Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Support του Κώτσου είναι "ου μπλέξεις".

Τηλεόραση φίλου LG 850€ έκανε κάθε ένα δευτερόλεπτο γραμμές το πάνελ.

Πάει support 360 ,του λένε δεν φτιάχνεται αλλαγή,πάει πλ.Αττικης εκεί που σε στέλνει η επίσημη LG.Και αυτοί "δεν φτιάχνεται".Του την έφτιαξα εγώ με ένα bypass στο vgh.Δουλεια 10 λεπτών.

Συγνώμη για το άσχετο στο νήμα αυτό αλλά εγώ ποτέ δεν προτείνω σε φίλους εγγύηση από Κωτσο ή media ή Πλαίσιο κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rattlehead είπε

Το Support του Κώτσου είναι "ου μπλέξεις".

Τηλεόραση φίλου LG 850€ έκανε κάθε ένα δευτερόλεπτο γραμμές το πάνελ.

Πάει support 360 ,του λένε δεν φτιάχνεται αλλαγή,πάει πλ.Αττικης εκεί που σε στέλνει η επίσημη LG.Και αυτοί "δεν φτιάχνεται".Του την έφτιαξα εγώ με ένα bypass στο vgh.Δουλεια 10 λεπτών.

Συγνώμη για το άσχετο στο νήμα αυτό αλλά εγώ ποτέ δεν προτείνω σε φίλους εγγύηση από Κωτσο ή media ή Πλαίσιο κτλ.

Ναι ρε σύ αλλά αν στην αντικαταστήσουν καλύτερα δεν είναι? Διάβασα τους όρους που αναγράφουν οτι θα γίνει αντικατάσταση σε περίπτωση αδυναμίας επισκευής. Τέλος πάντων αυτό που λες είναι και η γνώμη των περισσότερων. Ίσως τώρα να χρυσώνω το χάπι μου που έδωσα την 70αρού. Ας έρθει κι ας βγει καλή η κονσόλα και χάρισμά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

ρε παιδιά αν με κρεμάσει τελείως ο γερμανός από που λέτε να κάνω μια τηλεφωνική παραγγελία με ελπίδες να το πάρω πριν τα χριστούγεννα;

Στείλε PM στην Κρεμλίδου να σου δώσει αυτό που πήρε αυτή από το Γερμανό!!😂

IMG_20201202_021647.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Δοκίμασε e-expert. Έχουν ανοίξει παραγγελίες αλλά καλύτερα πάρε τηλ.

είναι της προκοπής αυτό; γιατί βλέπω μου βγάζει κάτι περίεργα 😄

 

Untitled.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδακια, παρτε το στο χαβαλε ολο το θεμα. και εγω εκανα παραγγελια digital 22/09 απο κωτσο, αλλα επειδη ξερω τι πανικος υπαρχει + το μπαχαλο που ειναι το Ελλαδισταν, και ετσι εχω συμβιβαστει οτι ουτε Δεκεμβριο θα παρω κονσολα. Αλλωστε απο φημες ακουω οτι ο αριθμος κονσολων που θα ερθει στην Ελλαδα ναι μεν ειναι μεγαλος αλλα ταυτοχρονα ειναι πολυ μικρος σε σχεση με τα pre orders. Οποτε το εχω παρει αποφαση οτι στη καλυτερη των περιπτωσεων ιανουαριο θα ερθει και ετσι δε ξενερωνω που περνανε οι μερες χωρις καμια εξελιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Ναι ρε σύ αλλά αν στην αντικαταστήσουν καλύτερα δεν είναι? Διάβασα τους όρους που αναγράφουν οτι θα γίνει αντικατάσταση σε περίπτωση αδυναμίας επισκευής. Τέλος πάντων αυτό που λες είναι και η γνώμη των περισσότερων. Ίσως τώρα να χρυσώνω το χάπι μου που έδωσα την 70αρού. Ας έρθει κι ας βγει καλή η κονσόλα και χάρισμά τους.

Όλες καλές θα είναι οι κονσολες εγώ πήρα το Ps4 από τους πρώτους,βγήκε Τζίτζι,μόνο καθάρισματα από σκόνες κάθε μήνα και όλα οκ.Η Sony είναι εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Rattlehead είπε

Στείλε PM στην Κρεμλίδου να σου δώσει αυτό που πήρε αυτή από το Γερμανό!!😂

IMG_20201202_021647.jpg

Κι αν δεν απαντήσει στείλε στους UH... κάνανε κλήρ...χαχαχα τι λέω θεέ μου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Το Support του Κώτσου είναι "ου μπλέξεις".

Τηλεόραση φίλου LG 850€ έκανε κάθε ένα δευτερόλεπτο γραμμές το πάνελ.

Πάει support 360 ,του λένε δεν φτιάχνεται αλλαγή,πάει πλ.Αττικης εκεί που σε στέλνει η επίσημη LG.Και αυτοί "δεν φτιάχνεται".Του την έφτιαξα εγώ με ένα bypass στο vgh.Δουλεια 10 λεπτών.

Συγνώμη για το άσχετο στο νήμα αυτό αλλά εγώ ποτέ δεν προτείνω σε φίλους εγγύηση από Κωτσο ή media ή Πλαίσιο κτλ.

Κι εγώ θα αναφέρω την εμπειρία μου και κλείνω αυτό το θέμα σε αυτό το νήμα. 

 

Εγω είχα αγοράσει μοντέλο Samsung το 2016 με 4ετη εγγύηση K-Support. Μετά από 1μιση χρόνο μου χαλάει(το 1/3 της οθόνης ήταν μαύρο) και μου φέρνουν ίδιο μοντέλο του κουτιού. 

Μετα από περίπου 2 χρόνια μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα αλλά αυτή την φορά λόγω μη αποθέματος αυτού του παλιού μοντέλου μου φέρνουν νέο μοντέλο(Samsung/2019) του κουτιού.. Γιαυτό φροντισα και το PS5 να το έχω με αυτή την εγγύηση διότι κάθε κονσόλα που είχα με τα χρόνια μου εμφάνισε πρόβλημα. 

Με συγχωρείτε για το μεγάλο ποστ!

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Στείλε PM στην Κρεμλίδου να σου δώσει αυτό που πήρε αυτή από το Γερμανό!!😂

IMG_20201202_021647.jpg

αν είναι να στείλω pm μάλλον δεν θα αφορά το ps 😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, MisterGS είπε

Λοιπον παιδακια, παρτε το στο χαβαλε ολο το θεμα. και εγω εκανα παραγγελια digital 22/09 απο κωτσο, αλλα επειδη ξερω τι πανικος υπαρχει + το μπαχαλο που ειναι το Ελλαδισταν, και ετσι εχω συμβιβαστει οτι ουτε Δεκεμβριο θα παρω κονσολα. Αλλωστε απο φημες ακουω οτι ο αριθμος κονσολων που θα ερθει στην Ελλαδα ναι μεν ειναι μεγαλος αλλα ταυτοχρονα ειναι πολυ μικρος σε σχεση με τα pre orders. Οποτε το εχω παρει αποφαση οτι στη καλυτερη των περιπτωσεων ιανουαριο θα ερθει και ετσι δε ξενερωνω που περνανε οι μερες χωρις καμια εξελιξη.

Μια χαρά είναι το Ελλαδιστάν σε τέτοια θέματα bro... Εδώ.. Πάρε Ευρώπες να δεις τι χουνέρι τους έκαναν

λήψη.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kreisson είπε

Οπότε εγώ μάλλον θα το πάρω αφού ξεπληρώσω κ την τελευταία δόση...😅

Screenshot_2020-12-02-07-34-31-973_com.android.chrome.jpg

Οπότε εγώ μάλλον θα το πάρω αφού ξεπληρώσω κ την τελευταία δόση...😅

Εγώ αγόρασα το grand tourismo και δεν έχω ούτε ps4.επενδυση για το μελλον...χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Cariolanoc είπε

είναι της προκοπής αυτό; γιατί βλέπω μου βγάζει κάτι περίεργα 😄

 

Untitled.jpg

Έχω ρίξει παραγγελία 27/11 disc με αντικαταβολή. Προς το παρόν μου έχουν στείλει μόνο το επιβεβαιωτικο παραγγελίας. Τίποτα άλλο. Ειδωμεν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα.Ξέρει κανένας τίποτα νεότερο από public? 'Exω προπαραγγείλει από 19/10 και σε επικοινωνία μαζί τους δεν μου έδωσαν σαφή απάντηση για το πότε θα πάρω.Μου είπαν ότι τα κομμάτια που θα έρθουν θα εξυπηρετήσουν και παραγγελίες του Σεπτεμβρίου που δεν εξυπηρετήθηκαν. Θα πάω για μετά γιορτές λέτε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Δοθηκε στο κουριερ για παραδοση. 

Και ο Κωτσος στον κοσμο του.... Ακομη ατο Συλλογη - Επεξεργασια .......

Τι να πει κανεις !!!!! Η ανοργανωσια σε ολο της το μεγαλειο ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...