Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επικοινωνία με Κωτσόβολο πριν λίγο και με ενημέρωσαν ότι όλες οι προπαραγγελίες θα καλυφθούν πριν τις γιορτές.

Ελπίζω να ισχύει.

Επίσης αγόρασα από εκεί το Dualsense και το Dualoshock για φίλο. Παραγγελία στις 26/11 και στις 1/12 το είχα στο σπίτι (μένω επαρχία).

το έστειλαν με γενική ταχυδρομική.

Γενικά και εγώ που έχω παραλάβει 3 παραγγελίες τελευταία ήρθαν σε κανονικά πλαίσια (2 γενική ταχ και 1 speedex). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα στην παρεα. γνωριζει κανεις ποτε θα παραλαβουν τις επομενες παρτιδες ο γερμανος? συγνωμη αν εχει υποθει σε καποια απο τις προηγουμενες σελιδες. ευχαριστωωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, mitsos-5 είπε

καλησπερα στην παρεα. γνωριζει κανεις ποτε θα παραλαβουν τις επομενες παρτιδες ο γερμανος? συγνωμη αν εχει υποθει σε καποια απο τις προηγουμενες σελιδες. ευχαριστωωω

θεωρητικα το second wave θα γίνει μέσα στο επόμενο 10ήμερο.. οπότε φαντάζομαι όλοι τότε θα παραλάβουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, geor92 είπε

θεωρητικα το second wave θα γίνει μέσα στο επόμενο 10ήμερο.. οπότε φαντάζομαι όλοι τότε θα παραλάβουν!

α ομορφα πραγματα δηλαδη! επισης για να καταλαβω αυτο που ακουγεται ειναι οτι θα ειναι διαθεσιμη μονο η εκδοση με σιντιερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω καλα νεα,παιδες.Σε τηλεφωνικη επικοινωνια μολις με Κωτσό,μου ειπαν οτι ισως δεν προλαβουν να παραλαβουν 15/12 που λεγαμε λογω επέκτασης του λοκνταουν,και μοιραια ολα πανε πισω παλι....😔

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikaki71 είπε

Δεν εχω καλα νεα,παιδες.Σε τηλεφωνικη επικοινωνια μολις με Κωτσό,μου ειπαν οτι ισως δεν προλαβουν να παραλαβουν 15/12 που λεγαμε λογω επέκτασης του λοκνταουν,και μοιραια ολα πανε πισω παλι....😔

δεν ξερεις τι ειναι αληθεια πλεον. ο κωτσο απο παντα μηδεν εξυπηρετηση και οι μεταφορικες τωρα εχουν παρει φωτια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mitsos-5 είπε

δεν ξερεις τι ειναι αληθεια πλεον. ο κωτσο απο παντα μηδεν εξυπηρετηση και οι μεταφορικες τωρα εχουν παρει φωτια!

Η επεκταση του λοκ,μεχρι 14/12 μας γμσε φιλε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Δεν εχω καλα νεα,παιδες.Σε τηλεφωνικη επικοινωνια μολις με Κωτσό,μου ειπαν οτι ισως δεν προλαβουν να παραλαβουν 15/12 που λεγαμε λογω επέκτασης του λοκνταουν,και μοιραια ολα πανε πισω παλι....😔

Πώς επηρρεαζει η επεκταση του lockdown την παραλαβη του Κωτσοβολου; Εξαλλου, αναμενομενη δεν ηταν η παραταση του lockdown? 

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, g213aag είπε

Πώς επηρρεαζει η επεκταση του lockdown την παραλαβη του Κωτσοβολου; Εξαλλου, αναμενομενη δεν ηταν η παραταση του lockdown? 

Οτι μου ειπανε,γραφω....Τι να σου πω??Να λογοδοτησω εγω γι αυτο??

Επεξ/σία από nikaki71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikaki71 είπε

Οτι μου ειπανε,γραφω....Τι να σου πω??Να λογοδοτησω εγω γι αυτο??

Δε σου ζηταω το λογο, τη δικαιολογια που εδωσαν προσπαθω να αξιολογησω :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πραγματα ειναι πολυ απλα! δεν φταιει η παραταση. απλα οι μεταφορικες ειναι στα κοκκινα και τα αποθεματα ελαχιστα φυσικα και πετανε το μπαλακι οπου βρουν τωρα. αν παρεις αυριο παλι θα σου πει οτι φταιει ο υπουργος εξωτερικων!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά εχω παραγγελει ενα dualsense και το στειλαν με DHL που μου γραφει οτι το εχει ο οδηγος και θα παραδοθεί σημερα. Δεν εχει ερθει ακομα παει 5, ξερει κανενας μεχρι τ ωρα λειτουργούν; Στο τηλ δεν απανταει κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παραγγελία την Δευτέρα για το PS5 Χειριστήριο..!!! Είπαν μέχρι την Πέμπτη θα το έχω..!!! Χθες στην εξέλιξη παραγγελίας έγραφε 07/12/2020 και σήμερα το άλλαξαν και το έκαναν 09/12/20..!!! Φανταστείτε τι θα γίνει με τα PS5 όταν έρθουν.

19CB4485-CD83-49E3-87DD-47685F04F88E.png

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω την εντυπωση οτι το πλαισιο θα στειλει PS5 μονο με τα δικα της φορτηγα...τουλαχιστον απο τι διαβαζα στις 19/11 απο κοσμο που του εφτανε εκεινη τη μερα τους ηρθε με τα φορτηγα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

Καλησπέρα παιδιά εχω παραγγελει ενα dualsense και το στειλαν με DHL που μου γραφει οτι το εχει ο οδηγος και θα παραδοθεί σημερα. Δεν εχει ερθει ακομα παει 5, ξερει κανενας μεχρι τ ωρα λειτουργούν; Στο τηλ δεν απανταει κανεις

η DHL έρχεται και απογεύμετα δλδ μπορεί και μετά τις 6

Από τις καλύτερες εταιρείες πάντως θα σε πάρουν σίγουρα τηλέφωνο όταν έρθουν συν ότι μπορείς να δεις και την πορεία της παραγγελίας σου από το site τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...