Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, nikp7 είπε

μην το θεωρεις απιθανο, ειναι υπουλοι αυτοι μας κοροιδευουν ολους 😂

Λες δηλαδή να μην την επεξεργάστηκαν καν την παραγγελία? Λες να πήγε άκλαφτη και οι άνθρωποί τους να μην εργάζονται σκληρά για εσένα? Φίλε εδώ υπάρει θέμα... Αααα καταγγελία για ρατσισμό άμεσα στο ΓΤΠΚ 

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, spyreto88 είπε

Λες δηλαδή να μην την επεξεργάστηκαν καν την παραγγελία? Λες να πήγε άκλαφτη και οι άνθρωποί τους να μην εργάζονται σκληρά για εσένα? Φίλε εδώ υπάρει θέμα... Αααα καταγγελία για ρατσισμό άμεσα στο ΓΤΠΚ 

μπα δεν νομιζω, ο κουμπαρος μου εχει εναν φιλο που ο αδερφος του κουμπαρου του φιλου του εχει μια γκομενα που ξερει εναν τυπά που εχει μινι μαρκετ διπλα απο εναν κωτσοβολο και ακουσε να λενε οτι με περιποιουνται και θα μου στειλουν σε κουτι ντιτζιταλ την disc κονσολα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tasosg7 είπε

Και εγώ μια απ'τα ίδια, είμαι ακριβώς πάνω απο τη γραμμή με παραγγελία 18/11 digital από κωτσο. Καμία ενημέρωση

 

μια απο τα ίδια και σε μένα .. νόμιζα ότι αυτό είναι το φυσιολογικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, nikp7 είπε

μπα δεν νομιζω, ο κουμπαρος μου εχει εναν φιλο που ο αδερφος του κουμπαρου του φιλου του εχει μια γκομενα που ξερει εναν τυπά που εχει μινι μαρκετ διπλα απο εναν κωτσοβολο και ακουσε να λενε οτι με περιποιουνται και θα μου στειλουν σε κουτι ντιτζιταλ την disc κονσολα.. 

Έλα ρε τον Τάσο λες? Μεγάλη μαφία. Είναι τριτοξάδερφος του λοχαγού του παιδιού που κάναμε παρέα στο στρατό.

Τέλος παντων για όποιον ενδιαφέρεται αυτό μου βγάζει και για το PS5... Το επεξεργάζονται... Τώρα με Pentium, με μέντιουμ... θα σας γελάσω

Στιγμιότυπο οθόνης (31).png

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dragonrider1997 είπε

Εγώ έκανα 27/11 βράδυ την digital απο γερμανο δεν έβγαλε ακύρωση αλλα ολοκληρώθηκε. Πήρα 2 τηλέφωνα και μου είπαν ότι υπάρχει κανονικά η παραγγελία και θα παραλάβω 2ο κύμα.

Και εγω μπορω να ανοιξω ενα site να παραγγειλεις και να σου λεω οτι βλεπω την παραγγελία σου.. χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spyreto88 είπε

Στο disc edition μπορείς να έχεις όλα τα παιχνίδια που είχες στο PS4 (φυσική μορφή ή digital παιχνίδια). Στο digital  θα μπορείς να περάσεις μόνο τα ψηφιακά σου παιχνίδια γιατί δεν έχει bluray.   

Εγώ την έκανα την κίνηση για να δούμε χρόνο αντίδρασης... Για ότι νεότερο ενημερώνω

Στιγμιότυπο οθόνης (30).png

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, GeorgeHiken είπε

Παντως παίδες εγω έχω να πω πως στο 2ο κύμα (οπότε θα είναι αυτό) θα πρέπει όλοι να δούμε και την αναμενόμενη οργάνωση...Όχι τα χαλια του launch. 

Εντάξει σίγουρα ήταν δύσκολο για όλες τις πλευρές αυτό που είχε γίνει αλλά πρέπει το πάθημα να τους έγινε μάθημα. Απαράδεκτο να γίνει κάτι παρόμοιο ξανά,  να χανει η μάνα το παιδί και το αντίστροφο...

Καλό μήνα. Προσωπική  άποψη είναι πως όταν ανοίξουν ξανά οι προπαραγγελίες τα μαγαζιά θα απαγορεύσουν τις αντικαταβολές. Και εκεί θα τελειώσει το ανακάτεμα το οποίο κατά την ταπεινή μου άποψη δημιουργήθηκε όταν πήγαινε κανείς κι έκανε παραγγελίες με αντικαταβολή από όλα τα μαγαζιά και όταν του ερχόταν η πρώτη κονσόλα ακύρωνε τις λοιπές. Ε βέβαια όταν για 50.000 άτομα έχουμε 200.000 παραγγελίες πως να το διαχειριστεί το σύστημα. Εκεί έγινε το πανηγύρι το μεγάλο με τις σφήνες παραγγελίες και το γενικό αλαλούμ. Ήδη δηλαδή η voda ζητούσε όλο το ποσό. Νομίζω θα ακολουθήσουν κι οι άλλοι. 

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν φταίνε οι πελάτες. Δικαιωματικά το έκαναν, οι επιχειρήσεις έπρεπε να προνοήσουν

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Έλα ρε τον Τάσο λες? Μεγάλη μαφία. Είναι τριτοξάδερφος του λοχαγού του παιδιού που κάναμε παρέα στο στρατό.

Τέλος παντων για όποιον ενδιαφέρεται αυτό μου βγάζει και για το PS5... Το επεξεργάζονται... Τώρα με Pentium, με μέντιουμ... θα σας γελάσω

Στιγμιότυπο οθόνης (31).png

630 € για πιο λόγο;;;;

Θα έχει και τη στολή του Spider-Man μέσα για τις απόκριες;🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Rattlehead είπε

630 € για πιο λόγο;;;;

Θα έχει και τη στολή του Spider-Man μέσα για τις απόκριες;🤣

χαχαχαχα... επέκταση εγγύησης και... "υπηρεσιών" και ο καθένας ότι καταλαβαίνει. 😁 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

χαχαχαχα... επέκταση εγγύησης και... "υπηρεσιών" και ο καθένας ότι καταλαβαίνει. 😁 

Από Support 360?Μια φορά έμπλεξα με δωρεάν εγγύηση  με αυτους και είναι ακριβώς αυτό που λέει:360 ,δηλαδή φτάνεις εκεί που ξεκίνησες,στο πρόβλημα δηλαδή..

 

Επεξ/σία από Rattlehead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Έλα ρε τον Τάσο λες? Μεγάλη μαφία. Είναι τριτοξάδερφος του λοχαγού του παιδιού που κάναμε παρέα στο στρατό.

Τέλος παντων για όποιον ενδιαφέρεται αυτό μου βγάζει και για το PS5... Το επεξεργάζονται... Τώρα με Pentium, με μέντιουμ... θα σας γελάσω

Στιγμιότυπο οθόνης (31).png

χμμ ενδιαφέρον, αδίκως περιμένω από κωτσο μου φαίνεται. δεν πειράζει, καλή καρδιά

Screenshot_2020-12-02-01-09-18-682_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου και εγω που εχω κανει προπαραγγελια απο ps5 digital edition απο 17/9 ετσι ακριβως μου ειναι.. νομιζω δεν εχει σημασια αν σ βγαζει απο κατω κατι η οχι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnal21 είπε

Φιλε μου και εγω που εχω κανει προπαραγγελια απο ps5 digital edition απο 17/9 ετσι ακριβως μου ειναι.. νομιζω δεν εχει σημασια αν σ βγαζει απο κατω κατι η οχι

τα λόγια σου μόνο κουράγιο δεν μου έδωσαν χαχαχα από 17/9 ε? καλό κουράγιο και εύχομαι να πάρεις πριν από μένα

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...