Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Στις 18/11 που έκανα τη δική μου είχα μιλήσει με Πλαίσιο και μου είπαν ότι δεν θα παραλάβω πριν τις γιορτές από αυτούς.Και την έκανα MM την παραγγελία ,ασχέτως που θα πάρω εγώ ποπ κορν να σας βλέπω να παίζετε και εγώ θα περιμένω τον Γκοντό...

Πάντως αν ισχύει μπράβο σας και μακάρι

Λογικά και εσύ θα είσαι μέσα σε αυτούς για πριν τις γιορτές. 

Λίγες μέρες ακομη αναμονή! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2020 στις 6:02 ΜΜ, wdaman είπε

Μήπως αυτά που στέλνει ο κωτσος είναι από ακυρωμένες παραγγελίες γιατί ο καθένας έχει παραγγείλει από 2-3 διαφορετικά μαγαζιά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Panoutsakos είπε

Εγω που παρήγγειλα 5/11 τι να πω...

Εγώ που δεν έκανα τι να πω. Σαν μπουφος δεν ασχολήθηκα και μπήκα στη διαδικασία το τελευταίο δεκαήμερο..... Δραμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Rafakos13 είπε
Στις 23/11/2020 στις 6:02 ΜΜ, wdaman είπε

Μήπως αυτά που στέλνει ο κωτσος είναι από ακυρωμένες παραγγελίες γιατί ο καθένας έχει παραγγείλει από 2-3 διαφορετικά μαγαζιά 

Ενδεχομένως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δε παίζει να είναι ακυρώσεις, από τις 19 να στέλνει μέχρι σήμερα μου φαίνεται απίθανο...και στα τηλέφωνα μου για να δω αν είμαι πρώτη παρτίδα με βεβαίωσαν ότι όσα κομμάτια ήταν να φύγουν έχουν φύγει και έχουν ενημερωθεί όλοι οι παραλήπτες τις πρώτες 4-5 μέρες κυκλοφορίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Aleex είπε

Ρε παιδιά δε παίζει να είναι ακυρώσεις, από τις 19 να στέλνει μέχρι σήμερα μου φαίνεται απίθανο...και στα τηλέφωνα μου για να δω αν είμαι πρώτη παρτίδα με βεβαίωσαν ότι όσα κομμάτια ήταν να φύγουν έχουν φύγει και έχουν ενημερωθεί όλοι οι παραλήπτες τις πρώτες 4-5 μέρες κυκλοφορίας

Δε νομιζω να ισχυει αυτο γιατι καποιοι εγραψαν πως χωρις καμια ενημερωση ειδαν απλα να τους ανανεωνεται η κατασταση παραγγελιας.. πιο πιθανο ειναι να ειχαν καποιες κρατημενες η να στελνουν ακυρωμενες απο καποιους που ακυρωσαν επειδη δεν βρεθηκαν στο 1ο κυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Bad boy83 είπε

Ακόμα αναμονή λέει Δεν το βλέπω να ‘ρχεται φέτος Έτοιμος είμαι να πατήσω ακύρωση

9B7828D9-11BB-4AF3-9CB2-EFFC2BF90FEA.jpeg

Μια απο τα ιδια.. με μονη διαφορα την ωρα π ειναι 18:32 εμενα, ελπιζω μεσα στην αλλη βδομαδα να αλλαξει κ η δικη μας κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnal21 είπε

Μια απο τα ιδια.. με μονη διαφορα την ωρα π ειναι 18:32 εμενα, ελπιζω μεσα στην αλλη βδομαδα να αλλαξει κ η δικη μας κατασταση

Μακάρι ρε φίλε υπομονή μία βδομάδα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Bad boy83 είπε

Ακόμα αναμονή λέει Δεν το βλέπω να ‘ρχεται φέτος Έτοιμος είμαι να πατήσω ακύρωση

9B7828D9-11BB-4AF3-9CB2-EFFC2BF90FEA.jpeg

Μην την ακυρώσεις! Σε παρακαλώ. Κάνε λίγη υπομονή... Θα έρθει.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Μην την ακυρώσεις! Σε παρακαλώ. Κάνε λίγη υπομονή... Θα έρθει.

Πραγματικά φίλε μου θα περιμένω μέχρι την άλλη Παρασκευή μετά τέλος δε θα κάτσω να παρακαλάω τον κάθε Κωτσόβολο ας μ δώσει απ’ την αρχή μία εξήγηση παιδιά με την Digital Υπάρχει πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά δεν είναι από ακυρώσεις οι παραγγελίες... Πάμε δυνατά... Κάτι κινείται.

6 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Παιδιά δεν είναι παλιές οι παραγγελίες... Πάμε δυνατά... Κάτι κινείται.

Γι αυτές που εγκρίθηκαν σήμερα λέω.

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και εγώ δε πιστεύω να είναι παλιές παραγγελίες και να αποφάσισαν σήμερα να στείλουν...μέχρι χτες προχτές δε βλέπαμε ανθρώπους να λένε ότι άλλαξε η κατάσταση παραγγελίας τους, εγώ πιστεύω έχουν παραλάβει κάποια κομμάτια και ξεκίνησαν να στέλνουν...

11 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Παιδιά δεν είναι από ακυρώσεις οι παραγγελίες... Πάμε δυνατά... Κάτι κινείται.

Γι αυτές που εγκρίθηκαν σήμερα λέω.

Συμφωνώ με το φιλαράκι εδώ και ελπίζω να έχουμε δίκιο, αλλίως μάλλον είμαστε οι πιο αισιόδοξοι εδω μέσα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Aleex είπε

Παιδιά και εγώ δε πιστεύω να είναι παλιές παραγγελίες και να αποφάσισαν σήμερα να στείλουν...μέχρι χτες προχτές δε βλέπαμε ανθρώπους να λένε ότι άλλαξε η κατάσταση παραγγελίας τους, εγώ πιστεύω έχουν παραλάβει κάποια κομμάτια και ξεκίνησαν να στέλνουν...

Ώπα... Σκέψου και το άλλο... Να πήγαν παραγγελίες με αντικαταβολή, να μην έγινε παραλαβή και να επέστρεψαν... 2 εβδομάδες πέρασαν από το λανσάρισμα... Δεν ξέρω... Θέλω να πιστεύω οτι είναι καινούρια κομμάτια. Ο μόνος τρόπος να μάθουμε είναι να κάνουν έναν κόπο και να πάρουν τηλ. τα παλικάρια που θα παραλάβουν τώρα να ρωτήσουν πως έγινε η κέντα... μόνο έτσι θα πέσει φως σε αυτή την σαν κουφάλα (δρυός) σκοτεινή υπόθεση.

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...