Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια επειδη και εγω ενδιαφερομαι ,διαβαζω ολα τα ποστ σας κλπ και καταλαβαινω σιγουρα οτι καποιες βλακειες εχουν γινει σε καποιες περιπτωσεις που καποιοι που ειχαν παραγγειλει πιο μετα απο καποιους αλλους για καποιο λογο το πηραν νωριτερα...οκ .

Περα ομως απο αυτο επειδη δεν φαινεται να υπαρχει κανενα μαγαζι που να το δειχνει διαθεσιμο και οι περισσοτεροι που

τους πηρα και εγω ,λενε δεν ξερουμε ακριβως ποτε θα ερθει αλλα το περιμενουμε συντομα

Εσείς πιστεύεται ότι φταίνε σε γενικές γραμμές οι εταιρείες ,ότι δηλαδή έχουν στοκ αβέρτα και λαλακιζονται και δεν μας τα στέλνουν να πάρουν λεφτά? ή ότι δεν έχουν κάνει σωστό προγραμματισμό για να στοκάρουν μπόλικο πραγμα γιατί περίμεναν  μήπως τους μείνουν στο χέρι τα PS5 που θα ξαναβγεί PS6 μετα από 6+ χρονια?  

Συγνώμη ρε παιδες αλλά εγώ καταλαβαίνω ότι το "πρόβλημα" το δημιουργεί η Sony σε συνεργασία με την Sony GR ,οπού για κάποιο λόγο που ξέρουν αυτοί (μπορεί να ευθύνεται και το lockdown παγκοσμίως τους τελευταίους 6+ μήνες , και δεν έχουν στοκάρει πχ στην χωρα μας, δεν ξέρω τι μπορεί να γίνεται σε άλλες χώρες. Αν υπήρχαν και καθόντουσαν στοιβαγμένα τα PS5 θα τα είχαν φουλ γεμάτα οι αλυσίδες και θα τα περνάμε εμείς παιδιά,η Sony είναι το πρόβλημα IMHO

 

 

Επεξ/σία από teofross
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, teofross είπε

παιδια επειδη και εγω ενδιαφερομαι ,διαβαζω ολα τα ποστ σας κλπ και καταλαβαινω σιγουρα οτι καποιες βλακειες εχουν γινει σε καποιες περιπτωσεις που καποιοι που ειχαν παραγγειλει πιο μετα απο καποιους αλλους για καποιο λογο το πηραν νωριτερα...οκ .

Περα ομως απο αυτο επειδη δεν φαινεται να υπαρχει κανενα μαγαζι που να το δειχνει διαθεσιμο και οι περισσοτεροι που

τους πηρα και εγω ,λενε δεν ξερουμε ακριβως ποτε θα ερθει αλλα το περιμενουμε συντομα

Εσείς πιστεύεται ότι φταίνε σε γενικές γραμμές οι εταιρείες ,ότι δηλαδή έχουν στοκ αβέρτα και λαλακιζονται και δεν μας τα στέλνουν να πάρουν λεφτά? ή ότι δεν έχουν κάνει σωστό προγραμματισμό για να στοκάρουν μπόλικο πραγμα γιατί περίμεναν  μήπως τους μείνουν στο χέρι τα PS5 που θα ξαναβγεί PS6 μετα από 6+ χρονια?  

Συγνώμη ρε παιδες αλλά εγώ καταλαβαίνω ότι το "πρόβλημα" το δημιουργεί η Sony σε συνεργασία με την Sony GR ,οπού για κάποιο λόγο που ξέρουν αυτοί (μπορεί να ευθύνεται και το lockdown παγκοσμίως τους τελευταίους 6+ μήνες , και δεν έχουν στοκάρει πχ στην χωρα μας, δεν ξέρω τι μπορεί να γίνεται σε άλλες χώρες. Αν υπήρχαν και καθόντουσαν στοιβαγμένα τα PS5 θα τα είχαν φουλ γεμάτα οι αλυσίδες και θα τα περνάμε εμείς παιδιά Sony είναι το πρόβλημα IMHO

 

Στο εξωτερικό γίνονται χειρότερα τσίρκα απ ότι εδώ. Στην amazon έκλεβαν PS5 τα κούριερ. Ευτυχώς εδώ είμαστε χωριό και την γλιτώσαμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπήκα στο ship radar και είδα πως ένα cargo θέλει από Σιγκαπούρη 15-16 μέρες να πιάσει Πειραιά. Δεν ξέρω από που φορτώνουν τα ps5 στην Κίνα, αλλά πρέπει να έχουν ξεκινήσει να ταξιδεύουν. Η μόνη περίπτωση καθυστέρησης λόγω covid είναι τα τελωνεία, που όμως ξέρουν πως υπάρχει θέμα εδώ και καιρό ΚΑΙ δουλεύουν  από το σπίτι.... Άρα οτι και να λένε...είναι λόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, papsa είπε

μπήκα στο ship radar και είδα πως ένα cargo θέλει από Σιγκαπούρη 15-16 μέρες να πιάσει Πειραιά. Δεν ξέρω από που φορτώνουν τα ps5 στην Κίνα, αλλά πρέπει να έχουν ξεκινήσει να ταξιδεύουν. Η μόνη περίπτωση καθυστέρησης λόγω covid είναι τα τελωνεία, που όμως ξέρουν πως υπάρχει θέμα εδώ και καιρό ΚΑΙ δουλεύουν  από το σπίτι.... Άρα οτι και να λένε...είναι λόγια.

γνωρίζεις με ποιά ναυτιλιακή τα στέλνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που παίρνουν παραγγελίες στον Κωτσόβολο τηλεφωνικά ενώ στο σάιτ  λέει οτι εχουν κλεισει και σε όλα τα επισημα eshop... Τι να πεις...Προφανώς θα τους το έχει επιβάλει η sony να τις σταματήσουν για να καλυφθουν οι προπαραγγελίες πρώτα και αυτοί το κάνουν under the table?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στο γκρουπ στο discord που είμαι ένα παιδί μίλησε σήμερα με πλαίσιο και του είπαν ότι η σονυ θα τους παραδώσει τεμάχια στις 11 Δεκεμβρίου.

Αυτό ισχύει για αυτούς που έκαναν προπαραγγελια στις 19 Νοεμβρίου.

Πολύ καλά νέα! 

Δεν ξέρω άμα το ανέβασε ο ίδιος εδώ. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, alexkrz είπε

Η μοναδική που έχει πρόβλημα απο τις κουριερ ειναι η ACS. Και μόνο αυτή. Όλες οι άλλες ανταποκρίθηκαν άμεσα στην αυξημενη ζητηση και ιδιαιτερα μου έκανε εντυπωση η γενική που εχει προσθεσει στόλο, έχει μισθώσει επιπλεον μεταφορικά μέσα και προσωπικό και ο χρόνος παραδοσης είναι όπως ήταν πριν.  Να σου δώσω να καταλαβεις περιμενω ακομα απο ACS το iPhone 12 που το εχει στειλει ο Κωτσοβολος την προηγουμενη Πέμπτη 26/11. Ακριβώς 1 βδομάδα πριν. Και μιλάμε από Αθήνα το έστειλε και Αθήνα μένω κι εγώ. Και σήμερα προφανώς δε θα μου έρθει γιατι εχει κολλησει στο HUB στην Πέτρου Ράλλη ακόμα..  Απο Άμαζον πιο γρηγορα θα σου έρθει. Μάλιστα η ACS έβγαλε και δελτίο τύπου https://www.acscourier.net/el/acs-news/-/asset_publisher/5Ufr/content/tropopoiese-chronon-paradoses-logo-covid--1?redirect=https%3A%2F%2Fwww.acscourier.net%2Fel%2Facs-news%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_5Ufr%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-5%26p_p_col_count%3D1

Ναι, μόνο η ACS... Παρήγγειλα 2 δίσκους (ετοιμοπαράδοτους) από MgManager, στις 19/11, και παρέλαβα 30/11, με ελτά κούριερ... Μόνο 11 μέρες για Ασπρόπυργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά στο γκρουπ στο discord που είμαι ένα παιδί μίλησε σήμερα με πλαίσιο και του είπαν ότι η σονυ θα τους παραδώσει τεμάχια στις 11 Δεκεμβρίου.

Αυτό ισχύει για αυτούς που έκαναν προπαραγγελια στις 19 Νοεμβρίου.

Πολύ καλά νέα! 

Δεν ξέρω άμα το ανέβασε ο ίδιος εδώ. 

Οχι δε το ανεβασε ! Τέλεια νεα! ας ελπισουμε οτι ισχυει και σιγα σιγα να υπαρξει κινηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Παιδιά στο γκρουπ στο discord που είμαι ένα παιδί μίλησε σήμερα με πλαίσιο και του είπαν ότι η σονυ θα τους παραδώσει τεμάχια στις 11 Δεκεμβρίου.

Αυτό ισχύει για αυτούς που έκαναν προπαραγγελια στις 19 Νοεμβρίου.

Πολύ καλά νέα! 

Δεν ξέρω άμα το ανέβασε ο ίδιος εδώ. 

Στις 18/11 που έκανα τη δική μου είχα μιλήσει με Πλαίσιο και μου είπαν ότι δεν θα παραλάβω πριν τις γιορτές από αυτούς.Και την έκανα MM την παραγγελία ,ασχέτως που θα πάρω εγώ ποπ κορν να σας βλέπω να παίζετε και εγώ θα περιμένω τον Γκοντό...

Πάντως αν ισχύει μπράβο σας και μακάρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GiorgosNGR είπε

Tι παιζει με κοτσοβολο; φιλου μου αλλαξε τωρα κ λεει παραδοση 8 Δεκεμβρίου παραγγελία 19 σεπτ, Οσοι εχετε κανει απο κωτσοβολο τσεκαρετε μια την πορεια κ πειτε μου ημερομηνία παραγγελιας και σε τι κατασταση το δειχνει ΜΗΠΩΣ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΟ SCAMΟΒΟΛ

19/9 παραγγελία?

Disk η digital edition?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, __Panos__ είπε

Απ'ότι κατάλαβα εγώ που έκανα προπαραγγελια 28/10 δεν έχω ελπίδα 🥺

Εγω που παρήγγειλα 5/11 τι να πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...