Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

ικανοποίηση αν πέσει πρόστιμο

Αν σκεφτομαστε ολοι δε θα βγει τιποτα.... Δωρεάν είναι εξάλλου. Κάπου είχα δει και μέσω της ευρωπαικης ενωσης κατι αντιστοιχα. Επισης ειχα διαβασει και παλιοτερα υπαρχουν και κανονισμοι ως προς το άμεσα διαθέσιμο κτλ. Αν το έγραφε αυτό και αποδειχτεί ότι ήταν για απάτη ή για άλλο λόγο μπορει να φάει πρόστιμο. Εγώ έχω κανει στο παρελθον καταγγελια σε παρομοιες καταστασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, alexkrz είπε

Αν σκεφτομαστε ολοι δε θα βγει τιποτα.... Δωρεάν είναι εξάλλου. Κάπου είχα δει και μέσω της ευρωπαικης ενωσης κατι αντιστοιχα. Επισης ειχα διαβασει και παλιοτερα υπαρχουν και κανονισμοι ως προς το άμεσα διαθέσιμο κτλ. Αν το έγραφε αυτό και αποδειχτεί ότι ήταν για απάτη ή για άλλο λόγο μπορει να φάει πρόστιμο. Εγώ έχω κανει στο παρελθον καταγγελια σε παρομοιες καταστασεις.

Τελικά δικαιώθηκες? Εγώ έχω στείλει 2 mail στο Γερμανό και εννοείται δεν μου έχουν απαντήσει παρόλο που είμαι πολύ καλός πελάτης της κοσμοτέ το οποίο τους τόνισα. Σιγά μην απαντούσαν εγγράφως. Για χαζούς τους περνάς. 

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, dragonrider1997 είπε

Εγώ έκανα 27/11 βράδυ την digital απο γερεμανο δεν έβγαλε ακύρωση αλλα ολοκληρώθηκε. Πήρα 2 τηλέφωνα και μου είπαν ότι υπάρχει κανονικά η παραγγελία και θα παραλάβω 2ο κύμα.

Εντωμεταξυ ο γερμανος ειναι ο μονος που σου χαριζει και 1 ευρω!

Οι περισσοτεροι ειναι στο 399!

1 ευρω για να παρεις κανα μπουκαλι νερο για τη ταλαιπωρια!

Επεξ/σία από ex3Lmei
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Τελικά δικαιώθηκες?

Δικαιώθηκα και μάλιστα την καταγγελία την είχα κανει στην ΕΕΤΤ επειδή ήταν για την κοσμοτέ. Και η ΕΕΤΤ υποχρεώνει την εταιρία να σου απαντησει και γραπτως και προφορικά εντός 1 μήνα από την καταγγελία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, alexkrz είπε

Δικαιώθηκα και μάλιστα την καταγγελία την είχα κανει στην ΕΕΤΤ επειδή ήταν για την κοσμοτέ. Και η ΕΕΤΤ υποχρεώνει την εταιρία να σου απαντησει και γραπτως και προφορικά εντός 1 μήνα από την καταγγελία .

Λοιπόν εγώ λέω να χάσω το δίκιο μου και να πάρω την κονσόλα μέχρι τα μέσα Δεκεμβρίου. Αυτό το deal το δέχομαι. Ωστόσο έχεις κονσόλα στα χέρια σου ή είσαι κι εσύ στο ψάξει-ψάξει?

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι δεν την έχω . Αφού έκανα προπαραγγελία στον Κωτσόβολο στις 16/11 και μάλιστα Digital. Αλλά δε μου έκαναν κατι για να κανω καταγγελία. Ξέρω ότι θα περιμένω πολύ. Και μάλιστα αν την παρεις και χωρις ΦΠΑ σου βγαίνει μονο 320 ευρώ.. που στο Γερμανο δεν στο εκαναν

Επεξ/σία από alexkrz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, alexkrz είπε

Όχι δεν την έχω . Αφού έκανα προπαραγγελία στον Κωτσόβολο στις 16/11 και μάλιστα Digital. Αλλά δε μου έκαναν κατι για να κανω καταγγελία. Ξέρω ότι θα περιμένω πολύ. Και μάλιστα αν την παρεις και χωρις ΦΠΑ σου βγαίνει μονο 320 ευρώ..

Ααα είσαι χωρίς ΦΠΑ? Τέλεια. Η disc edition πάει 402. Πολύ καλά

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

 

Δεν θα απαντουσα, αλλα μιας και υπαρχει ειρωνια στο παραπανω,

image.png.e1d8d85870be1019473ca3057a6f0809.png

image.png.7fa44e63a3d5faaedfad204df3bc7217.png

:) 

Αν εννοείς ότι σε ειρωνεύτηκα ,παρεξηγησες.Απλη ερώτηση έκανα γιατί όλοι χτυπιουνται εδώ μέσα και με το δίκιο τους και εσύ παρέλαβε σε δύο μέρες.

I meant no harm

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Αν εννοείς ότι σε ειρωνεύτηκα ,παρεξηγησες.Απλη ερώτηση έκανα γιατί όλοι χτυπιουνται εδώ μέσα και με το δίκιο τους και εσύ παρέλαβε σε δύο μέρες.

I meant no harm

Οχι για το δικό σου, για το 2ο quote που έκανα. 

No worries 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ktsak είπε

Δε νομιζω να παρελαβες πριν καν παραγγειλεις .... 🤪 Για κοιταξε το λιγο .....

Αν δεν μαζεψουν μερικοι τους δρακους τους,σε λιγο θα γραψω οτι εκανα παραγγελια 1-12 ...😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με Κωτσόβολο παραγγελία 13/11 μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα το παραλάβω φέτος,του χρόνου η του Αγίου κ ότι εκκρεμούν παραγγελίες από τον Σεπτέμβριο (άρα ισχύει κ το ξέρουν)κ ότι είναι πολύ ρευστά όλα γιατί δεν ξέρουν πόσα κομμάτια θα πάρουν από Σόνυ.

Μόλις τώρα, Kreisson είπε

Μόλις μίλησα με Κωτσόβολο παραγγελία 13/11 μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα το παραλάβω φέτος,του χρόνου η του Αγίου κ ότι εκκρεμούν παραγγελίες από τον Σεπτέμβριο (άρα ισχύει κ το ξέρουν)κ ότι είναι πολύ ρευστά όλα γιατί δεν ξέρουν πόσα κομμάτια θα πάρουν από Σόνυ.

Θελω να πιστεύω ότι όσοι έχουμε προπαραγγειλει μέχρι 19/11 που έκλεισε θα το πάρουμε φέτος θεωρώ ότι η ζήτηση είναι πλασματική κ πολύ έχουν παραγγείλει από  2-3 μαγαζιά άρα θα καλυφθούν όλοι μαμά Σόνυ σε παρακαλώ!!!

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Kreisson είπε

Μόλις μίλησα με Κωτσόβολο παραγγελία 13/11 μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα το παραλάβω φέτος,του χρόνου η του Αγίου κ ότι εκκρεμούν παραγγελίες από τον Σεπτέμβριο (άρα ισχύει κ το ξέρουν)κ ότι είναι πολύ ρευστά όλα γιατί δεν ξέρουν πόσα κομμάτια θα πάρουν από Σόνυ.

Θελω να πιστεύω ότι όσοι έχουμε προπαραγγειλει μέχρι 19/11 που έκλεισε θα το πάρουμε φέτος θεωρώ ότι η ζήτηση είναι πλασματική κ πολύ έχουν παραγγείλει από  2-3 μαγαζιά άρα θα καλυφθούν όλοι μαμά Σόνυ σε παρακαλώ!!!

για να μην φτυσουν το γαλα που ηπιαν απ την μαμα τους ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΝΤΙΤΖΙΤΑΛ μαλλον ηθελες να πεις 🤬

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Kreisson είπε

Μόλις μίλησα με Κωτσόβολο παραγγελία 13/11 μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα το παραλάβω φέτος,του χρόνου η του Αγίου κ ότι εκκρεμούν παραγγελίες από τον Σεπτέμβριο (άρα ισχύει κ το ξέρουν)κ ότι είναι πολύ ρευστά όλα γιατί δεν ξέρουν πόσα κομμάτια θα πάρουν από Σόνυ.

Θελω να πιστεύω ότι όσοι έχουμε προπαραγγειλει μέχρι 19/11 που έκλεισε θα το πάρουμε φέτος θεωρώ ότι η ζήτηση είναι πλασματική κ πολύ έχουν παραγγείλει από  2-3 μαγαζιά άρα θα καλυφθούν όλοι μαμά Σόνυ σε παρακαλώ!!!

για να ακύρωσαν όλες τις παραγγελίες απο γερμανό ούτε και του Οκτώβρη δε βλέπω να καλύπτονται 😄

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανεις ιδεα αν καμια προπαραγγελια θα ανοιξει? οχι τιποτα αλλο, να ριξουμε καμια παραγγελια ντισκ γιατι με το ντιτζιταλ το μελλον το βλεπω δυσοίωνο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, toolate είπε

Αν δεν μαζεψουν μερικοι τους δρακους τους,σε λιγο θα γραψω οτι εκανα παραγγελια 1-12 ...😄

Δεν μπορω να καταλαβω, ενω εβαλα screenshot, γιατι δεν με πιστευεις. 

Anyway, θα εχεις τους λογους σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...