Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, polakis21 είπε

Εμενα τιποτα ακομα απο courier center. Εκει κολλημενο στο πρωτο μηνυμα απο προχθες την τρελα μου μεσα!

Έτσι είμαστε και οι δύο.

Το πρωί στο τηλέφωνο μου είπε ενας ευγενικός κύριος ότι να περιμένω νέα από βράδυ και ότι κατα πάσα πιθανότητα έχει γυρίσει στον Κωτσόβολο για ανασυσκευασια...

Και να φανταστείτε γελούσα με το Πλαίσιο που έβγαλε διαφήμιση για τα κουτιά του... Κάτι ξέρουν αυτοί...

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Μολις τωρα εσκασε μηνυμα απο speedex οτι ερχεται σημερα.Απο vodafone ειχα αγορασει.Παραγγελια στις 7-11

Σε οσα παιδια περιμενουν ακομη κουραγιο.

και εγώ 7 είχα κάνει δηλαδή εδώ που τα λέμε όλοι εδώ μέσα 7 είχαμε κάνει που είχε πέσει στο σύρμα αλλά μάλλον είχα αργήσει. 

Εύχομαι να ήμαστε τουλάχιστον στις 16 που λένε. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ShadowSora94 είπε

Δεν γίνεται ρε παιδιά αυτό το πράγμα μια ζωή γκαντεμης, ο μάλλον από τους 5 πρώτους που κάνανε pre-order στον κωτσο και εξόφλησε και όλας δεν έχει παραλάβει.

Χθες με διαβεβαίωσαν ότι τρέχουν να λύσουν το πρόβλημα και απολογήθηκαν εφόσον που μίλησα με higher up, είπαν χθες αργά βράδυ σήμερα πρωί θα έχω sms.

Τίποτα, εντωμεταξυ από eshop παρέλαβε ένας φίλος που παρήγγειλε Δευτέρα πρωί και ένας άλλος φίλος από public στις 24/09.

Ήμουν ο πρώτος και θα παραλάβω τελευταίος με του ερασιτέχνες απατεώνες που έμπλεξα.

Πότε Κωτσόβολο παιδια, το έμαθα the hard way.

Ούτε απέξω δεν θέλω να περνάω αλλά πρέπει να ακούω όλη μέρα τα σποτακια τους στην τιβι λόγω δουλειάς (τηλεοπτικός σταθμός), ε σε πιάνει μια αηδία.

Στον Κώτσο μας πιάνουν κότσο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ο Κωτσος και η courier center είναι άντε γεια,τώρα διαβάζω για χτυπημένα κουτιά κλπ είναι δυνατόν,πρώτο κύμα είστε μας λέγανε μου φαίνεται στο 1.5 είμαστε μην πω θα παραλάβουν αυτοί από το δεύτερο και εμείς ακομα...😁 

 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, polakis21 είπε

Εισαι τυχερος. Δεν επεσες στις σκισμενες παλετες-κουτια. Καλη παραλαβη!

το αντίθετο κανονικά την πάτησα αποστολή εννοεί στον Κωτσόβολο χαχαχαχα δε παίζω Λόττο, τζόκερ, ΠΡΟΠΟ 

πόκερ, γενικά το 2020 ούτε με σφαίρες μιλάμε απίστευτη γκαντεμιά !!!

Επεξ/σία από aret1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 με προπαραγγελια 17/9 απο κωτσοβολο παρελαβα σημερα. Με γενικη ταχυδρομικη στα Γιαννενα. Η εταιρια κουριερ χτες το πηρε σημερα πρωι το εφερε οποτε στην περιπτωση μου αυτοι ηταν αψογοι. Ο κωτσοβολος με αγχωσε λιγο αλλα τελος καλο ολα καλα.

ps: Η φτηνοτερη εκδοση του demon souls ειναι στο eshop (+χωρις μεταφορικα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Basidar είπε

 με προπαραγγελια 17/9 απο κωτσοβολο παρελαβα σημερα. Με γενικη ταχυδρομικη στα Γιαννενα. Η εταιρια κουριερ χτες το πηρε σημερα πρωι το εφερε οποτε στην περιπτωση μου αυτοι ηταν αψογοι. Ο κωτσοβολος με αγχωσε λιγο αλλα τελος καλο ολα καλα.

ps: Η φτηνοτερη εκδοση του demon souls ειναι στο eshop (+χωρις μεταφορικα)

Καλορίζικο φίλε μου καλό κάψιμο τι ώρα την έχεις κάνει την παραγγελία σου Γιατί και εγώ το ίδιο και ακόμα σε αναμονή είμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bad boy83 είπε

Καλορίζικο φίλε μου καλό κάψιμο τι ώρα την έχεις κάνει την παραγγελία σου Γιατί και εγώ το ίδιο και ακόμα σε αναμονή είμαι

ευχαριστω στις 3 το μεσημερι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, sharke είπε

αμερικανικό  αλλα το αναφέρει διαθέσιμο για παραγγελία σε 5 μερες

Καλά μέχρι να έρθει από Αμερική το έχω πάρει ήδη από εδω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, water97 είπε

Μίλησα με Γερμανό.οσα έστειλαν χθες το απόγευμα θα έρθουν με ΕΛΤΑ την επόμενη εργάσιμη, δηλαδή Δευτέρα.  Άντε να δούμε.

Ωραία μακάρι να τα έχουμε Δευτέρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Courier Center update: (ΜΟΛΙΣ)

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΕΜΑΧΙΩΝ ΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ
 
CC ΚΕΝΤΡΙΚΟ HUB ΑΘΗΝΩΝ

Ημουν στα 200 ps5 που πηγαν πισω για επανασυσκευασια στον κωτσο.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και την δικη μου εμπειρια απο Κωτσο και courier.gr πως λεγεται αυτη η εταιρεια. Η παραγγελια εγινε 17/9 κανα 20 λεπτο αφου ανοιξαν τα pre-orders και πληρωμη με χρεωστική, ελαβα μηνυμα 18/11 για αποστολη και παρελαβα 19/11 απογευμα χωρις κανενα προβλημα. Το κουτι ηταν πολυ προσεγμενο μεσα σε ενα αλλο με αυτα τα φουσκωτα ναυλον πως στο καλο λεγονται :P 

Να πω επισης οτι πηρα 1-2 φορες τηλεφωνο απο πριν για να δω τι γινεται και η απαντηση ηταν ακριβως η ιδια "οταν φτασει θα σας στειλουμε sms" τιποτα δηλαδη, δεν ηξεραν να μουν πουν αν ειμαι στο πρωτο κυμμα κλπ.

Ισως ημουν τυχερος ισως ειναι λιγοι οι ατυχοι δεν ξερω, παντως απο αυτα τα λιγα που ειδα δεν θα το ρισκαρα ξανα με Κωτσο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικα με public, με πηρανε τηλ κ μου ειπανε να μην περιμενω παραδοση πριν τα μεσα Δεκμεβρη- παραμονες χριστουγεννων, υπαρχει λεει τεραστιος ογκος παραγγελίων για Ps5,  αφησε να εννοηθει πως οταν αυτοι που ριξανε τυφλα παραγγελια.( χωρις προκαταβολη κ εχουν φυσικα παραλαβει απο αλλου ακυρωσουν) θα παρω σιγα σιγα σειρα, εχω παραγγειλει  πριν μια βδομαδα και εχω προπληρωσει ολο το ποσο, αυτα για public και οσους κανανε παραγγελια τελευταιοι κ καταιδρωμενοι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...