Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραθέτω και γω την ιστορία μου! Προπαραγγελια από Κωτσοβολο 17/9 στις 14:13 ,εχοντας πληρωσει όλο το ποσο και δεν έχω παραλαβει ακόμα!!τους έκραξα προφανως τηλεφωνικά στον  Κωτσοβολο γιατί αποδεικνυεται ότι δεν τηρήθηκε σειρά προτεραιοτητας!!διαβασα μέσα στο thread παιδια που παραλαβανε με μεταγενέστερη ημερομηνια της δικιάς μου από τον ίδιο καταστημα!!επίσης με έχουν βάλει να παραλαβω μέσω courier center! Άλλοι απαράδεκτοι από κει!! Από παρασκευη έχουν παραλαβει το προιον και δεν λένε να το δρομολογήσουν! Μετά από πολλα τηλεφωνα και λεπτά αναμονής με ενημέρωσαν ότι το έχουν στη λίστα να το στείλουν αυριο στο clever point για παραλαβη!! Όπως και να έχει και αυτοί μάλλον σκανάραμε όπως να ναι τα ψέματα, εννοώ χωρίς σειρά προτεραιοτητας! Καταλήγω λέγοντας ότι υπευθυνος θεωρώ ότι είναι ο Κωτσόβολος μιας και δεν τήρησε σειρά προτεραιοτητας ειδικά σε αυτους που πληρωσαν όλο το ποσο αμέσως!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία απο Γερμανό 17/9 στις 14:19.
Δεν έχω παραλάβει ακομα.
Στην κατάσταση της παραγγελίας δεν έχει γίνει αλλαγη απο την Πέμπτη 19/11.
΄Ένας φίλος μου που μένει στην ίδια περιοχή με εμένα και έκανε παραγγελία την ίδια μέρα την ίδια ωρα, μόλις παρέλαβε..
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε επικοινωνία με το FB με τον Κωτσο, πηρα αυτή την απαντηση

Τραγικοι, γελοιοι, ψεύτες, ανοργάνωτοι, καραγκιόζηδες, αντιεπαγγελματιες !!!!!

 

Screen Shot 2020-11-23 at 15.09.17 PM.jpg

Επεξ/σία από ktsak
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ktsak είπε

Σε επικοινωνία με το FB με τον Κωτσο, πηρα αυτή την απαντηση

Τραγικοι, γελοιοι, ψεύτες, ανοργάνωτοι, καραγκιόζηδες, αντιεπαγγελματιες !!!!!

Screen Shot 2020-11-23 at 15.09.17 PM.jpg

Γελάνε και οι πετρες στο οικόπεδο απέναντι μου με το "αυστηρή σειρά προτεραιοτητας"! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, __Panos__ είπε

Γεια σας, έχω μια απορία. Το ότι έβαλα να πληρώσω με αντικαταβολή υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα εξαιτίας του ποσού; Γνωρίζω ότι άμα είναι 500+ η acs σου λέει να το πάρεις από αυτούς με κάρτα. Το ίδιο συμβαίνει και με τα υπόλοιπα ή πρέπει να αλλάξω τον τρόπο πληρωμής;

Εγώ που είχα 520 υπόλοιπο αντικαταβολή πλήρωσα μετρητα στην courier center στο κατάστημα τούς αλλά δεν ξέρω με την acs τι γίνεται,και απ' ότι είχα ρωτήσει με αντικαταβολή με απόδειξη μπορείς μέχρι 1500 μετρητά,με τιμολόγιο είναι 500 έτσι μου είπαν δύο φορές στον Κωτσόβολο,τώρα τι ισχύει 100% δεν ξέρω 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Leander είπε

Παραθέτω και γω την ιστορία μου! Προπαραγγελια από Κωτσοβολο 17/9 στις 14:13 ,εχοντας πληρωσει όλο το ποσο και δεν έχω παραλαβει ακόμα!!τους έκραξα προφανως τηλεφωνικά στον  Κωτσοβολο γιατί αποδεικνυεται ότι δεν τηρήθηκε σειρά προτεραιοτητας!!διαβασα μέσα στο thread παιδια που παραλαβανε με μεταγενέστερη ημερομηνια της δικιάς μου από τον ίδιο καταστημα!!επίσης με έχουν βάλει να παραλαβω μέσω courier center! Άλλοι απαράδεκτοι από κει!! Από παρασκευη έχουν παραλαβει το προιον και δεν λένε να το δρομολογήσουν! Μετά από πολλα τηλεφωνα και λεπτά αναμονής με ενημέρωσαν ότι το έχουν στη λίστα να το στείλουν αυριο στο clever point για παραλαβη!! Όπως και να έχει και αυτοί μάλλον σκανάραμε όπως να ναι τα ψέματα, εννοώ χωρίς σειρά προτεραιοτητας! Καταλήγω λέγοντας ότι υπευθυνος θεωρώ ότι είναι ο Κωτσόβολος μιας και δεν τήρησε σειρά προτεραιοτητας ειδικά σε αυτους που πληρωσαν όλο το ποσο αμέσως!! 

Υπαρχει βεβαια και η κακη ταμειακη πολιτικη... Δωσε πρωτα το μηχανημα με την αφιξη του σε οσους ΔΕΝ εδωσαν προκαταβολη η δεν το πληρωσαν εξ ολοκληρου, για να εχουμε ταμειακη επαρκεια, και μετα θα παραδωσουμε την δευτερη φουρνια σε οποιον μας εχει ηδη μεταφερει ρευστο... Εγω, αυτο θα εκανα στην θεση τους, και ας χτυπιεται ο πελατης, απ'τα ....δια τον κραταω...

(Περιεργος οι γυναικες που προπαρειγγειλαν παρηλαβαν πρωτες, για αυτο απουσιαζουν απο το νημα - η αγορασαν ΧΒΟΧ...) 😈

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, wdaman είπε

Μολις με πηραν απο Κώτσο και ειπαν οτι θα στείλουν sms για την παραλαβη μεσα στην εβδομαδα (17.9 16.30 digital, δευτερο κύμα)

Πολη ? Γιατι και γω είμαι 16:27 😟

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, __Panos__ είπε

Γεια σας, έχω μια απορία. Το ότι έβαλα να πληρώσω με αντικαταβολή υπάρχει περίπτωση να είναι πρόβλημα εξαιτίας του ποσού; Γνωρίζω ότι άμα είναι 500+ η acs σου λέει να το πάρεις από αυτούς με κάρτα. Το ίδιο συμβαίνει και με τα υπόλοιπα ή πρέπει να αλλάξω τον τρόπο πληρωμής;

Οχι δεν παιζει θεμα με ACS, την προηγουμενη εβδομαδα παρέλαβα RTX 3080 και κατι αλλα πραματακια και πληρωσα 980 ευρω μετρητα στον courier που μου τα έφερε στην πορτα. Μαλιστα ρωτησα κιολας αν θελει πχ να του δώσω 500 με καρτα και τα υπολοιπα χέρι και είπε οχι δεν παιζει θεμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, m3lancholy είπε

Οχι δεν παιζει θεμα με ACS, την προηγουμενη εβδομαδα παρέλαβα RTX 3080 και κατι αλλα πραματακια και πληρωσα 980 ευρω μετρητα στον courier που μου τα έφερε στην πορτα. Μαλιστα ρωτησα κιολας αν θελει πχ να του δώσω 500 με καρτα και τα υπολοιπα χέρι και είπε οχι δεν παιζει θεμα.

Μονο μην βαλεις πουθενα εδω και την διευθυνση σου, σπιτια με 980 ευρω σε ρευστο θα σπανιζουν οσο περνανε οι μερες και υπαρχουν παντα και επιτηδιοι...😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Mazinga είπε

Μονο μην βαλεις πουθενα εδω και την διευθυνση σου, σπιτια με 980 ευρω σε ρευστο θα σπανιζουν οσο περνανε οι μερες και υπαρχουν παντα και επιτηδιοι...😁

Πάνε τώρα τα δωσα, κατι ψιλά μείνανε για κανα delivery. Γλυτώσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, m3lancholy είπε

Οχι δεν παιζει θεμα με ACS, την προηγουμενη εβδομαδα παρέλαβα RTX 3080 και κατι αλλα πραματακια και πληρωσα 980 ευρω μετρητα στον courier που μου τα έφερε στην πορτα. Μαλιστα ρωτησα κιολας αν θελει πχ να του δώσω 500 με καρτα και τα υπολοιπα χέρι και είπε οχι δεν παιζει θεμα.

Ετσι ειναι γιατι η αποδείξη είναι ήδη κομμένη από το εκατοστε καταστήματα.....αυτοί απλα την διανέμουν και θα πληρώσουν αυτοι μέσω τραπέζης τα χρήματα στο κάθε καταστήμα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wdaman είπε

Μολις με πηραν απο Κώτσο και ειπαν οτι θα στείλουν sms για την παραλαβη μεσα στην εβδομαδα (17.9 16.30 digital, δευτερο κύμα)

Και εμένα μόλις... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, wdaman είπε

Μολις με πηραν απο Κώτσο και ειπαν οτι θα στείλουν sms για την παραλαβη μεσα στην εβδομαδα (17.9 16.30 digital, δευτερο κύμα)

1ο κύμα πρεπει να ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...