Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Το κράτησα αναγκαστικά γιατί παίζει ο μικρός μου γιος αυτές τις μέρες την lego collection που του είχα αγοράσει. 

Εγώ άμα το δώσω 200 ευρώ είμαι ευχαριστημένος. 

Είναι το τελευταιο μοντέλο σαν καινούριο 

Αν είναι το τελευταίο μοντέλο θα φύγει 200. Σίγουρα. Απλά πριν 10 μέρες για τέτοια κομμάτια ήταν 250 ακατέβατα. Τέλος πάντων. Ας μας έρθει το καινούριο με το καλό μέχρι μέσα Δεκεμβρίου και τα υπόλοιπα βολεύονται.

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Αν είναι το τελευταίο μοντέλο θα φύγει 200. Σίγουρα. Απλά πριν 10 μέρες για τέτοια κομμάτια ήταν 250 ακατέβατα. Τέλος πάντων. Ας μας έρθει το καινούριο με το καλό μέχρι μέσα Δεκεμβρίου και τα υπόλοιπα βολεύονται.

Έτσι ακριβώς όλα τα άλλα βολεύονται. 

Εάν σε κάποιον αλλάξει η κατάσταση παραγγελίας από προπαραγγελια σε επεξεργασία, εξέλιξη ή κάτι παρόμοιο ας ενημερώσει εδώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Έτσι ακριβώς όλα τα άλλα βολεύονται. 

Εάν σε κάποιον αλλάξει η κατάσταση παραγγελίας από προπαραγγελια σε επεξεργασία, εξέλιξη ή κάτι παρόμοιο ας ενημερώσει εδώ! 

Εγώ μίλησα μαζί τους. Από chat δεν θα πάρει κανείς πληροφορία διότι scripta manent. Από το τηλέφωνο αν είστε ευγενικοί θα σας το ξεφουρνίσουν γιατί verba volar. Εννοείται οτιδήποτε αλλάξει σε υφιστάμενη παραγγελία μου ή αν ανοίξουν κάπου παραγγελίες θα ενημερώσω. 

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2020 στις 5:59 ΜΜ, ababapanos είπε

Σε εμενα η παραγγελια μου απο κοτσοβολο απο εχθες ειναι σε  Συλλογή-Προετοιμασία και ημερομηνια αποστολης γραφει  σημερινη ακομα τιποτα ομως. Ειναι κανεις στην ιδια κατασταση?

ΕΔΙΤ: Μολις την εστειλαν και σε εμενα!

Και η δική μου παραγγελια είναι στην ίδια κατάσταση😞

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giota20 είπε

Χωρίς δυστυχώς 😢

Καθόλου μην ανησυχείς. Όταν εξαφανιστεί η ημερομηνία θα σημαίνει πω έχει δοθεί στη μεταφορική.Είναι ζήτημα ωρών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/11/2020 στις 8:43 ΜΜ, Backpacker είπε

Μίλησα με Κωτσόβολο και οι άνθρωποι δεν έχουν καν ιδέα ούτε πότε θα παραλάβουν τα επόμενα κομμάτια. Καλά για το πόσα θα είναι και μέχρι ποιας ημερομηνίας οι παραγγελίες θα παραλάβουν δεν το συζητάω καν.
 Μου είπανε το γνωστό ποίημα  "Θα σας ενημερώσουμε και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας". 

Τους έλεγα παρήγγειλα 30/10 αν είναι παραλάβω μετά από 2 μήνες τι να την κάνω την σειρά προτεραιότητας? Πλήρωσα κανονικα όλο το ποσό..πήρατε λεφτά για ένα προιον το οποίο δεν ξέρετε καν πότε θα το έχετε και πότε θα μου το στείλετε? 
Δευτέρα θα κάνω καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή. Αυτά δεν γίνονται ούτε στα μπακάλικα της γειτονιάς όχι σε πολυεθνικές αλυσίδες. 

Εγώ που το παράγγειλα και το προ πλήρωσα από 18/9/2020 τι πρέπει να κάνω 😞😢

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rattlehead είπε

Χαχαχα φίλε λύγισα..😂🤣

Χαχαχαχαχα... Έτσι είναι κύριε Τραμπάκουλά μου. Τις έβαλαν στα "υπόψιν". Παραγγελιά στην εκκλησιά στη μοναξιά και στον καημό μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • συζήτηση σε σκρουτζ λύγισα 🤣:

    Εσείς με τις παραγγελίες που κάνατε μετά τις 19/11 που κλείδωσε η δυνατότητα να παραγγείλεις σε κάθε κατάστημα της Ελλάδας (εκτός αν τα παραγγείλατε από τον ψιλικατζη της γειτονιάς σας και θα το παραλάβετε από το περίπτερο με το φιφα 25 στο δεύτερο κύμα) δεν πάτε σε άλλη σελίδα να γράψετε? Κουρασατε μαγκες

    1. dimosthenis8

      dimosthenis8

      και εγω παρηγγειλα 30/11 βλακακο

      johnathan.queen.veb
  • Θα στο φέρει ο Αη Βασίλης με το παπαρι μου τα Χριστούγεννα του 2024 τότε αφού συνεχίζεις να προκαλείς "βλακακο". Με fax το παρήγγειλες? Η πήγες λαϊκή και είχε έναν πάγκο με κονσολες δίπλα στις ντομάτες? Άντε καλημερα

     

     

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Cariolanoc είπε
  • συζήτηση σε σκρουτζ λύγισα 🤣:

    Εσείς με τις παραγγελίες που κάνατε μετά τις 19/11 που κλείδωσε η δυνατότητα να παραγγείλεις σε κάθε κατάστημα της Ελλάδας (εκτός αν τα παραγγείλατε από τον ψιλικατζη της γειτονιάς σας και θα το παραλάβετε από το περίπτερο με το φιφα 25 στο δεύτερο κύμα) δεν πάτε σε άλλη σελίδα να γράψετε? Κουρασατε μαγκες

    1. dimosthenis8

      dimosthenis8

      και εγω παρηγγειλα 30/11 βλακακο

      johnathan.queen.veb
  • Θα στο φέρει ο Αη Βασίλης με το παπαρι μου τα Χριστούγεννα του 2024 τότε αφού συνεχίζεις να προκαλείς "βλακακο". Με fax το παρήγγειλες? Η πήγες λαϊκή και είχε έναν πάγκο με κονσολες δίπλα στις ντομάτες? Άντε καλημερα

     

     

 

Καλό, αλλά μακριά. Ευτυχώς που εδώ υπάρχει έλεγχος. Καθόλου δεν θα μου άρεσε να μπλέξω με νταή του πληκτρολογίου. Ας μείνει το επίπεδο κι ας λέμε ότι θέλουμε. 

Πολύ όμορφα πράγματα μας περιμένουν παιδιά

X1h1VvA.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnnyman είπε

Το κράτησα αναγκαστικά γιατί παίζει ο μικρός μου γιος αυτές τις μέρες την lego collection που του είχα αγοράσει. 

Εγώ άμα το δώσω 200 ευρώ είμαι ευχαριστημένος. 

Είναι το τελευταιο μοντέλο σαν καινούριο 

Πρίν μία εβδομάδα έδωσα το ps4 το original του 2015 180 ευρώ εύκολα θα το δώσεις  250 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Πώς παρελαβές σε δύο μέρες από την παραγγελία και οι άλλοι χτυπιουνται;(και με το δίκιο τους,κάποιοι έχουν πληρώσει ήδη δύο δόσεις πιστωτικής χωρίς προϊόν)Και από ποιο κατάστημα παρελαβες αν επιτρέπεται;

 

 

 

5 ώρες πριν, toolate είπε

καλα σου λεει φιλε,κανε υπομονη και κανε παραγγελια.και γω 20-11 παραγγειλα και ηταν στα χερια μου απο τις 19-11.

Δεν θα απαντουσα, αλλα μιας και υπαρχει ειρωνια στο παραπανω,

image.png.e1d8d85870be1019473ca3057a6f0809.png

image.png.7fa44e63a3d5faaedfad204df3bc7217.png

:) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...