Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ  καταφερα να μιλησω με courier center  δεν θα παω απο εκει θα παραλαβω αυριο απο το clever point  που ειχα δηλωσει .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Οκ  καταφερα να μιλησω με courier center  δεν θα παω απο εκει θα παραλαβω αυριο απο το clever point  που ειχα δηλωσει .

σου γραφει και σενα τωρα "ΑΝΑΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΣΕ CLEVER POINT" ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, havoc55 είπε

σου γραφει και σενα τωρα "ΑΝΑΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΗ ΣΕ CLEVER POINT" ???

Nαι αλλα μιλησα  στο τηλεφωνο  και μου ειπαν πως αυριο παραλαμβανω σιγουρα απο το clever point .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κοπέλια ... Εγώ χωρίς προπαραγγελιες χωρίς τπτ πήρα σήμερα ένα τηλέφωνο σε έναν Γερμανό όχι κεντρικό εδώ στα Χανιά ,Γερμανό Σούδας συγκεκριμένα , και είπα να ρωτήσω για πλάκα αν έχουν κανένα πλέι.. και είχαν ένα και μοναδικό το οποίο έμεινε γιατί ακυρώθηκε η προπαραγγελια ! Διακτινιστηκα και το τσίμπησα.. αν έχεις κωλο διαβαινε !

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ειδικά εσείς που είστε από επαρχία κάντε κάνα τηλ σε Γερμανούς της περιοχής σας γιατί ποτέ δεν ξέρετε !!! Άντε καλή τύχη !

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Nαι αλλα μιλησα  στο τηλεφωνο  και μου ειπαν πως αυριο παραλαμβανω σιγουρα απο το clever point .

μακάρι!!!! εμένα έτσι μου λένε από χθες 😭 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GeoKim είπε

Λοιπόν κοπέλια ... Εγώ χωρίς προπαραγγελιες χωρίς τπτ πήρα σήμερα ένα τηλέφωνο σε έναν Γερμανό όχι κεντρικό εδώ στα Χανιά ,Γερμανό Σούδας συγκεκριμένα , και είπα να ρωτήσω για πλάκα αν έχουν κανένα πλέι.. και είχαν ένα και μοναδικό το οποίο έμεινε γιατί ακυρώθηκε η προπαραγγελια ! Διακτινιστηκα και το τσίμπησα.. αν έχεις κωλο διαβαινε !

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ειδικά εσείς που είστε από επαρχία κάντε κάνα τηλ σε Γερμανούς της περιοχής σας γιατί ποτέ δεν ξέρετε !!! Άντε καλή τύχη !

Εγώ σε όσα και αν πήρα μου είπαν ότι και να είχαμε δεν γίνεται να αγοράσετε από κατάστημα μόνο online γίνονται οι αγορές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έφτασε και το δικό μου Courier Center. 

Ζήτησα να πάω να παραλάβω και μου είπε η κοπέλα ότι πρέπει να περιμένω μήνυμα, δεν γίνεται να πάω καπάκια... Οπότε πάλι περιμένω...

Τουλάχιστον ΕΦΤΑΣΕ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, ADHD said:

Να πω και την δικη μου εμπειρια απο Κωτσο και courier.gr πως λεγεται αυτη η εταιρεια. Η παραγγελια εγινε 17/9 κανα 20 λεπτο αφου ανοιξαν τα pre-orders και πληρωμη με χρεωστική, ελαβα μηνυμα 18/11 για αποστολη και παρελαβα 19/11 απογευμα χωρις κανενα προβλημα. Το κουτι ηταν πολυ προσεγμενο μεσα σε ενα αλλο με αυτα τα φουσκωτα ναυλον πως στο καλο λεγονται :P 

Να πω επισης οτι πηρα 1-2 φορες τηλεφωνο απο πριν για να δω τι γινεται και η απαντηση ηταν ακριβως η ιδια "οταν φτασει θα σας στειλουμε sms" τιποτα δηλαδη, δεν ηξεραν να μουν πουν αν ειμαι στο πρωτο κυμμα κλπ.

Ισως ημουν τυχερος ισως ειναι λιγοι οι ατυχοι δεν ξερω, παντως απο αυτα τα λιγα που ειδα δεν θα το ρισκαρα ξανα με Κωτσο.

Το tracking στο σύστημα τους είχε λειτουργήσει; 

Περιμένω σαν βλάκας για κάποια απάντηση, πληρώς ξενερωμένος.

Ήθελα λεεί τώρα που έχω την οικονομική ευχέρεια να πάρω για πρώτη φορά κονσολά στο launch και επέλεξα κωτσόβολο, γελάνε και οι πέτρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, GeoKim είπε

Λοιπόν κοπέλια ... Εγώ χωρίς προπαραγγελιες χωρίς τπτ πήρα σήμερα ένα τηλέφωνο σε έναν Γερμανό όχι κεντρικό εδώ στα Χανιά ,Γερμανό Σούδας συγκεκριμένα , και είπα να ρωτήσω για πλάκα αν έχουν κανένα πλέι.. και είχαν ένα και μοναδικό το οποίο έμεινε γιατί ακυρώθηκε η προπαραγγελια ! Διακτινιστηκα και το τσίμπησα.. αν έχεις κωλο διαβαινε !

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ειδικά εσείς που είστε από επαρχία κάντε κάνα τηλ σε Γερμανούς της περιοχής σας γιατί ποτέ δεν ξέρετε !!! Άντε καλή τύχη !

Άσχετο αλλά εκει στη Σούδα είναι πολύ μπροστά σε γνώσεις και εξυπηρέτηση απο τα άλλα 2 στα Χανιά. Ακόμα θυμάμαι τέλη του 17 που έψαχνα να τσιμπήσω το Switch με την προσφορά 20% της Eurobank με τον Γερμανό και στα καταστήματα της πόλης δεν ήξεραν καν τι είναι το Switch (!) και με ενα τηλεφώνημα στη Σούδα μου κράτησε ευχαρίστως το μοναδικό κομμάτι που είχαν μέχρι να παω σφεντόνα να το πάρω. Ίδια φάση με την δικιά σου!

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παιδια μου ηρθε πριν καμια ωριτσα..Η παραγγελια μου ηταν στις 17-9 στις 20.00..

Με γενικη ταχυδρομικη στον Βολο..Και μαλιστα ο κουριερ μου ειπε ηταν ακομη ενα PS5 το οποιο αυτος που το παρηγγηλε δεν το ηθελε(δεν ειχε πληρωσει τιποτα) και σε 10 λεπτα ο Κωτσοβολος του το ζητησε πισω για να εξυπηρετησει αλλον πελατη..Ευχομαι να ειναι καποιος απο εδω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...