Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια μολις άλλαξε η παραγγελία μου απο σε εξέλιξη σε καταχωρήθηκε. Οι retailers εχουν παραλάβει κομματια 

17.9 14.30 Digital απο Κώτσο 

FYI τα κομματια της σημερινής παραλαβής δεν θα ειναι πολλα, ειναι οτι ειχε κρατήσει η Sony Hellas για DOA

Update: Με πηραν και τηλ και μου ειπαν οτι φευγει Δευτερα απο τον Κωτσόβολο 

Επεξ/σία από wdaman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nikp7 είπε

μακαρι τι να πω... το ζητημα ειναι να το εχουμε ολοι πριν τις γιορτες γτ ειτε καποιος ειναι 10 ειτε 20 ειτε 50 ολοι θελουμε να ξαναζησουμε αυτο που καναμε παλια που περιμεναμε να ερθουν διακοπες να μην εχουμε σχολειο να καθομαστε να λιωσουμε απ το πρωι 

Ακριβώς αυτό... ΕΓώ στάθηκα τυχερός το πρόλαβα από eshop, ηρθε και η νέα τιβι χθες και απο σήμερα το βράδυ ετοιμάζομαι για μαραθώνιους. Μακάρι να το πάρουν όλοι πριν τα χριστούγεννα!

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, bill_anastasiadis είπε

Ακριβώς αυτό... ΕΓώ στάθηκα τυχερός το πρόλαβα από eshop, ηρθε και η νέα τιβι χθες και απο σήμερα το βράδυ ετοιμάζομαι για μαραθώνιους. Μακάρι να το πάρουν όλοι πριν τα χριστούγεννα!

καλο καψιμο να το χαρεις . πραγματικα μακαρι να το εχουμε ολοι συντομα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, wdaman είπε

Παιδια μολις άλλαξε η παραγγελία μου απο σε εξέλιξη σε καταχωρήθηκε. Οι retailers εχουν παραλάβει κομματια 

Πότε το είχες αγοράσει και από που;

1 ώρα πριν, soster είπε

Καλησπέρα από e experts υπάρχει κάποια ενημέρωση;

Με πήραν εμένα προχθές βράδυ και μου είπαν ότι εχουμε δει την παραγγελία σας και θα σας ενημερώσουμε οταν παραλάβουμε.. δεν ήξερε πότε. Μου είπε χαρακτηριστικά ότι μέχει στιγμής έχουν παραλάβει μόνο δημοσιογράφοι και influencers... Του λέω μάλιστα... τι να σχολίαζα;! Προφανώς δεν είχαν ιδέα τι τους γίνεται οπότε δεν τρέφω ιδιαίτερες ελπίδες από εκεί. Περιμένω 01/10 από Κωτσόβολο και 19/11 Πλαίσιο που άνοιξαν για λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, geor92 είπε

Πότε το είχες αγοράσει και από που;

Με πήραν εμένα προχθές βράδυ και μου είπαν ότι εχουμε δει την παραγγελία σας και θα σας ενημερώσουμε οταν παραλάβουμε.. δεν ήξερε πότε. Μου είπε χαρακτηριστικά ότι μέχει στιγμής έχουν παραλάβει μόνο δημοσιογράφοι και influencers... Του λέω μάλιστα... τι να σχολίαζα;! Προφανώς δεν είχαν ιδέα τι τους γίνεται οπότε δεν τρέφω ιδιαίτερες ελπίδες από εκεί. Περιμένω 01/10 από Κωτσόβολο και 19/11 Πλαίσιο που άνοιξαν για λίγο...

ερωτηση για τους αρδ και τους ινφλουενσερς. θεωρεις οτι ειχαν κανει προπαραγγελια και οτι περιμεναν στην λιστα προτεραιοτητας? για ποιον λογο τους τα δινουν ετσι? και να πεις οτι τα διαφημιζουν να πω νταξει . εγω οσους εχω δει δεν γραφουν απο που πηραν, απλα ποστ και στορι βαζουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, steveevo είπε

Σοβαρα τωρα? Και γω 17/9 παιδια τους εκραξα τους ειπα πως μου παρεκαμψαν την προτεραιοτητα και μου εστειλαν κονσολα την τεταρτη και σημερα παρελαβα.
Οταν βαζετε τον κωδικο παραγγελιας στην ιστοσελιδα του γερμανου τι σας βγαζει? 

Sorry, εγώ είμαι από Κωτσο !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά προφητικό το meme με τον εσκομπάρ που ανέβασα (και πηρε και thumbnail το thread) απο οτι φαίνεται εγω είμαι ο γκαντεμόσαυρος σορρυ παιδια :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια λίγο άσχετη ερώτηση. Αν αγοράσω το fifa21 disc για ps4 και το κάνω upgrade στο ps5 4 Δεκεμβρίου θα υστερεί σε τίποτα αν αγοράσω το disc fifa 21 ps5 version? Ρωτάω γιατί για το ps4 έχει 50€ κι όταν βγει για ps5 θα έχει 80€. Οπότε αν δεν υστερεί το upgrade γιατί να μην γλυτώσω 30€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, nickobefree είπε

Παιδιά μια λίγο άσχετη ερώτηση. Αν αγοράσω το fifa21 disc για ps4 και το κάνω upgrade στο ps5 4 Δεκεμβρίου θα υστερεί σε τίποτα αν αγοράσω το disc fifa 21 ps5 version? Ρωτάω γιατί για το ps4 έχει 50€ κι όταν βγει για ps5 θα έχει 80€. Οπότε αν δεν υστερεί το upgrade γιατί να μην γλυτώσω 30€?

Εγώ το spiderman (PS4 edition) που δοκίμασα στο PS5 μου φάνηκε ακριβώς το ίδιο με τη διαφορά των 60 fps. Νομίζω οτι σίγουρα η SONY έχει μεριμνήσει να έχουν διαφορές οι εκδόσεις PS4 και PS5. Αλλά για το fifa δεν έχω άποψη.

17 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Εγώ το spiderman (PS4 edition) που δοκίμασα στο PS5 μου φάνηκε ακριβώς το ίδιο με τη διαφορά των 60 fps. Νομίζω οτι σίγουρα η SONY έχει μεριμνήσει να έχουν διαφορές οι εκδόσεις PS4 και PS5. Αλλά για το fifa δεν έχω άποψη.

Εδώ δείτε τι φτιάχνουν οι άνθρωποι. 

Spider Man Miles Morales Inspired PS5 Controller | LaZa Modz - YouTube

Θα έδινε κανείς παραπάνω χρήματα για κάτι τέτοιο?

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Εγώ το spiderman (PS4 edition) που δοκίμασα στο PS5 μου φάνηκε ακριβώς το ίδιο με τη διαφορά των 60 fps. Νομίζω οτι σίγουρα η SONY έχει μεριμνήσει να έχουν διαφορές οι εκδόσεις PS4 και PS5. Αλλά για το fifa δεν έχω άποψη.

Εδώ δείτε τι φτιάχνουν οι άνθρωποι. 

Spider Man Miles Morales Inspired PS5 Controller | LaZa Modz - YouTube

Θα έδινε κανείς παραπάνω χρήματα για κάτι τέτοιο?

Παίρνεις σχεδόν τρία χειριστήρια στην τιμή των 200$ υπολογίζοντας και τα μεταφορικά πόσα θα βγουν. Πολύ ωραίο αλλά ακριβό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, prigipa_m είπε

Παίρνεις σχεδόν τρία χειριστήρια στην τιμή των 200$ υπολογίζοντας και τα μεταφορικά πόσα θα βγουν. Πολύ ωραίο αλλά ακριβό.

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spyreto88 είπε

 

Εδώ δείτε τι φτιάχνουν οι άνθρωποι. 

Spider Man Miles Morales Inspired PS5 Controller | LaZa Modz - YouTube

Θα έδινε κανείς παραπάνω χρήματα για κάτι τέτοιο?

Εγώ ειλικρινά όλη αυτή την themed λογική στα περιφερειακά αλλά και στην κονσόλα ποτέ δε την κατάλαβα και ποτέ δε την χώνεψα. Την θεωρώ το αντίστοιχο του να κολλήσεις ένα αυτοκόλλητο μιας εταιρίας π.χ. αναψυκτικών στην πόρτα του αυτοκινήτου. Έχω και εγώ τις αδυναμίες μου σε κάποια franchises αλλά προτιμώ να αγοράσω merch π.χ. σε ρουχισμό παρά να κάνω την κονσόλα promo. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετισμούς σε όλους! λοιπόν εγώ παρεγγειλα το PS5 από τον Κωτσόβολο στις 13/11 με δόσεις και στις 19/11 έλαβα το σχετικό μην στο viber ότι κ καλά πρέπει να περιμένω κτλ.λογικα θα το έχω μέχρι τέλος του χρόνου η επειδή είναι με δόσεις θα πάρουν προτεραιότητα όσοι το έχουν ήδη εξόφληση?

Επεξ/σία από Kreisson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με Κωτσόβολο και οι άνθρωποι δεν έχουν καν ιδέα ούτε πότε θα παραλάβουν τα επόμενα κομμάτια. Καλά για το πόσα θα είναι και μέχρι ποιας ημερομηνίας οι παραγγελίες θα παραλάβουν δεν το συζητάω καν.
 Μου είπανε το γνωστό ποίημα  "Θα σας ενημερώσουμε και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας". 

Τους έλεγα παρήγγειλα 30/10 αν είναι παραλάβω μετά από 2 μήνες τι να την κάνω την σειρά προτεραιότητας? Πλήρωσα κανονικα όλο το ποσό..πήρατε λεφτά για ένα προιον το οποίο δεν ξέρετε καν πότε θα το έχετε και πότε θα μου το στείλετε? 
Δευτέρα θα κάνω καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή. Αυτά δεν γίνονται ούτε στα μπακάλικα της γειτονιάς όχι σε πολυεθνικές αλυσίδες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...