Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, ktsak είπε

Δεν έβαλα καμια παραγγελια με δόσεις, είχα παραγγείλει PS5, χειριστήριο και βάση φόρτισης. Ηρθαν πρώτα χειριστήριο και βάση και τώρα περιμένω το PS5

Φίλε θύμησε μου πια ήταν η ημερομηνία  και ώρα προπαραγγελιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Komfri69 είπε

Μετά απο 3 μήνες καμία αλλαγή. Εκπρόσωπος πάντως μου είπε πως η παραγγελία είναι ενεργή. Χλομό το βλέπω....

Γιαυτο έγραψα αυτά πιο πάνω για τον Κωτσο και ας μου λένε ότι είμαι κακός .....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγγνώμη να κάνω μία ερώτηση.. πχ το Assassin's Creed Valhalla έχει στο PS Store 70 ευρώ ενώ online το βρίσκει κάποιος αυτή τη στιγμή 15 ευρώ λιγότερα.. Γιατι κάποιος να επιλέξει το Digital edition για το PS5 εν τέλει;

Επεξ/σία από geor92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Tax13 είπε

Μπράβο ναι ευχαριστω.

Έχω ακόμα εγώ 17/9 - 22:49 - digital.

Καμία ενημέρωση ακόμα καμιά αλλαγή στο status.

Κι εγω το ιδιο, Κωτσοβολος 17/09, 22:50 (Digital)

Επεξ/σία από g213aag
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Tax13 είπε

Μπράβο ναι ευχαριστω.

Έχω ακόμα εγώ 17/9 - 22:49 - digital.

Καμία ενημέρωση ακόμα καμιά αλλαγή στο status.

Ειπαμε ΤΡΑΓΙΚΟΙ και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!!! Τιποτε άλλο .....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ktsak είπε

Ειπαμε ΤΡΑΓΙΚΟΙ και ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!!! Τιποτε άλλο .....

Άστα να πάνε φίλε μας έχουν βγάλει την πίστη....

4 λεπτά πριν, g213aag είπε

Κι εγω το ιδιο, Κωτσοβολος 17/09, 22:50 (Digital)

Έλα που θα πάει θα το πάρουμε σύντομα για να στέλνουν κάθε μέρα μερικές από τις 17/9, κοντεύει η ώρα μας. 

Αν υπάρχει κανένας με digital που έχει αλλάξει το status ή του την έχουν στείλει με προπαραγγελια 17/9 μετά τις 16:30 για πείτε να δούμε αν πραγματικά υπάρχει κίνηση και πλησιάζουμε η αν τα στέλνουν με το σταγονόμετρο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Tax13 είπε

Άστα να πάνε φίλε μας έχουν βγάλει την πίστη....

Έλα που θα πάει θα το πάρουμε σύντομα για να στέλνουν κάθε μέρα μερικές από τις 17/9, κοντεύει η ώρα μας. 

Αν υπάρχει κανένας με digital που έχει αλλάξει το status ή του την έχουν στείλει με προπαραγγελια 17/9 μετά τις 16:30 για πείτε να δούμε αν πραγματικά υπάρχει κίνηση και πλησιάζουμε η αν τα στέλνουν με το σταγονόμετρο 

Φαντάσου, σχεδον 2 εβδομάδες μετά την έναρξη των παραδόσεων, έχουν φτάσει να εξυπηρετούν τις μεσημεριανές παραγγελίες τις 17ης Σεπτέμβρη. Εγώ είμαι στις 14/10:) 

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά... Πάμε λίγο να ανέβουμε εμείς που περιμένουμε καρτερικά... Πάμε λίγο να επιρεάσουμε τις παραγγελίες με τη γιορτινή ενέργεια. Ξεχνάμε μίρλα... Πάμε δυνατά. Άλλωστε όσο και να σκάσουμε, ότι ώρα θέλουν θα μας την στείλουν και θα τους πούμε ευχαριστώ δίνοντας 10 πενηντάρικα. Καλές γιορτές.

Εύχομαι την επόμενη εβδομάδα να έχουμε φύγει όλοι από αυτό το νήμα και να πάμε "δίπλα" κι εμείς.

Φτιάξαμε και το λογότυπο για retro καταστάσεις. Θα γίνει χαμός 

PS logo.jpg

PS5 logo.jpg

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα!

Διαβάζω το άλλο thread με αυτούς που το έχουν και..δεν μου αρέσουν κάποια πράγματα.Μιλανε για 3ων ειδών ανεμιστηρακια ,το χειριστήριο κάνει drift μόνο του,μια βλαβη που βγάζει σε κάποιον Ce-...  

Έχει γούστο ...θα πηδηχτω από το παράθυρο.

Πάντως μπράβο σε όσους αρχίζουν να παραλαμβάνουν digital.Ειναι καλά νέα για το thread

12 λεπτά πριν, mihalakis είπε

Φαντάσου, σχεδον 2 εβδομάδες μετά την έναρξη των παραδόσεων, έχουν φτάσει να εξυπηρετούν τις μεσημεριανές παραγγελίες τις 17ης Σεπτέμβρη. Εγώ είμαι στις 14/10:) 

Οι υπόλοιποι "we drunk it"..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Παίδες καλησπέρα!

Διαβάζω το άλλο thread με αυτούς που το έχουν και..δεν μου αρέσουν κάποια πράγματα.Μιλανε για 3ων ειδών ανεμιστηρακια ,το χειριστήριο κάνει drift μόνο του,μια βλαβη που βγάζει σε κάποιον Ce-...  

Έχει γούστο ...θα πηδηχτω από το παράθυρο.

Πάντως μπράβο σε όσους αρχίζουν να παραλαμβάνουν digital.Ειναι καλά νέα για το thread

Το χειριστήριο έχει θέματα... στο reddit κακός χαμός. Η κονσόλα άψογη. Όταν διαβάζει cd κάνει λίγο θόρυβο αλλά όλα καλά. Σε λογικά πλαίσια. 

Για εμένα είναι σαν τα αυτοκίνητα και τους κατόχους τους. Αν κάποιος είναι ψείρας σε αυτό και όλο κάτι ακούει από τη μηχανή, τα ίδια θα κάνει και με το hardware. 

Προσωπικά ips glow, coil wine κλπ δεν τα πρόσεξα ποτέ (γενικά στο hardware). Δεν ξέρω ίσως φταίω που δεν είμαι πολύ παρατηρητικός. Γενικά πάντως για την κονσόλα λένε τα καλύτερα. Πολύ μικρό το ποσοστό αστοχίας. 

Δεν ξέρω... Θα δείξει

Επεξ/σία από spyreto88
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spyreto88 είπε

Το χειριστήριο έχει θέματα... στο reddit κακός χαμός. Η κονσόλα άψογη. Όταν διαβάζει cd κάνει λίγο θόρυβο αλλά όλα καλά. Σε λογικά πλαίσια. 

Για εμένα είναι σαν τα αυτοκίνητα και τους κατόχους τους. Αν κάποιος είναι ψείρας σε αυτό και όλο κάτι ακούει από τη μηχανή, τα ίδια θα κάνει και με το hardware. 

Προσωπικά ips glow, coil wine κλπ δεν τα πρόσεξα ποτέ (γενικά στο hardware). Δεν ξέρω ίσως φταίω που δεν είμαι πολύ παρατηρητικός. Γενικά πάντως για την κονσόλα λένε τα καλύτερα. Πολύ μικρό το ποσοστό αστοχίας. 

Δεν ξέρω... Θα δείξει

Αυτό με τον κωδικο βλάβης δε,του είπε η Sony φταίει ότι έχεις 2,4ghz μπάντα αντί για 5ghz.Και τους λέει μας το έχω ethernet και του λένε ,ναι αλλά η μπάντα φταίει..

Η μπάντα του Δήμου θα παίξει πένθιμα για τη Sony μου φαίνεται.

Τεσπά μην προτρεχουμε είμαι κάτοχος από ps2 και μετα.Ολα άψογα ηταν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Παιδιά... Πάμε λίγο να ανέβουμε εμείς που περιμένουμε καρτερικά... Πάμε λίγο να επιρεάσουμε τις παραγγελίες με τη γιορτινή ενέργεια. Ξεχνάμε μίρλα... Πάμε δυνατά. Άλλωστε όσο και να σκάσουμε, ότι ώρα θέλουν θα μας την στείλουν και θα τους πούμε ευχαριστώ δίνοντας 10 πενηντάρικα. Καλές γιορτές.

Εύχομαι την επόμενη εβδομάδα να έχουμε φύγει όλοι από αυτό το νήμα και να πάμε "δίπλα" κι εμείς.

Φτιάξαμε και το λογότυπο για retro καταστάσεις. Θα γίνει χαμός 

PS logo.jpg

PS5 logo.jpg

Πολύ ωραίο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...