Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Komfri69 είπε

Kotsovolos

Ε άρα για να μην σ ηρθε παραγγελία μια μερα μετα τ άνοιγμα των προπαραγγελιων θα φέρνουν πολυ ελάχιστες κονσόλες . Βάση μαθηματικών εμεις που παραγγείλαμε απο Οκτώβρη και μετα θα το εχουμε γύρω στ 2038!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως την συμφερει να πουλησει disc versions. Για εμενα, αν δεν θελετε να χασετε τις γιορτες, βαλτε αυτα τα +100 ευρω στο budget και βαλτε παραγγελια.

Και ξαναλεω, ριξτε καμια παραγγελια με αντικαταβολη παραπανω οπου ειναι διαθεσιμο, και δειτε και σε κανα τοπικο καταστημα.

Πηγα σε ενα τοπικο που ηταν Γερμανος, τωρα ενα απο ολα τεχνολογια, καρτες κτλ και εχουν παραγγειλει για τις γιορτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, zacque είπε

digital?

 

7 ώρες πριν, walkaboutalex είπε

Εμένα που γράφει αναμονή διαθεσιμότητας από κότσο δεν είναι καλό έτσι ; 30/09

Αυτό μου γράφει εδω και σχεδόν 2 μήνες.... ίσως και να Μην ειναι καλο 😂

Επεξ/σία από malawi
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ενώ εδώ και 2 μέρες έγραφε κατω από την επεξεργασία στην αρχή εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής 1/12 και μετά 30/11 τώρα γράφει απλή επεξεργασία.. Θαα κλααααψω 😂😭

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Avgeris Fragos είπε

Εμένα ενώ εδώ και 2 μέρες έγραφε κατω από την επεξεργασία στην αρχή εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής 1/12 και μετά 30/11 τώρα γράφει απλη επεξεργασία. Θαα κλααααψω 😂😭

Μην στεναχωριεσαι. Και σε μενα ελεγε 30/11 εναρξη αποστολης και τωρα γραφει επεξεργασια ολοκληρωθηκε, συλλογη-προετοιμασια. Αν και σενα ειναι ετσι, νομιζω πως αυριο θα αλλαξει και θα δειχνει αποστολη

Screenshot_20201129-103341.jpg

Επεξ/σία από ktsak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ktsak είπε

Μην στεναχωριεσαι. Και σε μενα ελεγε 30/11 εναρξη αποστολης και τωρα γραφει επεξεργασια ολοκληρωθηκε, συλλογη-προετοιμασια. Αν και σενα ειναι ετσι, νομιζω πως αυριο θα αλλαξει και θα δειχνει αποστολη

Screenshot_20201129-103341.jpg

εισαι σε καλο δρομο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ktsak είπε

Μην στεναχωριεσαι. Και σε μενα ελεγε 30/11 εναρξη αποστολης και τωρα γραφει επεξεργασια ολοκληρωθηκε, συλλογη-προετοιμασια. Αν και σενα ειναι ετσι, νομιζω πως αυριο θα αλλαξει και θα δειχνει αποστολη

Screenshot_20201129-103341.jpg

Δεν γράφει ολοκληρώθηκε! Αλλιώς θα ειμουν σίγουρος 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, nikp7 είπε

σας εχουν απαντησει ποτε σε μειλ απο παμπλικ η μηπως εχουν κατι μαζι μου?🙃

Mπα, δεν θα ήσουν καλο παιδάκι και σε βάλαν τιμωρία ..... 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
38 minutes ago, nikp7 said:

σας εχουν απαντησει ποτε σε μειλ απο παμπλικ η μηπως εχουν κατι μαζι μου?🙃

Απαντούν, απλά παίρνουν τον χρόνο τους.

Θα έχει παραληφθεί και τρίτο κύμα κονσολών μέχρι τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παρήγγειλα το PS5 Digital 16/11 απο Κωτσόβολο οπότε ξέρω ότι περιμένω πολύ ακομα. Αν παραλάβω και πριν τις γιορτές θα μαι τυχερός.

 

Απλά επειδη βλέπω πολλοι που λέτε λέει σε επεξεργασία η παραγγελία κτλ. Στον Κωτσοβολο τις τελευταίες μέρες συμβαίνει ένα παράδοξο. Έχω κάνει πάρα πολλες παραγγελίες τις τελευταίες βδομάδες και μάλιστα και μια προπαραγγελία το iPhone 12 Pro Max. το περίμενα πρώτη μέρα κυκλοφορίας προφανώς που ήταν Παρασκευή 20/11. Με το που άλλαξε η μέρα και έγινε 20/11 βλέπω ότι το είχε ετοιμοπαράδοτο κι όλας (άμεσα διαθέσιμο!) οποτε λεω θα μου ερθει άμεσα.. Τελικά ενώ η παραγγελία ήταν σε επεξεργασία και το προιον διαθέσιμο (δεν έλεγε αναμονή διαθεσιμότητας) δεν το έστελναν. Τους κάλεσα μια φορά δεν έβγαλα άκρη. Τους καλεσα μετά πριν 4 μέρες και μου απάντησαν ότι ενώ το προιον είναι όντως διαθέσιμο δεν υπάρχουν διαθέσιμα δρομολόγια κούριερ! Μου λέει η παράδοση έχει δρομολογηθεί για την Παρασκευή που μας πέρασε 27/11 (που όντως τότε το έστειλαν). Οποτε 7 μέρες δεν το έστελναν επειδη δεν υπήρχε διαθέσιμος κούριερ!!! (μένω στην Αττική)

 

Επισης έχω κάνει παραγγελίες και όλα τα αξεσουάρ του PS5 από τις 16/11! Σε όλα μου λέει αναμονή διαθεσιμότητας. Μόνο την κάμερα μου έστειλαν μέχρι σήμερα.

 

Οποτε αν φύγει το "σε αναμονή διαθεσιμότητας" σημαίνει ότι το δρομολογούν σε εταιρία κούριερ (όταν βρεθεί δρομολόγιο)

 

Το ίδιο παράδοξο έχω δει και με άλλα προϊόντα απο Κωτσόβολο. Να ναι άμεσα διαθέσιμα και να τα στέλνουν μετά από 7 μέρες. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...