Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, edcat είπε

Εγω παλι να πω οτι ναι μεν ενημερωθηκα με τηλ χθες απο υπευθυνη στο media markt οτι σημερα θα παραλαβω κανονικα μεταξυ 9 και 6, αλλα δεν εχω εχω λαβει sms οπως καποιοι εδω που παρηγγειλαν απο αυτους. Κ τωρα που μιλησα μαζι τους παλι ειχαν ριξει χαρταετο, αν δεν σας ερθει sms μεχρι το μεσημερι ξανακαλεστε μας. Θα τα φανε τα καντηλια τους σιγουρα, γιατι καναμε προπαραγγελι για να εχουμε πρωτη μερα, οχι οποτε οργανωθουν. Τεσπα, στην αναμονη ακομα 

Εγώ πάντως τους έκανα ένα περιποιημένο mail και τους τα έχωσα, χωρίς υπερβολές. Στο τηλέφωνο η χριστιανή δεν μου έφταιγε σε τίποτα. Πάντως ενώ κι εμένα εχθές μου έλεγαν, θα σας έρθει sms και θα παραλάβετε σήμερα λογικά αφού παραγγείλατε 17/9, σήμερα μου είπαν πως αν δεν έχετε λάβει ήδη sms, πάτε για δεύτερο κύμα. Είχαμε λέει μόνο 100 κομμάτια και πολλοί που είχαν προπαραγγείλει θα περιμένουν. Απαράδεκτοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Aekkosto είπε

Παραγγελία 9/11 από Βοντα με εξόφληση και παραλαβή πριν από 10 λεπτά.

Εγώ με παραγγελία και εξόφληση από 7/11 έφαγα πιστόλι .... 

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Charismo είπε

Λοιπόν, μόλις μίλησα για πολλοστή φορά με Media Markt και με ενημέρωσαν πως αν δεν έχω ήδη ενημερωθεί, άσχετα αν παρήγγειλα την πρώτη ημέρα, δεν είμαι στο πρώτο κύμα παραδόσεων. Είχαμε λέει συνολικά 100 κομμάτια και περιμένουμε ενημέρωση από τη Sony, για το δεύτερο κύμα.

Εν ολίγοις όσοι δεν έχετε ακόμα παραλάβει sms, αναμένετε.

Κρίμα...

πότε είχες κανει την παραγγελία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Eliaskat είπε

Εγώ με παραγγελία και εξόφληση από 7/11 έφαγα πιστόλι .... 

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι πως ασχέτως καταστήματος, έχει γίνει ένας κακός χαμός ΠΑΝΤΟΥ. Άλλοι παραλαμβάνουν ενώ παρήγγειλαν δυο μήνες μετά απο εμάς και με παραγγελίες 17/9 έχουμε μείνει με τον καφέ στο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, bill_anastasiadis είπε

Παιδιά ήμουν ένας από τους 3 που πρόλαβε το eshop... μόλις ενημερώθηκε η παραγγελία, δείχνει πως πέρασε από τα στάδι

Υποβολή Παραγγελίας
Έλεγχος Ομαλότητας Παραγγελίας
Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων

επιτυχώς και τώρα είναι στο στάδιο

Συγκέντρωση Προϊόντων

Αρνούμαι παρόλα αυτά να χαρώ, ο Γερμανός μπορεί να με πλήγωσε αλλά μου έμαθε πως η ζωή είναι σκληρή και τον ευγνομονώ

Εμενα εινα στο σταδιο Ετοιμη να αποσταλθει στο υποκαταστημα Χανιων, αυριο θα την εχω εδω.

Που το ξερεις οτι ειμαστε 3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Εγώ με παραγγελία και εξόφληση από 7/11 έφαγα πιστόλι .... 

Τα ίδια και εγώ και όχι μόνο αυτό, δεν μπορείς καν να πάρεις πληροφορίες απο το τηλέφωνο γιατί

δεν έχουν λέει εικόνα από το e-shop. Θα πάρουν αυτοί λέει καλά κρασιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Apostol. είπε

Εμενα εινα στο σταδιο Ετοιμη να αποσταλθει στο υποκαταστημα Χανιων, αυριο θα την εχω εδω.

Που το ξερεις οτι ειμαστε 3?

Απλά 3 αναφέραμε πως πήραμε από εκεί, 1 λεπτο έμεινε ονλάιν όλο κι όλο, και κάποιος τόσο καίδι που να ΜΗΝ είναι εδώ σιγά μην υπάρχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως θα ειναι αυριο εδω, εγω εδωσα τα λινκ τοσες σελιδες πισω, ειχα κανει απο 16/11.

Μαλλον τους πηρα την κονσολα που ειχαν καβατζωσει για αυτους,

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ison είπε

Ηταν μεσα σε κουτα ή χυμα στο εδωσαν?

Μέσα σε κουτα αλλά.... Διπλάσια από το κουτί του ps5 με μόνο το ps5 μέσα και κενή την κούτα.

Ήταν σφηνωμένο αλλα θεωρητικά θα μπορούσε και να κουνιέται πέρα δώθε στο εσωτερικό της κουράς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Apostol. είπε

Εμενα παντως θα ειναι αυριο εδω, εγω εδωσα τα λινκ τοσες σελιδες πισω, ειχα κανει απο 16/11.

Μαλλον τους πηρα την κονσολα που ειχαν καβατζωσει για αυτους,

Εμενα μου ειπαν οτι δεν προλαβα! Μου την εφαγαν την κονσολα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...