Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Vaim είπε

Έχω ενημέρωση από Γερμανό, όσοι παράγγειλαμε προχθές και μας είπανε ότι ακυρώθηκε τελικά δεν ακυρώθηκε απλά θα παραλάβουμε πριν τις γιορτές στην 2η παραλαβή. Το λέω για να γνωρίζετε, μίλησα και με κάποιον υπεύθυνο που ήξερε, μπερδεύτηκε το σύστημα και μας έβγαζε ακυρωμενους όλους αλλά δεν ισχύει τελικά, προχωράει κανονικά η παραγγελία μας. 

Και σε εμάς που γράφει ακόμα καταχωρημένη από προχτές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, seftalias είπε

Είδα 1200 € αγγελία. 'Εχουν οργιάσει!

αληθεια σου λεω

θελω να στελνω μνμ οτι θελω να την αγορασω , να παω στο ραντεβου και να τους κανω ξεφτιλα 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, seftalias είπε

Είδα 1200 € αγγελία. 'Εχουν οργιάσει!

Oταν βγει εκδοση βαμενη θα πουλησω το 1 Digital PlayStation 5 ,  200 ευρω.

Θα εχει γελιο οταν θα με παρουν τηλεφωνο τετοιου στυλ αγοραστες...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά θα μου στρίψει !!! Μόλις ήρθε σπίτι κούριερ από γενική για άσχετο προϊόν (ιατρικό) τον ρωτάω τι γίνεται με τα ps5 και μου λέει εμείς από Κώτσο δεν παραδώσαμε ούτε ένα σήμερα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, seftalias είπε

Είδα 1200 € αγγελία. 'Εχουν οργιάσει!

Και πουλάνε με τα καπέλα 100€ με 150€ ,όποτε δεν φταίνε αυτοί οι αγοραστές έχουν το πρόβλημα που δεν καταλαβαίνουν ότι χρειάζεται υπομονή, αλλά η λεζάντα (για κατόχους PS4 κυρίως) το πήρα day 1 είναι πάνω από όλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, GeoKim είπε

Και σε εμάς που γράφει ακόμα καταχωρημένη από προχτές;

Με είπε ότι θα παραλάβουν κανονικά όσοι κάνανε παραγγελία μέχρι 8/11 απο Γερμανο.  Οι υπόλοιποι στην 2η παραλαβή. Καλό είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο να ενημερωθείς για την παραγγελία σου και να ενημερώσεις και εσύ με την σειρά σου αν θες εδώ στο forum. 

Επεξ/σία από Vaim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, retard20 είπε

πριν σε παρει ηταν σε εξελιξη το πεδιο ελεγχος διαθεσιμοτητας η ειχε περασει και το αλλαξαν ?

Ηταν σε ελεγχο ομαλοτητας.

Κατευθειαν οταν πηγε σε ελεγχο διαθεσιμοτητας, γραφει επεξεργασια (ακομα) αλλα λιγο απο κατω στην αναλυτικη αναφορα, προβλημα διαθεσιμοτητας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα απ΄όλα να ευχηθώ σε όλους καλές παραλαβές.

*** Παίρνω τηλέφωνο το πρωί τη μεταφορική να ρωτήσω αν θα μου σταλεί σήμερα η κονσόλα και μου απαντάνε ότι

κατά πάσα πιθανότητα αυτό θα γίνει αύριο. Κοιτάω τώρα το μεσημέρι πάλι και στην πορεία της δρομολόγησης αναφέρει,

''ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΠΕΛΑΤΗ (*Κωτσόβολο), ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ , Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΑΦΕΙ'',

παίρνω τηλέφωνο στο καπάκι στη μεταφορική που μου λέει μια πολύ ευγενική κοπέλα ότι αποφασίσαν να επικοινωνήσουν

και να επιστρέψουν κάποιες συσκευασίες στον Κωτσόβολο, επειδή όταν κατέβηκε η παλέτα είχε ήδη αρκετές χτυπημένες

κονσόλες λόγω κακής τοποθέτησης τους από τον αποστολέα-Κωτσόβολο. Παίρνω Κωτσόβολο έχει πέσει το τηλεφωνικό του

κέντρο και δεν υπάρχει απολύτως καμμία ενημέρωση.

Οπότε πολύ προσοχή στην παραλαβή παιδιά και χίλιες φορές να δώσετε πίσω μια κακή/χτυπημένη συσκευασία

παρά να τρέχουμε και να μη φτάνουμε μετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παντός θα περιμένω κάνα 1.5 μήνα , δεν γιενται να ζεις με αυτό το ανχος , εκτός ότι τα πετάνε για πλάκα σε φορτηγα γι γρήγορα .....υπομονή ακόμα δεν θα πάθουμε και τίποτα , τόσο άγχος ούτε έγκυος δεν κάνει χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, aret1 είπε

Πρώτα απ΄όλα να ευχηθώ σε όλους καλές παραλαβές.

*** Παίρνω τηλέφωνο το πρωί τη μεταφορική να ρωτήσω αν θα μου σταλεί σήμερα η κονσόλα και μου απαντάνε ότι

κατά πάσα πιθανότητα αυτό θα γίνει αύριο. Κοιτάω τώρα το μεσημέρι πάλι και στην πορεία της δρομολόγησης αναφέρει,

''ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΠΕΛΑΤΗ (*Κωτσόβολο), ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ , Η ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΑΦΕΙ'',

παίρνω τηλέφωνο στο καπάκι στη μεταφορική που μου λέει μια πολύ ευγενική κοπέλα ότι αποφασίσαν να επικοινωνήσουν

και να επιστρέψουν κάποιες συσκευασίες στον Κωτσόβολο, επειδή όταν κατέβηκε η παλέτα είχε ήδη αρκετές χτυπημένες

κονσόλες λόγω κακής τοποθέτησης τους από τον αποστολέα-Κωτσόβολο. Παίρνω Κωτσόβολο έχει πέσει το τηλεφωνικό του

κέντρο και δεν υπάρχει απολύτως καμμία ενημέρωση.

Οπότε πολύ προσοχή στην παραλαβή παιδιά και χίλιες φορές να δώσετε πίσω μια κακή/χτυπημένη συσκευασία

παρά να τρέχουμε και να μη φτάνουμε μετά 

ποια εταιρεία courier? - φοβάμαι την απάντηση -

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα από Κωτσόβολο πριν 2 ώρες. Ήρθε με instacar. Στην μεταφορά saves του PS4 κάποια δεν τα πέρασε. Πιθανόν ασύμβατα.

Επεξ/σία από KAGOURATION
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, selin323 είπε

Εγώ παντός θα περιμένω κάνα 1.5 μήνα , δεν γιενται να ζεις με αυτό το ανχος , εκτός ότι τα πετάνε για πλάκα σε φορτηγα γι γρήγορα .....υπομονή ακόμα δεν θα πάθουμε και τίποτα , τόσο άγχος ούτε έγκυος δεν κάνει χαχαχαχα

Καλά αυτό με τη διαχείριση των εμπορευμάτων και τα σούτια που τρώνε, όποτε και να παραγγείλεις, μπορεί να τη φας. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...