Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, prigipa_m είπε

Λοιπόν παραγγελία την Δευτέρα για το PS5 Χειριστήριο..!!! Είπαν μέχρι την Πέμπτη θα το έχω..!!! Χθες στην εξέλιξη παραγγελίας έγραφε 07/12/2020 και σήμερα το άλλαξαν και το έκαναν 09/12/20..!!! Φανταστείτε τι θα γίνει με τα PS5 όταν έρθουν.

19CB4485-CD83-49E3-87DD-47685F04F88E.png

εχω την εντυπωση οτι το πλαισιο θα στειλει PS5 μονο με τα δικα της φορτηγα...τουλαχιστον απο τι διαβαζα στις 19/11 απο κοσμο που του εφτανε εκεινη τη μερα τους ηρθε με τα φορτηγα τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, chek2fire είπε

η DHL έρχεται και απογεύμετα δλδ μπορεί και μετά τις 6

Από τις καλύτερες εταιρείες πάντως θα σε πάρουν σίγουρα τηλέφωνο όταν έρθουν συν ότι μπορείς να δεις και την πορεία της παραγγελίας σου από το site τους

ε στην πορεια λεει οτι τ εχει ο οδηγος κ θα ερθει σημερα. Απλα περιμενω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xGyroZeppeli είπε

εχω την εντυπωση οτι το πλαισιο θα στειλει PS5 μονο με τα δικα της φορτηγα...τουλαχιστον απο τι διαβαζα στις 19/11 απο κοσμο που του εφτανε εκεινη τη μερα τους ηρθε με τα φορτηγα τους

Κρατάω μία πισινή..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως μέχρι στιγμής ούτε φωνή ούτε ακρόαση από πλαίσιο τουλάχιστον για εμάς που παραγγειλαμε στις 19 Νοεμβρίου. 

Αντε να δούμε από βδομάδα.. 

Επεξ/σία από johnnyman
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά γιατί έχετε γεμίσει 3 σελίδες με παραγγελίες dualsense; έχουν θέμα και αυτά τώρα με stock;

φίλος με παραγγελία από γερμανό 18/11 και του την ακύρωσαν 25/11, καλά πάμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

ρε παιδιά γιατί έχετε γεμίσει 3 σελίδες με παραγγελίες dualsense; έχουν θέμα και αυτά τώρα με stock;

φίλος με παραγγελία από γερμανό 18/11 και του την ακύρωσαν 25/11, καλά πάμε

Τα dualsense τα παράγγειλα γιατί έτσι κι αλλιώς τα ήθελα και θορυβήθηκα από αναφορές περί μακρών καθυστερήσεων παράδοσης και διάφορα τέτοια. Ήθελα να τσεκάρω μόνος μου. Τελικά για την περίπτωσή μου όλα πήγαν ρολόι.

Τώρα για την ακυρωμένη παραγγελία, πάλι στην περίπτωση μου δεν ισχύει κάτι τέτοιο. 18/11 Γερναβός. Όλα καλά. Επιβεβαιώθηκε και τηλεφωνικά, ξανά, σήμερα.

Στιγμιότυπο οθόνης (33).png

Τώρα ο φίλος σου δεν ξέρω πως την έπαθε την ατυχία. Εύχομαι να βρει άκρη.

Τέλος να πω γενικά οτι χτες μου ήρθε παραγγελία βαρβάτη από amazon.de και ήταν εντελώς λάθος. Αντί για πανάκριβους ραπιδογράφους είχε μέσα κάτι μολύβια από euroshop. Από άμαζον έτσι? Όλα τα ελληνικά καταστήματα είναι αγγελίες του insomnia μπροστά στην amazon.

Καλό είναι να σκεφτόμαστε οτι ζούμε σε μια πρωτόγνωρη για τον τρόπο ζωής μας κατάσταση. Δεν θα πεθάνουμε από το πολύ hype για μια κονσόλα. 

Επεξ/σία από spyreto88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Τα dualsense τα παράγγειλα γιατί έτσι κι αλλιώς τα ήθελα και θορυβήθηκα από αναφορές περί μακρών καθυστερήσεων παράδοσης και διάφορα τέτοια. Ήθελα να τσεκάρω μόνος μου. Τελικά για την περίπτωσή μου όλα πήγαν ρολόι.

Τώρα για την ακυρωμένη παραγγελία, πάλι στην περίπτωση μου δεν ισχύει κάτι τέτοιο. 18/11 Γερναβός. Όλα καλά. Επιβεβαιώθηκε και τηλεφωνικά, ξανά, σήμερα.

Στιγμιότυπο οθόνης (33).png

Τώρα ο φίλος σου δεν ξέρω πως την έπαθε την ατυχία. Εύχομαι να βρει άκρη.

Μακάρι όσοι έχετε από Γερμανό να πάρετε και να μην σας πουν ότι έχετε διπλή προσωπικότητα και ακυρώσατε την παραγγελία 🤣.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδάκια, σε φίλο με παραγγελία 17/09 Digital από Κωτσο του άλλαξε σήμερα και του δείχνει πως παραλαμβάνει 08/12...Ρίξτε μια ματιά..

Εγώ πάντως 21/09 και δεν μου έχουν αλλάξει κάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Aleex είπε

Καλησπέρα παιδάκια, σε φίλο με παραγγελία 17/09 Digital από Κωτσο του άλλαξε σήμερα και του δείχνει πως παραλαμβάνει 08/12...Ρίξτε μια ματιά..

Εγώ πάντως 21/09 και δεν μου έχουν αλλάξει κάτι!

μήπως ξέρεις εσύ ή κάποιος άλλος αν κάνω τηλ παραγγελία απο κώτσο ζητάνε προκαταβολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Cariolanoc είπε

μήπως ξέρεις εσύ ή κάποιος άλλος αν κάνω τηλ παραγγελία απο κώτσο ζητάνε προκαταβολή

Φίλε ότι και να σου πω θα είναι ψέμα, εγώ όταν έκανα παραγγελία δεν ζηταγαν και προσφέρθηκαν να δώσω μόνος για να επιβεβαίωσω την σειρά προτεραιότητας μου...πάρε και κάνε μια ερώτηση δε χάνεις κάτι!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aleex είπε

Καλησπέρα παιδάκια, σε φίλο με παραγγελία 17/09 Digital από Κωτσο του άλλαξε σήμερα και του δείχνει πως παραλαμβάνει 08/12...Ρίξτε μια ματιά..

Εγώ πάντως 21/09 και δεν μου έχουν αλλάξει κάτι!

Αυτά είναι νέα... Τέτοια να διαβάζω να ανεβαίνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, spyreto88 είπε

Αυτά είναι νέα... Τέτοια να διαβάζω να ανεβαίνω.

Μακάρι μακάρι μακάρι, για τους δύσπιστους φίλους μας:  https://ibb.co/nrpjb3m

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Aleex είπε

Φίλε ότι και να σου πω θα είναι ψέμα, εγώ όταν έκανα παραγγελία δεν ζηταγαν και προσφέρθηκαν να δώσω μόνος για να επιβεβαίωσω την σειρά προτεραιότητας μου...πάρε και κάνε μια ερώτηση δε χάνεις κάτι!

Ρε παιδιά... Εγώ είχα την εντύπωση οτι έχουν κλείσει οι παραγγελίες. Τέλος πάντων κάνε ένα τηλ και πες μας αν θες. Που ξέρεις μπορεί με τα νέα δεδομένα να τις ανοίξουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...