Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Brazhlias είπε

750.000 δεν ειναι ουτε κατα διανοια. Τοσες πρεπει να ειναι πανω κατω οι συνολικες πωλησεις του ps4 στην ελλαδα.

Αν υπαρχει αυτος ο αριθμος, ειναι ισως απο τις πολλαπλες προπαραγγελιες που εχουν γινει απο πολυ κοσμο.

Δεν υπαρχει καμια περιπτωση να ειναι 750.000

και το 75.000 ακομα πολυ μου μοιαζει αλλα επειδη πολλοι παραγγελνουν σε 2-3 μαγαζια ταυτοχρονα παιζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Poexania είπε

Μηπως θες να πεις 75.000;

 

4 λεπτά πριν, dimosxania είπε

Αν είναι 750000 ειλικρινά λυπάμαι τον τελευταίο😂

 

2 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

750.000 δεν ειναι ουτε κατα διανοια. Τοσες πρεπει να ειναι πανω κατω οι συνολικες πωλησεις του ps4 στην ελλαδα.

Αν υπαρχει αυτος ο αριθμος, ειναι ισως απο τις πολλαπλες προπαραγγελιες που εχουν γινει απο πολυ κοσμο.

Εντάξει ρε παιδιά ένα λάθος έγινε τι ψυχή έχει ένα μηδενικό 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, billyc είπε

Απο τα λίγα που διάβασα, οσοι εχουν κάνει απο τον Σεπτέμβριο προπαραγγελία και δεν το εχουν παραλάβει λόγο σειρά προτεραιότητας τότε εμείς οι νέοι αμα τώρα το παραγγείλουμε θα μας έρθει Μάρτιο και βάλε.. Δεν ξέρω εχει κάνει κάποιος παραγγελία μέσα απο την Sony να μάς πεί. Εδώ λένε  θα είναι διαθέσιμο στις 13/01/2021.

PS5 digitalpassion.gr.JPG

Έχω κάνει εγώ παραγγελία από εκεί, στις 27/10 (πληρώνοντας όλο το ποσό). Τότε έγραφε παραλαβή 16/12. Μου είπαν θα με ενημερώσουν. Ακόμα περιμένω την ενημέρωση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, taxoulis είπε

Καλημέρα παίδες πρωινή ενημέρωση λοιπόν πήρα τηλέφωνο electronet τοπικό κατάστημα μίλησαν με Sony όλοι η Ελλάδα έχει γύρω στις 750000 παραγγελίες το πρώτο κύμα μάλλον παραδόθηκε το δεύτερο κύμα θα είναι πρώτες 10 μέρες Δεκεμβρίου και μετά τρίτο κύμα αρχές Ιανουαρίου οπότε όσοι δεν έχουμε υπομονή 😐

Ποιο πολύ για 7500 μου κανει ο αριθμός

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, taxoulis είπε

Καλημέρα παίδες πρωινή ενημέρωση λοιπόν πήρα τηλέφωνο electronet τοπικό κατάστημα μίλησαν με Sony όλοι η Ελλάδα έχει γύρω στις 750000 παραγγελίες το πρώτο κύμα μάλλον παραδόθηκε το δεύτερο κύμα θα είναι πρώτες 10 μέρες Δεκεμβρίου και μετά τρίτο κύμα αρχές Ιανουαρίου οπότε όσοι δεν έχουμε υπομονή 😐

Άμα ισχύει αυτό και εμείς που παραγγείλαμε από Οκτώβρη θα παραλάβουμε από Γενάρη.Γιατί άμα λες ότι παραδόθηκε το πρώτο κύμα τότε άστα.Οι μισοί που παραγγείλανε Σεπτέμβρη δεν παρέλαβαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα νομιζω το "οι μισοι δε παρελαβαν" ειναι πολυ φουσκωμενο απο το γεγονος οτι αυτοι που δε παρελαβαν θα εμπαιναν ινσομνια να πουν τον πονο τους, οι αλλοι θα επαιζαν PS5. Νομιζω οτι τελικα ελαχιστοι ειναι που δεν πηραν στο πρωτο κυμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, toni31 είπε

Το γνωστό eshop με την καναρινομαύρη σελίδα ανοιξε παραγγελίες για PS5 στις 19/11 και παρέλαβες 20/11?😧

Ναι, 19/11 ανοιξε 8.33 το πρωι για 40 δευτερολεπτα και εκλεισε παλι, πιο γρηγορο out of stock στην ιστορια 🤣 αλλα χαλαλι την αγρυπνια. Την επόμενη 20/11 μεσημερι μου έστειλαν να πάω να το πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kip of είπε

Καλα νομιζω το "οι μισοι δε παρελαβαν" ειναι πολυ φουσκωμενο απο το γεγονος οτι αυτοι που δε παρελαβαν θα εμπαιναν ινσομνια να πουν τον πονο τους, οι αλλοι θα επαιζαν PS5. Νομιζω οτι τελικα ελαχιστοι ειναι που δεν πηραν στο πρωτο κυμα.

22/9 παραγγελία καμία ενημέρωση. Νομίζω δεν είναι τόσο λίγοι αυτοί που δεν παρέλαβαν. Απλά δεν πολυγκρινιάζουν! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2020 στις 10:26 ΠΜ, Avgeris Fragos είπε

Καλημέρα ομάδα! Υπάρχει κάποιος που έχει παραλάβει, η έχει screenshot αλλού, που έχει παραλάβει με προπαραγγελία μετά τις 17/9 και ώρα 14:38! Αν ναι παρακαλώ προωθήστε την για να προχωρήσω σε καταγγελία! Σας ευχαριστώ! 

Φιλε αμα ψαξεις τα μνμ μου καπου ειχα πριν 2-3 μερες ανεβασει το δικο μου που ηταν 18

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bill_anastasiadis είπε

Ναι, 19/11 ανοιξε 8.33 το πρωι για 40 δευτερολεπτα και εκλεισε παλι, πιο γρηγορο out of stock στην ιστορια 🤣 αλλα χαλαλι την αγρυπνια. Την επόμενη 20/11 μεσημερι μου έστειλαν να πάω να το πάρω.

Ακριβως ιδια φαση, πηρα αριθμο παραγγελιας αλλα εμενα δεν προχωρησε ποτε.

Αξεχαστη εμπειρια και καρδιοχτυπι οταν ειδα το "Προσθηκη στο καλαθι 499 ευρω".

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update.

Παρέλαβα μόλις από Κωτσο μέσω couriercent Αθήνα (προπαραγγελία 17/9). Το εξωτερικό χαρτόνι σε τραγική κατάσταση με ένα κομμάτι ψευτοζελατίνα στην μια πλευρά του κουτιού. Το δε κουτί της συσκευής εμφανώς ταλαιπωρημένο με σκισίματα στις άκρες και το ένα αυτοκόλλητο σφραγίσματος σκισμένο.

Δύσκολα να ασχοληθώ ξανά με προπαραγγελίες και υποτιθέμενα day1 από τέτοιες εταιρείες.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, totte13 είπε

Update.

Παρέλαβα μόλις από Κωτσο μέσω couriercent Αθήνα (προπαραγγελία 17/9). Το εξωτερικό χαρτόνι σε τραγική κατάσταση με ένα κομμάτι ψευτοζελατίνα στην μια πλευρά του κουτιού. Το δε κουτί της συσκευής εμφανώς ταλαιπωρημένο με σκισίματα στις άκρες και το ένα αυτοκόλλητο σφραγίσματος σκισμένο.

Δύσκολα να ασχοληθώ ξανά με προπαραγγελίες και υποτιθέμενα day1 από τέτοιες εταιρείες.

Δηλαδή εννοείς ότι έχει ανοιχτή Η συσκευή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...