Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μην ψάχνετε να βγάλετε άκρη σχετικά με το πότε θα παραλάβουμε. Εγώ 18/11 έχω κάνει προπαραγγελία, πληρώθηκε και η πρώτη δόση, αλλά ενημέρωση 0. Περνώ κάθε 2 μέρες τηλ στο Κωτσόβολο και μια μου λένε μέχρι τις γιορτές,μια με ξεπετάνε και μόνο που δεν με έβρισαν κιόλας, μια στα μέσα Δεκέμβρη, μια στις αρχές και σήμερα μου είπαν με το νέο έτος. Η δόση πληρώθηκε όμως. Η εξυπηρέτηση δεν έγινε... Καληνύχτα Κεμάλ 🤬

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tasosg7 είπε

Μην ψάχνετε να βγάλετε άκρη σχετικά με το πότε θα παραλάβουμε. Εγώ 18/11 έχω κάνει προπαραγγελία, πληρώθηκε και η πρώτη δόση, αλλά ενημέρωση 0. Περνώ κάθε 2 μέρες τηλ στο Κωτσόβολο και μια μου λένε μέχρι τις γιορτές,μια με ξεπετάνε και μόνο που δεν με έβρισαν κιόλας, μια στα μέσα Δεκέμβρη, μια στις αρχές και σήμερα μου είπαν με το νέο έτος. Η δόση πληρώθηκε όμως. Η εξυπηρέτηση δεν έγινε... Καληνύχτα Κεμάλ 🤬

Συγγνώμη να κάνω μία αδιάκριτη ερώτηση. Η δόση πληρώθηκε από δική σου επιλογή ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, prigipa_m είπε

Συγγνώμη να κάνω μία αδιάκριτη ερώτηση. Η δόση πληρώθηκε από δική σου επιλογή ;

Όχι, απλά κάθε μήνα πληρώνεται η δόση, τα χρήματα τα τραβάει αυτόματα ο κωτσος και μετά μου έρχεται εμένα ραβασάκι να τα πληρώσω στην κάρτα(τράπεζα). Από τη στιγμή που εγκρίθηκε η παραγγελία πληρώνεται και η πρώτη δόση και μετά από ένα μήνα η επόμενη και πάει λέγοντας...παίζει κάποιο ρόλο αν ήταν από δική μου επιλογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά τα digital, κατασκευάστηκαν γενικά πολύ λιγότερα από disc, με μεγάλους retailers να δίνουν ποσοστά 75/25%. ;Άλλωστε αυτό συμφέρει και τη σόνι, η οποία χάνει χρήματα από το digital και κερδίζει από το disc, καθώς η κατασκευή ενός PS5 κοστίζει περίπου 450$.

Αρα ναι, είναι λογικό να υπάρχουν πολύ λιγότερα digital στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που μίλησα σήμερα με Vodafone για προπληρωμένη παραγγελία στις 7/11 το μεσημέρι στην αρχή μου είπαν οτι η παραγγελία μου ειναι δρομολογημένη για Δεκεμβριο.
Ζήτησα ημερομηνία και μου λεει δεν μπορούμε να σας δώσουμε λόγω του φόρτου που υπάρχει στις εταιρείες ταχυμεταφορών. Άρα λέω έχει ήδη αποσταλεί σε κούριερ; Όχι μου λέει θα έχετε ενημέρωση μέσω email τον Δεκέμβρη.
Λίγο παράξενο να έχουν απόθεμα και να μην το στέλνουν. Κακό στην εικόνα τους κάνουν, ειδικά για τις πληρωμένες παραγγελίες. Δεν μπορώ να σκεφτώ λόγο για να το κάνουν.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bill_anastasiadis είπε

Όσον αφορά τα digital, κατασκευάστηκαν γενικά πολύ λιγότερα από disc, με μεγάλους retailers να δίνουν ποσοστά 75/25%. ;Άλλωστε αυτό συμφέρει και τη σόνι, η οποία χάνει χρήματα από το digital και κερδίζει από το disc, καθώς η κατασκευή ενός PS5 κοστίζει περίπου 450$.

Αρα ναι, είναι λογικό να υπάρχουν πολύ λιγότερα digital στην αγορά.

ναι αλλα αμα το σκεφτεις κερδιζει η σονυ απο την κατασκευη br disc γιατι στην digital δεν εχουν καποια υλικα εξοδα στο πουλανε "τζαμπα" γι αυτους,  πουλανε αερα σαν να λεμε.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zacque είπε

ναι αλλα αμα το σκεφτεις κερδιζει η σονυ απο την κατασκευη br disc γιατι στην digital δεν εχουν καποια υλικα εξοδα στο πουλανε "τζαμπα" γι αυτους,  πουλανε αερα σαν να λεμε.... 

Ισχύει, αλλά διάβασα πως δεν διαφέρει και πολύ η τιμή κατασκευής (και σίγουρα όχι 100 ευρώ που είναι η διαφορά τιμής στις κονσόλες)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, bill_anastasiadis είπε

Όσον αφορά τα digital, κατασκευάστηκαν γενικά πολύ λιγότερα από disc, με μεγάλους retailers να δίνουν ποσοστά 75/25%. ;Άλλωστε αυτό συμφέρει και τη σόνι, η οποία χάνει χρήματα από το digital και κερδίζει από το disc, καθώς η κατασκευή ενός PS5 κοστίζει περίπου 450$.

Αρα ναι, είναι λογικό να υπάρχουν πολύ λιγότερα digital στην αγορά.

αρα ακομα και προπαραγγελιες που εχουμε κανει μηνες πριν θα εξυπηρετηθουν απ το νεο ετος οπως παει τ θεμα.. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nikp7 είπε

αρα ακομα και προπαραγγελιες που εχουμε κανει μηνες πριν θα εξυπηρετηθουν απ το νεο ετος οπως παει τ θεμα.. 

Δεν ξέρω, γιατί από ότι βλέπω και η ζήτηση είναι πολύ μεγαλύτερη για disc. Οπότε πιθανώς δεν παίζει και τόσο ρόλο το edition, λογω εξισορρόπησης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, ktsak said:

Και γω το ιδιο, καμια ενημερωση ....

Σοβαρα τωρα? Και γω 17/9 παιδια τους εκραξα τους ειπα πως μου παρεκαμψαν την προτεραιοτητα και μου εστειλαν κονσολα την τεταρτη και σημερα παρελαβα.
Οταν βαζετε τον κωδικο παραγγελιας στην ιστοσελιδα του γερμανου τι σας βγαζει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bill_anastasiadis είπε

Δεν ξέρω, γιατί από ότι βλέπω και η ζήτηση είναι πολύ μεγαλύτερη για disc. Οπότε πιθανώς δεν παίζει και τόσο ρόλο το edition, λογω εξισορρόπησης.

μακαρι τι να πω... το ζητημα ειναι να το εχουμε ολοι πριν τις γιορτες γτ ειτε καποιος ειναι 10 ειτε 20 ειτε 50 ολοι θελουμε να ξαναζησουμε αυτο που καναμε παλια που περιμεναμε να ερθουν διακοπες να μην εχουμε σχολειο να καθομαστε να λιωσουμε απ το πρωι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...