Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

Ο ενας λεει 7/12 ο αλλος 10/12  αλλος αρχες Δεκεμβρίου άλλος τέλος γραψε που το βρήκατε αυτο το 7/12 ρε παιδια, στην τυχη ειναι;

Χαχαχαχαχα... το καλύτερο που διαβαζα και το έλεγα σε κάτι παιδιά και γελάγαμε στη δουλειά, είναι οτι δήθεν λέει, κρατάνε κρυφά τα αποθέματα επίτηδες τα μαγαζιά...λέει... Λες κι είναι κατοχή και κρύβουν τις κονσέρβες... Ρε θα μας τρελάνουνε οι άνθρωποι... Παντού συνομοσία χαχαχαχα. Anyway 5-12/12. Εκείνη την εβδομάδα θα γίνει το μπαμ. Έχεις προπαραγγελία?

2 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Χαχαχαχαχα... το καλύτερο που διαβαζα και το έλεγα σε κάτι παιδιά και γελάγαμε στη δουλειά, είναι οτι δήθεν λέει, κρατάνε κρυφά τα αποθέματα επίτηδες τα μαγαζιά...λέει... Λες κι είναι κατοχή και κρύβουν τις κονσέρβες... Ρε θα μας τρελάνουνε οι άνθρωποι... Παντού συνομοσία χαχαχαχα. Anyway 5-12/12. Εκείνη την εβδομάδα θα γίνει το μπαμ. Έχεις προπαραγγελία?

Εδώ κοιτάτε τι κάνει ο κόσμος για μια κονσόλα.

Delivery Driver Accused Of Stealing PS5 Fired By Amazon (screenrant.com)

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spyreto88 είπε

Χαχαχαχαχα... το καλύτερο που διαβαζα και το έλεγα σε κάτι παιδιά και γελάγαμε στη δουλειά, είναι οτι δήθεν λέει, κρατάνε κρυφά τα αποθέματα επίτηδες τα μαγαζιά...λέει... Λες κι είναι κατοχή και κρύβουν τις κονσέρβες... Ρε θα μας τρελάνουνε οι άνθρωποι... Παντού συνομοσία χαχαχαχα. Anyway 5-12/12. Εκείνη την εβδομάδα θα γίνει το μπαμ. Έχεις προπαραγγελία?

Εδώ κοιτάτε τι κάνει ο κόσμος για μια κονσόλα.

Delivery Driver Accused Of Stealing PS5 Fired By Amazon (screenrant.com)

Ναι εχω κωτσοβολο 24/9.. Θα δείξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν καταλαβαίνω γιατι κατηγορούμε τα παιδιά που ρωτάνε τι γίνεται με τις προπαραγγελιες τους κτλ. Αυτό το θεωρείτε γκρίνια δηλαδή; Το νήμα δεν λέγεται Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5; Στα μάτια μου πιο πολυ γκρινιάζετε εσείς που κατηγορείτε τα άλλα παιδιά για ‘’γκρίνια’’ παρά τα ίδια τα παιδιά. Δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να διαβάζει ενα νήμα που άφορα εξέλιξη αποστολής μιας συσκευής που υπάρχει σε έλλειψη. Ο περισσότερος κόσμος δεν μπαίνει εδώ μέσα για να βρει λύση. Άπλα αναφέρει το πρόβλημα του και ίσως νιώθει και καλύτερα από την στιγμή που καταλαβαίνει οτι το πρόβλημα είναι μαζικό και οχι ατομικό. Με συγχωρείτε για τον τόνο, δεν θέλω να παρεξηγηθώ αλλα είναι φουλ παράλογο να κατηγορείς κάποιον για ‘γκρινια´ σε ενα τέτοιο νήμα. Τι να ποσταρουν δηλαδή; ‘ολα καλά έχω πληρώσει δυο μήνες τώρα την συσκευή ας την πάρω και τον Μάρτη’; Ολοι αναφέρουμε οτι μέσα στον Δεκέμβρη θα καλυφθούν οι προπαραγγελιες. Επίσημο δεν είναι όμως απο το καθε κατάστημα ξεχωριστά. Για αυτό γίνεται όλη η συζήτηση και η ανησυχία είναι λογική. Συμβουλεύω να υπάρχει παραπάνω κατανόηση σε αυτά τα παιδιά που περιμένουν.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά και καλο μήνα σε όλους με υγεία. 

Δεκέμβριος πλέον. 

Αντε να δούμε τι θα δούμε. 

Εγώ έκανα παραγγελία από Πλαίσιο στις 19 Νοέμβριου...! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλό μήνα σε όλους, καλές γιορτές εύχομαι με υγεία.Εγώ από public, 7 Νοεμβρίου, κασέρι, αντικαταβολή.Οταν με το καλό το πάρω, σκέφτομαι να το επιστρεψω κλειστό και να το πάρω με κάρτα το ίδιο αν γίνεται γιατί έχω κάτι πόντους για εξαργύρωση και να το βάλω με δόσεις.Λετε να γίνεται αν εχουν ανοίξει τα καταστήματα?

 

Επεξ/σία από scirocco 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, scirocco 13 είπε

Καλό μήνα σε όλους, καλές γιορτές εύχομαι με υγεία.Εγώ από public, 7 Νοεμβρίου, κασέρι, αντικαταβολή.Οταν με το καλό το πάρω, σκέφτομαι να το επιστρεψω κλειστό και να το πάρω με κάρτα το ίδιο αν γίνεται γιατί έχω κάτι πόντους για εξαργύρωση και να το βάλω με δόσεις.Λετε να γίνεται αν εχουν ανοίξει τα καταστήματα?

 

Και τωρα μπορείς.....καλεσε να σου αλλάξουν την κατάσταση πληρωμής και να στο βάλουν με καρτα.....όλα γίνονται.......εχω π.χ προχθες ειχα μια prepaid card από samsung η οποία είναι φυσική κάρτα....και ήθελα ένα soundbar από κοτσοβολο....πηρα τηλ....μου πέρασε τα χρήματα τις prepaid και μ εβαλε το υπόλοιπο ποσό αντικαταβολή....και παραλαμβάνω σήμερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σύμφωνα με blog τεχνολογίας και ύστερα από ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες όπως αναφέρει, 15 Δεκεμβρίου θα φτάσουν νέες κονσόλες στην Ελλάδα.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, TeoRossi είπε

Και τωρα μπορείς.....καλεσε να σου αλλάξουν την κατάσταση πληρωμής και να στο βάλουν με καρτα.....όλα γίνονται.......εχω π.χ προχθες ειχα μια prepaid card από samsung η οποία είναι φυσική κάρτα....και ήθελα ένα soundbar από κοτσοβολο....πηρα τηλ....μου πέρασε τα χρήματα τις prepaid και μ εβαλε το υπόλοιπο ποσό αντικαταβολή....και παραλαμβάνω σήμερα....

Ευχαριστω αλλά επειδή ρωτησα, η εξαργύρωση πόντων  go4more γίνεται μόνο σε φυσικά καταστήματα και οχι ηλεκτρονικά,και δεν θέλω να ξεκινήσω να πληρώνω χωρίς να το έχω παραλαβει. Έχω και μια κάρτα μέλους 5%, μήπως περάσει και αυτή

3 λεπτά πριν, blusprint είπε

Σύμφωνα με blog τεχνολογίας και ύστερα από ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες όπως αναφέρει, 15 Δεκεμβρίου θα φτάσουν νέες κονσόλες στην Ελλάδα.

Καλά νέα.Μακάρι να προλάβουμε την άδεια των εορτών τουλάχιστον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, blusprint είπε

Σύμφωνα με blog τεχνολογίας και ύστερα από ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες όπως αναφέρει, 15 Δεκεμβρίου θα φτάσουν νέες κονσόλες στην Ελλάδα.

Ποιος θα πρωτοπαρει...Εδω χρωστανε προπαραγγελιες ακομα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, scirocco 13 είπε

Ευχαριστω αλλά επειδή ρωτησα, η εξαργύρωση πόντων  go4more γίνεται μόνο σε φυσικά καταστήματα και οχι ηλεκτρονικά,και δεν θέλω να ξεκινήσω να πληρώνω χωρίς να το έχω παραλαβει. Έχω και μια κάρτα μέλους 5%, μήπως περάσει και αυτή

Καλά νέα.Μακάρι να προλάβουμε την άδεια των εορτών τουλάχιστον...

Νομίζω ότι μπορείς και τους πόντους να περνάς πια μιας και τα φυσικα κατάστηματα ειναι κλειστά....παρε ενα τηλ και ρωτα δεν χάνεις κάτι   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://techblog.gr/videogames/playstation-5-i-deyteri-foyrnia-anamenetai-15-dekemvrioy-stin-ellada/

Λέει για 15 με 24 Δεκεμβρίου ότι θα έρθει κύμα disc version για κάλυψη προπαραγγελιων μέχρι μέσα Νοεμβρίου. Για digital δεν έχει καμία ενημέρωση αν θα έρθουν κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα στειλει μειλ στο παμπλικ οπως ειχα πει και πιο παλια και δεν μου ειχαν απαντησει, σημερα με πηραν τηλεφωνο για να μου απαντησουν στο μειλ (εγω περιμενα να μ στειλουν καποιο μειλ σαν απαντηση αλλα καλη κινηση που πηραν τηλ για να υπαρχει αμεσοτητα) μου ειπε το παλικαρι οτι στοχος ειναι να καλυψουν τις προπαραγγελιες που εχουν γινει μεχρι να κλεισουν την διαθεσιμοτητα στο σαιτ.οταν τον ρωτησα για το αποθεμα μου ειπε δεν εχει καμια ενημερωση στο τι αποθεμα θα τους στειλει η σονυ . μια απ τα ιδια δηλαδη οτι ειχαμε ακουσει μεχρι τωρα και οτι λενε ολα τα καταστηματα μου ειπε και αυτος.. αρα το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να περιμενουμε γιατι μαλλον οντως δεν ξερουν ακομα τι θα τουσ στειλει η σονυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Πώς παρελαβές σε δύο μέρες από την παραγγελία και οι άλλοι χτυπιουνται;(και με το δίκιο τους,κάποιοι έχουν πληρώσει ήδη δύο δόσεις πιστωτικής χωρίς προϊόν)Και από ποιο κατάστημα παρελαβες αν επιτρέπεται;

 

 

καλα σου λεει φιλε,κανε υπομονη και κανε παραγγελια.και γω 20-11 παραγγειλα και ηταν στα χερια μου απο τις 19-11.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, toolate είπε

καλα σου λεει φιλε,κανε υπομονη και κανε παραγγελια.και γω 20-11 παραγγειλα και ηταν στα χερια μου απο τις 19-11.

Δε νομιζω να παρελαβες πριν καν παραγγειλεις .... 🤪 Για κοιταξε το λιγο .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...