Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5

spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

• Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, nikp7 είπε

γνωριζει μηπως κανεις περιπου τι εγινε στο 1ο κυμα με τ παμπλικ και τα digital? δεν εχω δει καποιον με ντιτζιταλ απο παμπλικ να γραφει (εκτος απο εμενα ) μονο απο κωτσο.. μηπως παμπλικ που θεωρητικα ειναι η μεγαλυτερη αλυσιδα ειχε  αρκετο αποθεμα στ πρωτ κυμα ?

Και εγώ έχω προπαραγγείλει απο το public την digital έκδοση στις 9/11. Η κατάσταση της παραγγελίας απο τότε είναι η ίδια:  «Προς διεκπεραίωση», και πιο κάτω στις λεπτομέρειες «Σε εκτεταμένη αναζήτησή». To μόνο mail που έχω λάβει από το Public είναι η επιβεβαίωση της παραγγελίας την ίδια μέρα. Η πληρωμή έγινε ολόκληρη. 

Συνάδελφος μου έκανε παραγγελία απο το public την ίδια μέρα με εμενα αλλα 8 ωρες αργότερα την έκδση με το cd. Παρέλαβε την πρώτη μέρα κυκλοφορίας. 

Απο πρώην συνάδελφο που εργάζεται πλέον στο public έμαθα ότι είχαν φέρει μόλις 500 κομμάτια. (Δεν ξέρω αν αυτα τα 500 κομμάτια ήταν για για public και για media markt μαζι εφόσον έχουν γινει ενα πλέον.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 7,5k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Η γυναίκα μου μου πήρε το ps5 αλλά σε τούρτα...😂

Καλησπέρα, επειδή πολλά ακούγονται για τον κοτσοβολο, λόγο κακής διαχείρισης της κατάστασης θα σας πω εγώ από έγκυρη πηγή τι συνέβη από την αρχή της ανακοίνωσης έως τώρα, λοιπόν ξεκινάμε: Οταν άν

Τα καταλάβαμε όλα!

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Eykleidis είπε

Και εγώ έχω προπαραγγείλει απο το public την digital έκδοση στις 9/11. Η κατάσταση της παραγγελίας απο τότε είναι η ίδια:  «Προς διεκπεραίωση», και πιο κάτω στις λεπτομέρειες «Σε εκτεταμένη αναζήτησή». To μόνο mail που έχω λάβει από το Public είναι η επιβεβαίωση της παραγγελίας την ίδια μέρα. Η πληρωμή έγινε ολόκληρη. 

Συνάδελφος μου έκανε παραγγελία απο το public την ίδια μέρα με εμενα αλλα 8 ωρες αργότερα την έκδση με το cd. Παρέλαβε την πρώτη μέρα κυκλοφορίας. 

Απο πρώην συνάδελφο που εργάζεται πλέον στο public έμαθα ότι είχαν φέρει μόλις 500 κομμάτια. (Δεν ξέρω αν αυτα τα 500 κομμάτια ήταν για για public και για media markt μαζι εφόσον έχουν γινει ενα πλέον.

Σκεψου οτι εγω ειμαι 10-12 μερες πριν απο εσένα και μου λεει τ ίδιο. Ούτε εγω πηρα . Εκτός απο ενα τηλέφωνο που μου ειπαν θα μαι στο επόμενο κύμα   . Δεν μπορούμε να μάθουμε απ αυτόν τον υπάλληλο τι θα γινει στο επόμενο κύμα;

Επεξ/σία από nikp7
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 ώρα πριν, Eykleidis είπε

εγώ παράγγειλα από public 20/10 με δίσκο και δεν έχω ΚΑΜΙΑ ενημέρωση...

9/11!!!!! νομίζω πως υπάρχουν και 17/9 που δεν έχουν παραλάβει.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
16 λεπτά πριν, MisterGS είπε

22/09 09:31 Την digital απο Κωτσοβολο. Ακομα σε "αναμονη διαθεσιμοτητας". Ελπιζω μεσα στη βδομαδα να υπαρχουν νεα...

μην αγχωνεσαι εσυ θα παραλαβεις εκτος και αν σ εχουν κανει μαλακια απ το καταστημα. γενικα οσοι εκαναν παραγγελια νωρις δε πιστευω να τους παει πολυ πισω

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 ώρες πριν, Eykleidis είπε

Παρέλαβε με παραγγελία 9 Νοεμβρίου??? Εγώ απο 22 Σεπτεμβρίου καμία ενημέρωση 🤣

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
28 λεπτά πριν, nikp7 είπε

μην αγχωνεσαι εσυ θα παραλαβεις εκτος και αν σ εχουν κανει μαλακια απ το καταστημα. γενικα οσοι εκαναν παραγγελια νωρις δε πιστευω να τους παει πολυ πισω

Θα φανει. Το μονο που μου ειπαν ειναι οτι θα υπαρχουν κονσολες στο 10ημερο του Δεκεμβριου για οσους παραγγειλαν Σεπτεμβριο...για να δουμε.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Προπαραγγελια απο mediamarkt 22/09 μια μερα πριν την κυκλοφορια με διαβεβαιωναν πως θα παραλαβω στην πρωτη παρτιδα και μετα απο 5 μερες που δεν ειχα νεα μου ειπαν πως δεν ειμαι στην πρωτη παρτιδα 🤷‍♂️... Στις πολλοστες φορες που εχω επικοινωνησει απο τοτε μου λενε πως δεν εχουν κανενα νεο! Ελπιζω να μην γινει το ιδιο και στην δευτερη παρτιδα και μεινουμε με το χειριστηριο του ps4 για Χριστουγεννα🤡 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Εγώ παιδιά από 17/9 Ώρα 22:12 Την digital έκδοση από Κωτσόβολο και μόνη ενημέρωση που έχω είναι (Δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις λίγο ακόμη για να αποκτήσεις το PS5 σου. Όταν θα έχουμε επιβεβαιωμένη ημερομηνία παραλαβής από τη SONY, θα επικοινωνήσουμε μαζί σου για περισσότερες λεπτομέρειες.)Και απ’ ό,τι φαίνεται δεν το βλέπω να ‘ρχεται φέτος τι να πω ρε παιδάκι

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 ώρες πριν, MisterGS είπε

22/09 09:31 Την digital απο Κωτσοβολο. Ακομα σε "αναμονη διαθεσιμοτητας". Ελπιζω μεσα στη βδομαδα να υπαρχουν νεα...

18/9 8:30 Τα ίδια και εγώ φίλε .Digital version 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 λεπτά πριν, Choco-late είπε

18/9 8:30 Τα ίδια και εγώ φίλε .Digital version 

Κι εγω μια απο τα ίδια 19/9 ώρα 18:38 και disc edition Και ακόμα αναμονή διαθεσιμοτητας πιστεύετε ότι θα το έχω πριν τα Χριστούγεννα??

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
  • Το θέμα έχει ενεργοποιηθεί και πάλι
  • κλειδώθηκε και ξεκλειδώθηκε αυτό το θέμα

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.