Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 eshop (δούλεμα με κρυφά links που κατάφερα παραγγελία και μου την ακύρωσαν)

mediamarkt και public που σου λένε να βάλεις όλο το ποσό ακόμα και αν δικαιούται κάποιος φοροαπαλλαγη και θα σου επιστρέψουν το ΦΠΑ μετά. Για δικούς τους λογους που κανείς δεν ξέρει.

Γερμανός που υποτίθεται θα έβαζε μόνο online παραγγελίες που δεν είδαμε ποτέ και ακόμα και σε προπαραγγελια δεν είχε αντικαταβολή ενώ το ποσό είναι 499 με δωρεάν μεταφορικά. Να πληρώσεις και να μείνεις με το... Μοχλό στο χέρι. 

Kotsovolos χάος με αποστολές και καμία ενημέρωση.

Το μόνο που εκτίμησα στην επικοινωνία ήταν το plaisio και γι'αυτό οτιδήποτε άλλο preorder έρθει από εκεί θα το πάρω. 

Επίσης μερίδιο ευθύνης έχει και η sony. Ενημέρωση και από αυτούς πουθενά. Σε όποιον ρώτησα δεν ήξεραν καν πόσα κομμάτια θα τους παραδώσουν. Πώς είναι δυνατόν ο προμηθευτής να μη λέει πόσα θα παραδώσει. Πρώτη φορά το ακούω απλά το είπαν σε πάνω από 6-7 μαγαζιά που πήρα. Τα μαγαζιά ζητάνε ένα αριθμό και οι άλλοι τελευταία στιγμή τους πάνε ότι θέλουν. Τραγικοί

Επεξ/σία από pantnick
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Poexania είπε

Ρε παιδιά στο μενού του ps5 πώς βλέπουμε τις προσφορές στα παιχνίδια ; Δεν βρίσκω σχετικό μενου

Φιλε μου μπήκες για να τρολλαρεις ? 

Εδω εχουμε τον πονο μας που καναμε προπαραγγελια Day 1 και δεν ξερουμε ποτε θα παρουμε συσκευη, και συ ρωτας πως θα βρεις στο μενου της συσκευης προσφορες για παιχνιδια που ψαχνεις ? ΕΛΕΟΣ !!!! Δεν διάβασες ποιος είναι ο τίτλος του νήματος ? Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5. Καμια σχέση μ' αυτό που ρωτάς!!!!!

Γραψε στο παρακάτω νήμα, οπου εκεί γραφουν αυτοί που παρέλαβαν ήδη και έχουν αρχίσει στήσιμο και χρήση ...... 

Επεξ/σία από ktsak
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, ktsak είπε

Φιλε μου μπήκες για να τρολλαρεις ? 

Εδω εχουμε τον πονο μας που καναμε προπαραγγελια Day 1 και δεν ξερουμε ποτε θα παρουμε συσκευη, και συ ρωτας πως θα βρεις στο μενου της συσκευης προσφορες για παιχνιδια που ψαχνεις ? ΕΛΕΟΣ !!!! Δεν διάβασες ποιος είναι ο τίτλος του νήματος ? Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5. Καμια σχέση μ' αυτό που ρωτάς!!!!!

Γραψε στο παρακάτω νήμα, οπου εκεί γραφουν αυτοί που παρέλαβαν ήδη και έχουν αρχίσει στήσιμο και χρήση ...... 

φιλε εγω αμα ξερεις τι επαθα ... τι να τρολαρω απλα μπερδεψα γιατι ειχα και τα δυο ανοιχτα

εγω μπορει να πηρα ps5 μεν, αλλα ενω οταν εφυγα απο το σπιτι για να παω να το παρω ηταν ολα οκ, οταν γυρισα για καποιο λογο το ηλεκτρικο κυκλωμα στο σπιτι μου ειχε γαμηθει και δεν εχω ρευμα ουτε στο δωματιο μου

ουτε στο μισο σαλονι

(ουτε και στην τουαλετα, εξ ισου σημαντικο)

και εχω φτιαξει εδω ενα λαβυρυνθο με μπαλαντεζες για να μπορω να δουλευω το pc και το ps5, που τα εχω μεταφερει απο το δωματιο μου

και για να καταλαβεις ηχο στο pc αυτη τη στιγμη ακουω απο το hands free του κινητου γιατι δεν εχω ηχεια (χρησιμοποιουσα της τηλεορασης αλλα τωρα ειναι αλλου το pc και αλλου το ps και ευτυχως που ειχα μια αχρησιμοποιητη οθονη)

οποτε μαλλον δεν ειμαι και τοσο τυχερος ... ηταν σαν να μου τη φυλαγε την πουστια για οταν θα παραλαμβανα την κονσολα, δεν εξηγειται αλλιως... η οτι το ps4 κρατουσε το ηλεκτρικο δικτυο στο σπιτι μου ενεργο και τωρα που το εβγαλα με εκδικηθηκε...:)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Poexania είπε

φιλε εγω αμα ξερεις τι επαθα ... τι να τρολαρω απλα μπερδεψα γιατι ειχα και τα δυο ανοιχτα

εγω μπορει να πηρα ps5 μεν, αλλα ενω οταν εφυγα απο το σπιτι για να παω να το παρω ηταν ολα οκ, οταν γυρισα για καποιο λογο το ηλεκτρικο κυκλωμα στο σπιτι μου ειχε γαμηθει και δεν εχω ρευμα ουτε στο δωματιο μου

ουτε στο μισο σαλονι

(ουτε και στην τουαλετα, εξ ισου σημαντικο)

και εχω φτιαξει εδω ενα λαβυρυνθο με μπαλαντεζες για να μπορω να δουλευω το pc και το ps5, που τα εχω μεταφερει απο το δωματιο μου

και για να καταλαβεις ηχο στο pc αυτη τη στιγμη ακουω απο το hands free του κινητου γιατι δεν εχω ηχεια (χρησιμοποιουσα της τηλεορασης αλλα τωρα ειναι αλλου το pc και αλλου το ps και ευτυχως που ειχα μια αχρησιμοποιητη οθονη)

οποτε μαλλον δεν ειμαι και τοσο τυχερος ... ηταν σαν να μου τη φυλαγε την πουστια για οταν θα παραλαμβανα την κονσολα, δεν εξηγειται αλλιως... η οτι το ps4 κρατουσε το ηλεκτρικο δικτυο στο σπιτι μου ενεργο και τωρα που το εβγαλα με εκδικηθηκε...:)

Οκ ολα αυτα, γκαντεμια. Αλλα συνεχιζει να ειναι το λαθος νημα 🤷🏼‍♂️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα και μπράβο σε όσους παρέλαβαν.

Εγώ βλέπω πως το 80% έκανε παραγγελία από κώτσο... και αυτό έχει τα καλά του (πήραν οι περισσότεροι από 17/9) και τα κακά του.

Οι υπόλοιπες αλυσίδες ....

Δεν ξέρω, δεν κατάλαβα να υπήρχαν στο νήμα πολλοί από πλαίσιο ή public, όπως voda ή media.

Εγώ έκανα παραγγελία στις 20/10 στο public και ενώ για άλλη παραγγελία μου με dualsence κλπ στην ίδια αλυσίδα είχα ενημέρωση πλήρη, για το ps5 ούτε σε 3 email δεν εχουν απαντήσει.

Θεωρώ την SONY τον μεγάλο υπόλογο αυτής της κατάστασης, γιατί με το να βγάλει μόνο ένα μικρό μέρος της παγκόσμιας προ-παραγγελίας, δημιούργησε και ξεπέρασε σε ντόρο ακόμη και τις αμερικάνικες εκλογές και αυτό είναι κόλπο marketing.

Οι ημερομηνίες για δεύτερο ή τρίτο κύμα πιστεύω πως είναι τελείως στον αέρα μιας που μιλάμε για sony εν μέσω covid.

Ας βγει κάποιος από τη sony να πει ποια είναι η κατασταση και τι θα κάνουν στο κάτω κάτω.

 

Υ.Γ.

Ευτυχώς δεν άνοιξε κανείς το κουτί και να βρει τροφή για γάτες...

https://techblog.gr/videogames/playstation-5-tragika-fail-apo-tis-paradoseis-toy-amazon/

 

Επεξ/σία από papsa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Ρε παιδιά στο μενού του ps5 πώς βλέπουμε τις προσφορές στα παιχνίδια ; Δεν βρίσκω σχετικό μενου

Αγόρασες premium προϊόν τι τις θες τις προσφορές?😆😆

Μπες από το web store εκεί τις βλέπεις κανονικά.

Επεξ/σία από avenger
διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, steveevo said:

Τελικα παρελαβε κανενας απο γερμανο?

εγω παραλαμβανω σημερα η δευτερα και αυτο απο λαθος των ελτα κουριερ.κανονικα θα ειχα παραλαβει χθες και το στειλανε το δεμα σε αλλη πολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mike0402 είπε

εγω παραλαμβανω σημερα η δευτερα και αυτο απο λαθος των ελτα κουριερ.κανονικα θα ειχα παραλαβει χθες και το στειλανε το δεμα σε αλλη πολη

ΕΛΤΑ courier. Εγγύηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω και γω ότι παρέλαβα από courier center χθες πήρα τηλ και της είπα να παραλάβω από τα κεντρικά και ενώ μου είπε ότι δεν παίζει σήμερα τελικά μετά από καμιά ώρα ευτυχώς μου ήρθε μήνυμα στο κινητό ότι έφτασε στο clever point,οποίος μένει Αθήνα και μπορεί να πάει από εκεί ας πάρει τηλ για παραλαβή από το κατάστημα να γλιτώσει χρόνο λογικά( να πω ότι έκανα preorder από κωτσο 17/9 14:33 και ευτυχώς σε εμένα χωρίς βύσμα το κράτησαν) τα κουτιά ήταν σε πολύ καλή κατάσταση του play χωρίς κανένα τσάκισμα πουθενά και είχε και την απόδειξη μέσα για κονσόλα και επέκταση εγγύησης..

Επεξ/σία από playtak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Charismo είπε

ΕΛΤΑ courier. Εγγύηση. 

Ναι. 4 μπαταρίες επαναφορτιζόμενες απο Αιγαλεω - Πειραιά 9 μερες. Παγκόσμιο ρεκόρ!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...