Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, είχα κάνει και εγώ προπαραγγελια στις 16 Οκτωβρίου, άργησα, είχα πληρώσει όλο το ποσό από κατάστημα κοτσοβολος και είχα πει να μου το φέρουν σπίτι, τότε μου είπαν ότι υπάρχει πιθανότητα να το πάρω day one αλλά δεν ήταν σίγουροι, σήμερα το μεσημέρι που εποικινονησα μαζί τους μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα μου το στείλουν day one αλλά μάλλον ναι, αυτό μου είπαν, μάλλον ναι, στο status στην παραγγελία μεχ ρι και αυτή τη ώρα λέει, σε εξέλιξη και αναμονή διαθεσημοτητας, τι να πω ελπίζω, μπορεί να είμαι τυχερός. Η πλάκα είναι ότι πλήρωσα και 12 ευρώ για την υπηρεσία να μου το φέρουν σπίτι, οι υπόλοιποι τα γλίτωσαν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Taoustaoys είπε

Καλησπέρα, είχα κάνει και εγώ προπαραγγελια στις 16 Οκτωβρίου, άργησα, είχα πληρώσει όλο το ποσό από κατάστημα κοτσοβολος και είχα πει να μου το φέρουν σπίτι, τότε μου είπαν ότι υπάρχει πιθανότητα να το πάρω day one αλλά δεν ήταν σίγουροι, σήμερα το μεσημέρι που εποικινονησα μαζί τους μου είπαν ότι δεν ξέρουν αν θα μου το στείλουν day one αλλά μάλλον ναι, αυτό μου είπαν, μάλλον ναι, στο status στην παραγγελία μεχ ρι και αυτή τη ώρα λέει, σε εξέλιξη και αναμονή διαθεσημοτητας, τι να πω ελπίζω, μπορεί να είμαι τυχερός. Η πλάκα είναι ότι πλήρωσα και 12 ευρώ για την υπηρεσία να μου το φέρουν σπίτι, οι υπόλοιποι τα γλίτωσαν. 

Περίεργο αυτό με τα 12 €. Δεν άκουσα από κανέναν άλλο να του χρέωσαν μεταφορικά και μάλιστα 12 €.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, nfreskakis είπε

Τίποτα ακόμα σε μένα "Σε εκτεταμένη αναζήτηση" παραμένει. Ψάχνουν να το βρούν τα παιδιά 😁 

Και εμένα Εμένα πάντως τηλεφωνικά μου είπαν ότι οι κονσόλες θα φύγουν στις 19/09 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Charismo είπε

Περίεργο αυτό με τα 12 €. Δεν άκουσα από κανέναν άλλο να του χρέωσαν μεταφορικά και μάλιστα 12 €.

Ναι, επειδή οι άλλοι είχαν πει ότι θα πάνε να το πάρουν από το κατάστημα μάλλον, και τώρα με τον covid αναγκαστικά θα πρέπει να τους το στείλουν, εγώ είχα ζητήσει να μου το φέρουν σπίτι, στην απόδειξη το αναφέρει σαν "υπηρεσία ευελικτης παράδοσης" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, tedthan81 είπε

Και εμένα Εμένα πάντως τηλεφωνικά μου είπαν ότι οι κονσόλες θα φύγουν στις 19/09 

Το ίδιο είπαν και σε μένα όταν με πήραν για επιβεβαίωση της διεύθυνσης αποστολής. Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, giannisww είπε

Έχω και το miles morales ultimate edition έτοιμο για το ps5

Ωραίος!! Εγώ πόνταρα τις μάρκες μου στο Call Of Duty... Σφραγισμένο ακόμα... με κοιτάει και το κοιτάω... φτάνει η ώρα που θα το ξεπαρθενιάσω 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

image.png.dd7b2cf12faa8c6ae0c87bb38b072545.png

Εγω πιστευω οτι δεν πηρε πολλα λεφτα καβατζα απο τα preorders και το εβαλε αυτο για να τα σκασεις και να σου πουν θα αργησει :P (Οταν προπληρώνεις κάτι είναι σαν να παίρνουν άτοκο δάνειο οπότε γιαυτό κυνηγάνε τις παραγγελίες :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...