Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, toni31 είπε

Νομίζω ότι κάποιος από εδώ μέσα έριξε παραγγελία την 19/11 και παρέλαβε 20/11

λοιπόν ξέρω ακριβώς τι έγινε με e-shop. άνοιξε 8:35 για 40 δευτερόλεπτα το ντισκ, κατάφεραν 2 άτομα να πάρουν από εκεί ενώ κάνα 4αρι πρόλαβαν να δώσουν παραγγελία (από ότι έμαθα), κατά τις 3 άνοιξε για ντιτζιταλ εκεί ένιωσα ότι είναι γραφτό να πάρω την κονσόλα γιατί κατά τύχη ανοίγω εσοπ και κάνω κάνα 3αρι ριφρεσ και μου δείχνει διαθέσιμο, κάνω τελικά την παραγγελία εγώ και ένας άλλος από ότι έμαθα, έμεινε για 4μερες να ψάχνει το απόθεμα μέχρι που τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν έχουν τίποτα και ότι είναι σε έλλειψη οπότε αναγκαστικά θα μου ακυρώσουν την παραγγελία, όπως και έκαναν... αυτά πάνω κάτω, λογικά τα μοιράσανε μεταξύ τους. Υ.Γ ντιτζιταλ δεν έμαθα αν κατάφερε κάνεις να πάρει 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

εστειλα σκρινσοτ πιο πανω, προχθες τ βραδυ το ειχε .70 και αυτο με το δισκακι!

 

Βασικα πρεπει να διορθωσει το ονομα τους γιατι και το δυσφημει και Prive δεν ειναι!

παιδες παω λιγο πιο πισω να δουμε τι ακουστηκαν για την κυκλοφορια PS5 στα μεσα Σεπτεμβρη..

https://psaddict.gr/ps5-production-cut-down-by-4million-units/

Το αποτελεσμα ειναι υπαρκτο!

Επεξ/σία από ex3Lmei
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zacque είπε

λοιπόν ξέρω ακριβώς τι έγινε με e-shop. άνοιξε 8:35 για 40 δευτερόλεπτα το ντισκ, κατάφεραν 2 άτομα να πάρουν από εκεί ενώ κάνα 4αρι πρόλαβαν να δώσουν παραγγελία (από ότι έμαθα), κατά τις 3 άνοιξε για ντιτζιταλ εκεί ένιωσα ότι είναι γραφτό να πάρω την κονσόλα γιατί κατά τύχη ανοίγω εσοπ και κάνω κάνα 3αρι ριφρεσ και μου δείχνει διαθέσιμο, κάνω τελικά την παραγγελία εγώ και ένας άλλος από ότι έμαθα, έμεινε για 4μερες να ψάχνει το απόθεμα μέχρι που τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι δεν έχουν τίποτα και ότι είναι σε έλλειψη οπότε αναγκαστικά θα μου ακυρώσουν την παραγγελία, όπως και έκαναν... αυτά πάνω κάτω, λογικά τα μοιράσανε μεταξύ τους. Υ.Γ ντιτζιταλ δεν έμαθα αν κατάφερε κάνεις να πάρει 

λιώστε τους στα reports μάγκες, εγώ πήρα eshop σήμερα για τηλ παραγγελία και μου είπε δεν δέχονται και θα μπουν στο site για αγορά όταν θα έχει απόθεμα οπότε θα ανοίξουν για ~60 δεύτερα (αυτή τη φορά θα παίξει bot βέβαια 😆)

MV5BMTIwMzExNDEwN15BMl5BanBnXkFtZTYwODMxMzg2._V1_UY1200_CR93,0,630,1200_AL_.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

λιώστε τους στα reports μάγκες, εγώ πήρα eshop σήμερα για τηλ παραγγελία και μου είπε δεν δέχονται και θα μπουν στο site για αγορά όταν θα έχει απόθεμα οπότε θα ανοίξουν για ~60 δεύτερα (αυτή τη φορά θα παίξει bot βέβαια 😆)

MV5BMTIwMzExNDEwN15BMl5BanBnXkFtZTYwODMxMzg2._V1_UY1200_CR93,0,630,1200_AL_.jpg

έχεις botaki?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GiorgosNGR είπε

Εγω καταλαβα οτι εχω 2 μηνες παραγγελια πληρωμενη χωρις να ξερω ποτε και πως θα παραλαβω. Επρεπε να το γραφουν Prepay οχι Preorder

Το σχόλιο της δεκαετίας στο insomnia !!!! 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zacque είπε

έχεις botaki?

παιδιά δεν έχω αλλά σκέφτομαι να ψάξω και να φτιάξω ένα γιατί τα καταστήματα είναι τραγικά... εκεί μας κατάντησαν οι αλήτες 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GiorgosNGR είπε

Εγω καταλαβα οτι εχω 2 μηνες παραγγελια πληρωμενη χωρις να ξερω ποτε και πως θα παραλαβω. Επρεπε να το γραφουν Prepay οχι Preorder

Prepaidwait ειναι γεγονος! νέας μορφης Prepaidcard για τα πανηγυρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

παιδιά δεν έχω αλλά σκέφτομαι να ψάξω και να φτιάξω ένα γιατί τα καταστήματα είναι τραγικά... εκεί μας κατάντησαν οι αλήτες 🤣

το έψαξα, θέλει πάρα πλ δουλειά για να φτιάξεις.... υπερβολή να κάτσω για το ps να κάνω τόση δουλειά απλά για να κάνω μια παραγγελία η οποία εν τέλη παίζει να πραγματοποιηθεί το Μάρτη

Επεξ/σία από zacque
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, zacque είπε

το έψαξα, θέλει πάρα πλ δουλειά για να φτιάξεις.... υπερβολή να κάτσω για το ps να κάνω τόση δουλειά απλά για να κάνω μια παραγγελία η οποία εν τέλη παίζει να πραγματοποιηθεί το Μάρτη

δεν το έχω κοιτάξει καθόλου αλλά μπορεί να σου εξασφαλίσει ένα κομμάτι αν ανοίξουν για λίγο οι παραγγελίες στο δεύτερο κύμα και πιο πολύ αξίζει για το γαμώτο ότι νίκησες τις evil corps 😆

Επεξ/σία από Cariolanoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, dolcegusto04 είπε

Μα αυτα που σας ειπε η vodafone μας τα ειπε οταν μας ακυρωσε γιατι ξαναπηρε για να πει τα ιδια?

ειχα μια ελπιδα οτι μπορει να εβρισκα καπου αλλου , οποτε τους ειχα πει να με παρουν σε μια εβδομαδα ωστε να τους απαντησω αν ισχυει η παραγγελια μου , 

 

δεν βρηκα φυσικα , οποτε συνεχισα την παραγγελια μου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για πλαίσιο που αναφέρθηκε κάπου. 

Παρήγγειλα μερικά πραματα για το σπίτι και μαζί ένα Dualsense πριν 4-5 μέρες και μου ήρθαν όλα σήμερα!

Θα το αφήσω στην γωνίτσα να περιμένει να αξιοποιηθεί. Το θέλω περισσότερο από το ίδιο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2020 στις 8:33 ΜΜ, vorlon είπε

Εγω παντως έστειλα email στο ευρωπαικο τμημα της sony για το Playstation

θα τους οδηγησεις τωρα ολους τους σκαλπερς στον εισαγγελεα με χειροπεδες ..🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...