Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Ώπα... Σκέψου και το άλλο... Να πήγαν παραγγελίες με αντικαταβολή, να μην έγινε παραλαβή και να επέστρεψαν... 2 εβδομάδες πέρασαν από το λανσάρισμα... Δεν ξέρω... Θέλω να πιστεύω οτι είναι καινούρια κομμάτια. Ο μόνος τρόπος να μάθουμε είναι να κάνουν έναν κόπο και να πάρουν τηλ. τα παλικάρια που θα παραλάβουν τώρα να ρωτήσουν πως έγινε η κέντα... μόνο έτσι θα πέσει φως σε αυτή την σαν κουφάλα (δρυός) σκοτεινή υπόθεση.

Πρέπει να τους πούμε να τους πείσουμε να πάρουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Νοκ άουτ η Γενική Ταχυδρομική, σταματάει να δέχεται αποστολές μέχρι τη Δευτέρα

https://techblog.gr/b2b/nok-aoyt-i-geniki-tachydromiki-stamataei-na-dechetai-apostoles-mechri-ti-deytera-apokleistiko/?fbclid=IwAR3z-fXPjdhyv8_1pN93Pr862TIK6qQX3rK0fGRG5RccN76zbRXnfZojTjQ

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο πρώτο λοκνταουν μικρότερες εταιρείες με μικρότερα ποσά παραγγελιών έβαζαν εταιρείες ταξί να μεταφέρουν τα δέματα..

Το να ζητιανευουν προκαταβολές ήταν fail..

 τα sony centers αναφέρουν 13/01 νέο αποθεμα...Παντως για sony τους αναγνωρίζω που 1η φορά έχουν global  standart τιμες(oxi msrp)     https://www.ladbible.com/technology/gaming-reseller-group-claims-its-bought-3500-ps5s-to-sell-at-inflated-price-20201124

 

 

 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα παραγγελία 1 Δεκεμβρίου μέσω τηλ Κωτσόβολο και πλήρωσα όλο το ποσό με κάρτα  , λέτε να είμαι τυχερός και να παραλάβω Δεκέμβρη στην δεύτερη παρτίδα ; 

Επεξ/σία από Jordanis_kiou
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αφήνω το ποστ που αναφέρει ότι μια από τις μεγαλύτερες couriers πάει αδιάβαστη αυτές τις μέρες, ως ενημερωτικό και μόνο, μιας και επηρεάζει το status των παραδόσεων των κονσολών, αλλά μην το αναλύουμε περαιτέρω, δεν είναι του παρόντος. 

Οι couriers τα έχουν παίξει αυτές τις μέρες, τι να κάνουμε, κι εγώ έχω ξενερώσει την ζωή μου, απλώς αποδεχτείτε το, deal with it και move along, που λέμε και στο χωριό μου. 

Ευχαριστώ. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Jordanis_kiou είπε

Έκανα παραγγελία 1 Δεκεμβρίου μέσω τηλ Κωτσόβολο και πλήρωσα όλο το ποσό με κάρτα  , λέτε να είμαι τυχερός και να παραλάβω Δεκέμβρη στην δεύτερη παρτίδα ; 

Είναι ψιλοδεδομένο πως θα παραλάβεις το Δεκέμβρη, απλά όχι του 2020.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε η στιγμή που έκανα κι εγώ παραγγελία. 

Τηλεφωνική παραγγελία από Κώτσο πριν λίγο για την κανονική έκδοση, και ενώ δεν το έχω κάνει ποτέ με έψησε ο κυριούλης να πάρω και την έξτρα εγγύηση με 56€.

Μόνο στην ανοργανωσιά του μαγαζιού ελπίζω μήπως γίνει κανένα λάθος και μου έρθει πριν τις γιορτές, αλλιώς έχω αποδεχτεί ότι πάμε για Φλεβάρη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, petran91 είπε

Ήρθε η στιγμή που έκανα κι εγώ παραγγελία. 

Τηλεφωνική παραγγελία από Κώτσο πριν λίγο για την κανονική έκδοση, και ενώ δεν το έχω κάνει ποτέ με έψησε ο κυριούλης να πάρω και την έξτρα εγγύηση με 56€.

Μόνο στην ανοργανωσιά του μαγαζιού ελπίζω μήπως γίνει κανένα λάθος και μου έρθει πριν τις γιορτές, αλλιώς έχω αποδεχτεί ότι πάμε για Φλεβάρη :P

στο είπε και ο ίδιος ότι πας για Φλεβάρη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zacque είπε

στο είπε και ο ίδιος ότι πας για Φλεβάρη?

Όχι μου είπε απλά ότι μπορώ να βάλω παραγγελία αλλά θα εξυπηρετηθώ όταν υπάρξει απόθεμα. Δεν ρώτησα καν πότε το βλέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, petran91 είπε

Ήρθε η στιγμή που έκανα κι εγώ παραγγελία. 

Τηλεφωνική παραγγελία από Κώτσο πριν λίγο για την κανονική έκδοση, και ενώ δεν το έχω κάνει ποτέ με έψησε ο κυριούλης να πάρω και την έξτρα εγγύηση με 56€.

Μόνο στην ανοργανωσιά του μαγαζιού ελπίζω μήπως γίνει κανένα λάθος και μου έρθει πριν τις γιορτές, αλλιώς έχω αποδεχτεί ότι πάμε για Φλεβάρη :P

56; 70.90 έχει πως σ δωσαν αλλη τιμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GiorgosNGR είπε

56; 70.90 έχει πως σ δωσαν αλλη τιμη;

Με παζάρια φαντάζομαι! Περισσότερα παζάρια κάνεις στον Κωτσόβολο παρά στο Μαρόκο πλέον! 🤷‍♂️ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

56; 70.90 έχει πως σ δωσαν αλλη τιμη;

Λέει βάζω και την έξτρα εγγύηση έτσι; Του είπα όχι και μου είπε μπορώ να σας κάνω έκπτωση αν είναι λόγω της τιμής και μου την έδωσε 56(μου ζήτησε και ένα λεπτό να κάνει το αίτημα για έκπτωση και να δούμε αν εγκριθεί).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, petran91 είπε

Λέει βάζω και την έξτρα εγγύηση έτσι; Του είπα όχι και μου είπε μπορώ να σας κάνω έκπτωση αν είναι λόγω της τιμής και μου την έδωσε 56(μου ζήτησε και ένα λεπτό να κάνει το αίτημα για έκπτωση και να δούμε 

Δεν θα τ σχολιασψ αυτό π τους κανουν έκπτωση αν κ μπορει να ειναι μαλακια διοτι η εγγυηση αρχιζει απο τοτε π θα το παρεις οποτε αν τ παρεις σε 3 μηνες θα εχεις χασει τ 3μηνο (Απο αλλα παιδια τ ξερω π το καναν κ η εγγυηση τρεχει δεν ξερω αμα θα γινει ρεσετ οταν τ παρουν). Επισης αξιζει οτι τιμη και να σου πει καντο εχεις τ κεφαλι ήσυχο για 4 χρονια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

Δεν θα τ σχολιασψ αυτό π τους κανουν έκπτωση αν κ μπορει να ειναι μαλακια διοτι η εγγυηση αρχιζει απο τοτε π θα το παρεις οποτε αν τ παρεις σε 3 μηνες θα εχεις χασει τ 3μηνο (Απο αλλα παιδια τ ξερω π το καναν κ η εγγυηση τρεχει δεν ξερω αμα θα γινει ρεσετ οταν τ παρουν). Επισης αξιζει οτι τιμη και να σου πει καντο εχεις τ κεφαλι ήσυχο για 4 χρονια

Γι αυτό το έκανα για 10% πάνω της αξίας της κονσόλας αξίζει για 4 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...