Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Mazinga είπε

Διοτι οσο και να ειναι απαραδεκτο δε γνωριζουν ολοι οι υπαλληλοι να χρησιμοποιουν προγραμμα αποθηκης, και να το συνδιαζουν με το προγραμμα παραγγελιων λογιστηριου. Ειναι και ο μισθος που δεν καλυπτει την εκπαιδευση (ανευ πλακας και αχρηστων σωματειων εργαζομενων και συνδικαλιστικων οργανωσεων)...https://www.sap.com/greece/training-certification/education-courses.html

Απλα αυτο. Υπομονη. Βοηθηστε καποιον που εχει αναγκη, γραψτε γραμμα για τις υποθεσεις που διαχειριζεται η Διεθνης Αμνηστια, γραψτε γραμμα στον βουλευτη σας για την κλιματικη αλλαγη, εργαστειτε δωρεαν σε προγραμμα υποστιριξης προσφυγων, φυτεψτε ενα δεντρο, μοιραστε τροφη και νερο στα αδεσποτα, χαμογελαστε στο γειτονα σας, χορεψτε.

Υπαρχουν τοσα υπεροχα πραγματα που μπορειτε να κανετε περιμενοντας απλα. Καρτερια. Αναπνοη. Ηρεμια.

(Σας το γραφει αυτο ανθρωπος που εχει και τις δυο κονσολες ΠΣ5/ ΣεΧ στο παταρι τυλιγμενες για τα χριστουγεννα και που δεν τις παιζει.)

Ναι αλλά ακόμη και εσυ που θα τις χρησιμοποιήσεις τα Χριστούγεννα τις πήρες day one για να καθησυχάσεις την ψυχική σου εμμονή.. δηλαδή ότι προνόησες να τις έχεις για τα Χριστούγεννα ... αν ήσουν και εσυ όμως στη θέση μας να μην έχεις παραλάβει ειδικά με παραγγελία day one πίστεψε με ούτε δέντρα να φυτέψεις αλλα ούτε να διαμαρτυρηθείς και κάπου άλλου εκτός από τους μεταπωλητές που ναι μεν υπόσχονται αλλά δεν πράττουνε .. ημερομηνία παραγγελίας 17/9/20  με προκαταβολή και δεν έλαβα ποτέ.. το σπαστικό όμως της ιστορίας δεν είναι ότι δεν έλαβα αλλά το ότι όλοι οι υπεύθυνοι είναι εξαφανισμένοι και έχουνε βάλει παιδάκια από το σπίτι των 300 ευρώ οπωσ Λες και εσυ να απαντάνε στα τηλέφωνα ότι έχουν συστημικό πρόβλημα θα προωθήσουνε το μήνυμα μας και θα μας καλέσουνε οι αρμόδιοι .. που προφανώς δεν σε περνούν ποτέ πίσω και εσυ μυρίζεις τα νύχια σου και κοιτάς στον ορίζοντα να ψάξεις την απάντηση.

 

Επεξ/σία από Sakm
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, malawi είπε

Ναι. 4 μπαταρίες επαναφορτιζόμενες απο Αιγαλεω - Πειραιά 9 μερες. Παγκόσμιο ρεκόρ!!!!!

Μόνες του να έρχονταν, πιο γρήγορα θα έκαναν. 🤣

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Charismo είπε

Μόνες του να έρχονταν, πιο γρήγορα θα έκαναν. 🤣

Αν τις έβαζαν να κυλήσουν στη Θηβων θα είχαν φτάσει σε 2 μερες 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Charismo είπε

Μόνες του να έρχονταν, πιο γρήγορα θα έκαναν. 🤣

Εκτός αν δεν ήταν καλά φορτισμενες και έμεναν από μπαταρία στη Νίκαια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polakis21 είπε

Courier center ακομα περιμενω...

τα βγαζουν ραντομ απο τις παλετες. μπορει να βγει να σκαναριστει μια παλετα που έφτασε με το φορτηγο πριν μια ωρα κ αυτοι να παραλάβουν, κ η παλετα που νε πριν 5 μερες ακόμα να κάθετε.

επειδη βλεπω εισαι π φαληρο αν καίγεσαι σα κ μενα πήγαινε απο εκει ευγενικά κ πες τους να σε βοηθήσουν , ηρεμα όμως 🤣. χθες είχαν κατεβεί και από τα γραφεία κ βοηθουσαν στα scanarismata γτ πραγματικά γινοταν ο πανικος απο δεματα

 

image.png.fa0d1d0a8937efc9c35b6dbf3212acf8.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, sndev είπε

τα βγαζουν ραντομ απο τις παλετες. μπορει να βγει να σκαναριστει μια παλετα που έφτασε με το φορτηγο πριν μια ωρα κ αυτοι να παραλάβουν, κ η παλετα που νε πριν 5 μερες ακόμα να κάθετε.

επειδη βλεπω εισαι π φαληρο αν καίγεσαι σα κ μενα πήγαινε απο εκει ευγενικά κ πες τους να σε βοηθήσουν , ηρεμα όμως 🤣. χθες είχαν κατεβεί και από τα γραφεία κ βοηθουσαν στα scanarismata γτ πραγματικά γινοταν ο πανικος απο δεματα

image.png.fa0d1d0a8937efc9c35b6dbf3212acf8.png

Κάθε ένα από αυτά είναι μια κονσόλα? Αν ναι τότε η sony τίναξε στον αέρα το logistic σύστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, toni31 είπε

Κάθε ένα από αυτά είναι μια κονσόλα? Αν ναι τότε η sony τίναξε στον αέρα το logistic σύστημα.

ναι κουτι κ ps5 αλλα γτ λες οτι το τιναξε στον αερα? λογο μεγεθους? η συσκευασια ειναι κοτσοβολος βασικα το κουτι μεσα ειναι πιο μικρο του ps5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω απορία αν κανένας έχει ακριβή νούμερα πόσα ps5 έφτασαν πρώτο κύμα Ελλάδα. Κάτι μου λέει πρέπει να ξεπέρασαν κατά πολύ σε αριθμό ps3 και ps4 παρόλο που και πάλι δε καλύφθηκε η ζήτηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/11/2020 στις 11:37 ΠΜ, ilos είπε

Έχω απορία αν κανένας έχει ακριβή νούμερα πόσα ps5 έφτασαν πρώτο κύμα Ελλάδα. Κάτι μου λέει πρέπει να ξεπέρασαν κατά πολύ σε αριθμό ps3 και ps4 παρόλο που και πάλι δε καλύφθηκε η ζήτηση.

Από ότι βλέπω και ότι θυμάμαι γενικά από το αντίστοιχο λανσάρισμα του ps4, είναι περισσότερες. Το τοπίο θα ξεκαθαρίσει την επόμενη εβδομάδα καθώς θα παραδοθούν οι λοιπές προπαραγγελίες. Από ότι βλέπω κι εδώ στο νήμα, από τους 70 που ήμασταν, μείναμε 35 εκ των οποίων κάποιοι έχουν παραλάβει. Το αντίστοιχο νήμα με αυτούς που έχουν παραλάβει έχει 80 άτομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, zalgar είπε

Δεν θα μου απαντήσουν αλλα εγώ τους έστειλα....

Screenshot_20201121-122902_Gmail.jpg

Υπαρχουν ατομα που παρελαβαν PS5 με παραγγελια τον Οκτωβρη?? 😮

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manos_21_ είπε

Υπαρχουν ατομα που παρελαβαν PS5 με παραγγελια τον Οκτωβρη?? 😮

Εδώ υπάρχουν άτομα με παραγγελίες Νοεμβρίου που παρέλαβαν day 1.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, zalgar είπε

Δεν θα μου απαντήσουν αλλα εγώ τους έστειλα....

Screenshot_20201121-122902_Gmail.jpg

Ωραίο το μυνημα σου αλλά εγώ θα το έκανα λίγο πιο σκληρό, εννοώντας ότι θα έγραφα αν υπάρχει κάποιος λόγος που γίνανε διακρίσεις σε ποιους θα δωθουν οι κονσόλες ανεξαρτήτως αν κάποιοι παρήγγειλαν πρώτοι και άλλοι πιο μετά, στην ουσία θα τους έλεγα εμμέσως ότι κάνουν διακρίσεις, και όπως ξέρουμε όροι όπως διακρίσεις, ρατσισμός κτλ πονάνε την σήμερον ημέρα. 

Να σε πληροφορήσω ότι κάπως έτσι έστειλα και εγώ email στον κοτσοβολο κάνοντας τους να καταλάβουν ότι φέρθηκαν σαν να ευνοούν κάποιους και όχι κάποιους άλλους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...