Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, nikp7 είπε

να ρωτησω κατι? εσεις παραγγειλατε στο launch day και σας ειπε οτι θα το εχετε πριν τα χριστουεννα?

εγω εκανα την παραγγελια στο πλαισιο 19/11 το πρωι και μ ηρθε mail απο πωλητη του πλαισιου οτι εκτιμηση παραδοσης ειναι πριν τα Χριστουγενα

Εξαλλου και στο site οταν εκανα παραγγελια το ιδιο πραγμα εγραφε

Επεξ/σία από aterlakas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nikp7 είπε

μου φαινεται περιεργο γιατι για να παραγγελνει κανεις 19 νοεμβρη και να του λενε χριστουγεννα θα το εχεις παει να πει οτι εχουν καλυψει ολες τις προπαραγγελιες που γινονταν απο 17 σεπτεμβρη που ανοιξαν προπαραγγελιες που λογικα ηταν παρα πολλες ενω αλλοι εχουν παραγγειλει απο μηνες πιο πριν και πανε για παραδοση μετα το νεο ετος. τελος παντων θα δειξει σε λιγες μερες

To πλαίσιο έκλεισε άμεσα τις προπαραγγελίες 17 ή 18/9, μόλις τελείωσε η ποσότητα που γνώριζε ότι θα παραλάβει, σε αντίθεση με όλους τους άλλους. Έβαλε ξανά διαθέσιμη την κονσόλα για παραγγελία 19/11, προφανώς δεχόμενο παραγγελίες για το δεύτερο κύμα που έχει να παραλάβει, οι φίλοι που έβαλαν παραγγελία στο πλαίσιο 19/11, νομίζω έχουν πολλές πιθανότητες να πάρουν πριν τα Χριστούγεννα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gdal73 είπε

To πλαίσιο έκλεισε άμεσα τις προπαραγγελίες 17 ή 18/9, μόλις τελείωσε η ποσότητα που γνώριζε ότι θα παραλάβει, σε αντίθεση με όλους τους άλλους. Έβαλε ξανά διαθέσιμη την κονσόλα για παραγγελία 19/11, προφανώς δεχόμενο παραγγελίες για το δεύτερο κύμα που έχει να παραλάβει, οι φίλοι που έβαλαν παραγγελία στο πλαίσιο 19/11, νομίζω έχουν πολλές πιθανότητες να πάρουν πριν τα Χριστούγεννα...

υπαρχει περιπτωση δηλαδη να ανοιξει παλι για παραγγελιες οταν ερθει το δευτερο κυμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikp7 είπε

υπαρχει περιπτωση δηλαδη να ανοιξει παλι για παραγγελιες οταν ερθει το δευτερο κυμα?

Ναι αλλά λογικά για το 3ο κύμα που θα του έρθει. Τις 19/11 μέσα στο χαμό ποιος παραλαμβάνει, ποιός περίμενει την courier κλπ, το είχα ποστάρει στο forum, όσοι θέλουν τη κονσόλα πριν τα Χριστούγεννα να βάλουν παραγγελία στο πλαίσιο όταν έκανε τη κονσόλα διαθέσιμη, μάλλον οι φίλοι έψαχναν να την βρουν άμεσα, πράγμα απίθανο από ότι αποδείχθηκε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έκανα την παραγγελία από Πλαίσιο 19/11 στο site έλεγε «διαθέσιμο» με πορτοκαλί γράμματα. Επίσης σε ένα σημείο αναφέρονταν « θα τηρηθει σειρά προτεραιότητας. Μισή ώρα μετά από την παραγγελία μου πρόσθεσαν «παράδοση πριν τα χριστούγεννα». Στην περιγραφη του προιόντος εννοώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρέλα πραγματικα. πιο σωστο παντως αυτο απ το να τ αφηνουν συνεχεια ανοιχτα για παραγγελιες οπως αλλα καταστηματα. εχουμε κανει απο τελη οκτωβρη και δν εχουμε ιδεα για το ποτε θα το εχουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια για τις 19/11 από το Πλαίσιο μου είπαν κάτσε να ελέγξουμε αν περάστηκε στο σύστημα ότι θα την πάρεις γιατί είναι για συγκεκριμένο αριθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την έκανα την παραγγελία τηλεφωνικά το πρωί 19/11 αλλά μου γράφει έχει προχωρήσει στο στάδιο της επεξεργασίας και όχι παράδοση πριν τα χριστούγεννα γιαυτό ρώτησα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, RigasGR είπε

Εγω θα βαλω μια παραγγελεια οταν μπει το δωρο.

Ειμαι 101% σιγουρος οτι θα εχω αλλη μια.

από πού πηγάζει αυτή η σιγουριά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, RigasGR είπε

εεε για να λεω , εχω τας πληροφοριας μου.

μποτάκι? αν θυμάμαι καλά στο πρώτο κύμα πρέπει να πήρες κάνα 3αρι

Επεξ/σία από zacque
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...