πάρω είναι πληρωμένο μην ζητήσει και χρήματά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωτσόβολος εδώ, παραγγελία στις 17/09, αντικαταβολή χωρίς κάποια προκαταβολή. Από εχθές ακόμα σε "Συλλογή-Προετοιμασία". Για αποστολή σε Λάρισα, στην καλύτερη σήμερα δηλαδή. Εάν δεν έχει γίνει παράδοση σε τοπικό κατάστημα δεν νομίζω πως παραλαμβάνω αυτή τη βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vampirion είπε

εχει μιλησει κανεις με public σχετικα με οσους αργησαμε να κανουμε παραγγελια? θα παραλαβουμε τουλαχιστον πριν τις γιορτες?

χθες εγώ, δεν μου είπαν το πότε, μόνο οτι 23/9 δεν είμαι στους πρώτους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...