Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, zacque είπε

εχει κανεις ιδεα αν καμια προπαραγγελια θα ανοιξει? οχι τιποτα αλλο, να ριξουμε καμια παραγγελια ντισκ γιατι με το ντιτζιταλ το μελλον το βλεπω δυσοίωνο!

Δεν υπαρχει περιπτωση με τα μεχρι τωρα δεδομενα....Χρωστανε προπαραγγελιες και της Μιχαλούς ακομα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

συγγνώμη για την ερώτηση αλλά πρέπει, θα μπορώ να εγκαταστήσω εκ νέου  (όχι να μεταφέρω) τα games του PS4 στο PS5?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Molpadia είπε

συγγνώμη για την ερώτηση αλλά πρέπει, θα μπορώ να εγκαταστήσω εκ νέου  (όχι να μεταφέρω) τα games του PS4 στο PS5?

Ωωωω ναι. Θα μπορείς. 

50 λεπτά πριν, Kreisson είπε

Μόλις μίλησα με Κωτσόβολο παραγγελία 13/11 μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα το παραλάβω φέτος,του χρόνου η του Αγίου κ ότι εκκρεμούν παραγγελίες από τον Σεπτέμβριο (άρα ισχύει κ το ξέρουν)κ ότι είναι πολύ ρευστά όλα γιατί δεν ξέρουν πόσα κομμάτια θα πάρουν από Σόνυ.

Θελω να πιστεύω ότι όσοι έχουμε προπαραγγειλει μέχρι 19/11 που έκλεισε θα το πάρουμε φέτος θεωρώ ότι η ζήτηση είναι πλασματική κ πολύ έχουν παραγγείλει από  2-3 μαγαζιά άρα θα καλυφθούν όλοι μαμά Σόνυ σε παρακαλώ!!!

Για digital μιλάμε πάντα έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spyreto88 είπε

Ωωωω ναι. Θα μπορείς. 

Για digital μιλάμε πάντα έτσι?

Εγώ έχω παραγγείλει το disk version

Ωστόσο νομίζω το PS5 βγαίνει σε δύο εκδόσεις την disk version και την dick(αυτό μάλλον θα πάρουμε πολλοί φέτος) version 😅

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Kreisson είπε

Εγώ έχω παραγγείλει το disk version

33 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

για να ακύρωσαν όλες τις παραγγελίες απο γερμανό ούτε και του Οκτώβρη δε βλέπω να καλύπτονται 😄

Εγώ νομίζω οτι οι προπαραγγελίες έκλεισαν προκειμένου να καλυφθεί η ζήτηση για να μην μαζευτούν έξω από τα καταστήματα τίποτα λαός με δαυλούς και τσουγκράνες. Έχουν στο μυαλό τους οτι τα μαγαζιά μάλλον θα ανοίξουν για γιορτές με αποστάσεις και όριο πελατών και δεν θα ήταν ότι καλύτερο να βλέπουν οι πελάτες αγανακτησμένους να ζητάνε ρέστα στα μεγάλα μαγαζιά (gif) και να καταλαμβάνουν πολίτιμα τετραγωνικά. 😉

Άλλωστε παιδιά αυτοί που έχουν κονσόλα είναι περισσότεροι από αυτούς που δεν έχουν. Φαίνεται κι από τις συνδρομές στα νήματα. Οι προπαραγγελίες θα καλυφθούν και ίσως ανοίξουν παραγγελίες... Και τότε σκοτωμόςmad the angry birds movie GIF by Angry Birds

 

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με Media Markt (έγκυρο ότι πω)

Άλλαξε η ημερομηνία και από 10/12 έγινε 15/12 για να παραλάβουν οι προπαραγγελιες.Τωρα αν τα παραδώσουν στην ACS (πρόσφατα πήρα σκούπα ,τα Media την έδωσαν την άλλη μέρα,οι άλλοι την παρέδωσαν μετά από 4!!) θα τα πάρουμε μην πω πότε..

Ελπίζω οι του Σεπτέμβρη-Οκτωβρη να εξυπηρετηθείτε αδιαβλητα.

Δεν ρώτησα για τις digital ,σε επομενο τηλ σας το υποσχομαι

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, Molpadia είπε

συγγνώμη για την ερώτηση αλλά πρέπει, θα μπορώ να εγκαταστήσω εκ νέου  (όχι να μεταφέρω) τα games του PS4 στο PS5?

Μεσω Play store,και αν εχεις ενεργη συνδρομη φυσικα.Εγω αυτο θα κανω μολις και οταν παρω το δικο μου 5,μιας και το 4 τα εφτυσε προ ημερων και τα περισσοτερα παιχνιδια μου τα ειχα στο Hard disk!!

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Μόλις μίλησα με Media Markt (έγκυρο ότι πω)

Άλλαξε η ημερομηνία και από 10/12 έγινε 15/12 για να παραλάβουν οι προπαραγγελιες.Τωρα αν τα παραδώσουν στην ACS (πρόσφατα πήρα σκούπα ,τα Media την έδωσαν την άλλη μέρα,οι άλλοι την παρέδωσαν μετά από 4!!) θα τα πάρουμε μην πω πότε..

Ελπίζω οι του Σεπτέμβρη-Οκτωβρη να εξυπηρετηθείτε αδιαβλητα.

Δεν ρώτησα για τις digital ,σε επομενο τηλ σας το υποσχομαι

Για να το γράφεις με τόση αυτοπεπήθηση παίζει να έρθουν και τότε... Τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Για να το γράφεις με τόση αυτοπεπήθηση παίζει να έρθουν και τότε... Τι να πω

Ναι ,γιατί δεν μίλησα με την εξυπηρέτηση.

Εγώ έκανα παραγγελία 18/11 και μου είπε για 15/12 παραλαβή(ή τουλάχιστον αποστολή αλλά για τη χρονική περίοδο εκεινη).Ελπίζω οι "νωριτεροι"να ισχύει για 10/12 ,αν και μου είπε ένα κουλο ότι "περιμένουμε την sony hellas".Αυτό δεν μου αρεσε..

IMG_20201201_215830.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Μεσω Play store,και αν εχεις ενεργη συνδρομη φυσικα.Εγω αυτο θα κανω μολις και οταν παρω το δικο μου 5,μιας και το 4 τα εφτυσε προ ημερων και τα περισσοτερα παιχνιδια μου τα ειχα στο Hard disk!!

Εγώ τα είχα όλα στο σκληρό γιατί βιάστηκα να πουλήσω το 4 (γιατί λέω θα πάρω το 5 αμεσα..)και τώρα έμεινα με το λάπτοπ να ρίχνω πασιέντζα!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Μεσω Play store,και αν εχεις ενεργη συνδρομη φυσικα.Εγω αυτο θα κανω μολις και οταν παρω το δικο μου 5,μιας και το 4 τα εφτυσε προ ημερων και τα περισσοτερα παιχνιδια μου τα ειχα στο Hard disk!!

Εξαρτάται... Όσα είχες σε φυσικές εκδόσεις απλά θα βάλεις μέσα το δισκάκι. Όσα ήταν αγορασμένα digital θα βρίσκονται ήδη στο my library και όχι στο PS store εφόσον συνδέσεις το λογαριασμό σου φυσικά. 

Μόλις τώρα, dimtsef είπε

ναι

Λίγο απαισιόδοξα σου τα είπαν τα πράγματα. Αλλά για να σου το είπαν στα σίγουρα...

Λοιπόν παιδιά μόλις έκανα παραγγελία 2 dualsense που είναι άμεσα διαθέσιμα για να δώ το χρόνο αντίδρασης του Κώτσου και να του κλείσω το μάτι με νόημα. Δίπλα από megastore μένω... Αν κάνουν παραπάνω από 72 ώρες... σκούρα τα πράματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...