Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, chek2fire είπε

σειρά προτεραιότητας σου λέει και εκεί με ότι σημαίνει αυτό (εδώ που τα λέμε όλοι ξέρουμε τι σημαίνει αυτό :D) 

Σοφά τα λόγια σου γενικά, αλλά όποιος παράγγειλε XBOX σήμερα από πλαίσιο θα το έχει άμεσα. Απλά ενημερώνω. 

 

Άσχετο πάλι αλλά πόσο custom friendly κονσόλα ??? Θα πάει το customization βροχή... Πόσο τα σπάει το original χρώμα? Ομορφιά

classic.jpg

PS5 logo.jpg

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, tab0u είπε

Νομίζω στην πλευρά της Sony έπαιξαν και πολλά θέματα με scalpers που ίσως στην MS να μην είχαν τόσα περιστατικά. Συν του οτι δεν το έχει τόσο με το marketing ώστε να προωθήσει αντίστοιχα την κονσόλα.

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/konsoles/microsoft-xbox-series-x_3548953

Εξαντλήθηκε και αυτό .2 .2 τα φέρνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

ρε παιδιά είναι κανείς με προπαραγγελία απο γερμανό και να του επέστρεψαν τα λεφτά πίσω χωρίς κάποιο update?

Εγώ έχω μία 18/11 αντικαταβολή. Τώρα... Καταχωρημένη λέει. Καταχωνιασμένη εννοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, johnnyman είπε

Καλημέρα παιδιά και καλο μήνα σε όλους με υγεία. 

Δεκέμβριος πλέον. 

Αντε να δούμε τι θα δούμε. 

Εγώ έκανα παραγγελία από Πλαίσιο στις 19 Νοέμβριου...! 

Πληρωσες? Εγω πηρα τηλεφωνο 19/11 Πλαισιο και μου ειπαν οτι θα με βαλουν σε λιστα προεραιοτητας και θα πληρωσω οταν ερθει η κονσολα μου, γυρω στις 10 Δεκεμβιου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, xGyroZeppeli είπε

Ναι καλησπερα! Για την ουρα αναμονης PS5 καλα ειμαι ?

Καλο μηνα σε ολους παιδια! Αυτος θα ειναι ο μηνας μας. Αισιοδοξια μονο

Καλησπέρα και καλή διασκέδαση. Πάρκαρε μαζί μας φίλε. Θα περάσουμε καλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dante82 είπε

Πληρωσες? Εγω πηρα τηλεφωνο 19/11 Πλαισιο και μου ειπαν οτι θα με βαλουν σε λιστα προεραιοτητας και θα πληρωσω οταν ερθει η κονσολα μου, γυρω στις 10 Δεκεμβιου.

Όχι φίλε μου αντικαταβολή εβαλα. 

Σε είπαν 10 Δεκεμβρίου?? Μακάρι να είναι τόσο νωρίς!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnnyman είπε

Όχι φίλε μου αντικαταβολή εβαλα. 

Σε είπαν 10 Δεκεμβρίου?? Μακάρι να είναι τόσο νωρίς!! 

Την επόμενη εβδομάδα θα γίνει το μπαμ παιδιά. Τέλος εβδομάδας παραλαμβάνουν. Επόμενη εβδομάδα διανομήSummer Time Dance GIF by Pieter Gabriel

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Όχι φίλε μου αντικαταβολή εβαλα. 

Σε είπαν 10 Δεκεμβρίου?? Μακάρι να είναι τόσο νωρίς!! 

Εγω το εκανα τηλεφωνικα, ειπα τροπος πληρωμης καρτα και μου απαντησαν πως θα πληρωσω μολις ερθει η κονσολα, καθως απο το website δε μπορουσες να βαλεις order. Τοτε μου ειχαν πει 10/12 αφιξη.

Παρεπιπτοντως, ξανακαλεσα μετα απο 1 εβδομαδα για να δω αν οντως ειμαι σε σειρα προτεραιοτητας και οτι δεν μου ελεγαν βλακειες και οντως, με εχουν βαλει. Ελπιζω να το τηρησουν.

Επεξ/σία από dante82
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, harris231 είπε

Αυτές οι αλληλουχίες με τις ημερομηνίες παίζει να ισχύουν και για το Xbox ? Ή εξαρτάται και απο άλλους παράγοντες;

 

Σήμερα το πρωί έσκασε στο πλαίσιο ετοιμοπαράδοτο. Αν την έκανες την παραγγελία μέχρι τις 12:00 θα το είχες μεθαύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Την επόμενη εβδομάδα θα γίνει το μπαμ παιδιά. Τέλος εβδομάδας παραλαμβάνουν. Επόμενη εβδομάδα διανομήSummer Time Dance GIF by Pieter Gabriel

Μακαρι φίλε μου!! Αντε να έρθει σιγά σιγά το 5αρι να διώξω το Pro.... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Μακαρι φίλε μου!! Αντε να έρθει σιγά σιγά το 5αρι να διώξω το Pro.... 

Θα έρθει και θα του πιούμε το αίμα στις γιορτές. Απλά για το pro... Έπρεπε να έχει φύγει πιο πριν γιατί τώρα τα σκοτώνουν πραγματικά. 170-200 δεν είναι καθόλου καλή τιμή για μια τέτοια κονσόλα. Πραγματικά το γράφω με λύπη. 

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Θα έρθει. Απλά το pro έπρεπε να έχει φύγει πιο πριν γιατί τώρα τα σκοτώνουν πραγματικά. 170-200 δεν είναι καθόλου καλή τιμή για μια τέτοια κονσόλα. Πραγματικά το γράφω με λύπη. 

Το κράτησα αναγκαστικά γιατί παίζει ο μικρός μου γιος αυτές τις μέρες την lego collection που του είχα αγοράσει. 

Εγώ άμα το δώσω 200 ευρώ είμαι ευχαριστημένος. 

Είναι το τελευταιο μοντέλο σαν καινούριο 

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...