Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, GiorgosNGR είπε

Εγω πιστευω οτι δεν πηρε πολλα λεφτα καβατζα απο τα preorders και το εβαλε αυτο για να τα σκασεις και να σου πουν θα αργησει :P (Οταν προπληρώνεις κάτι είναι σαν να παίρνουν άτοκο δάνειο οπότε γιαυτό κυνηγάνε τις παραγγελίες :P)

Εβαλα αντικαταβολη. Δεν με χαλαει. Επισης δεν νομιζω ενα καταστημα να μην ανοιξει παραγγελιες χωρις να ξερει οτι εχει περιθωριο

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

Εβαλα αντικαταβολη. Δεν με χαλαει. Επισης δεν νομιζω ενα καταστημα να μην ανοιξει παραγγελιες χωρις να ξερει οτι εχει περιθωριο

α αν εχει αντικαταβολη δεν ξερω παντως μυρίζει τηλεφώνημα αύριο για προκαταβολή χωρίς να ξέρεις πότε θα το στείλουν,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, GiorgosNGR said:

Εγω πιστευω οτι δεν πηρε πολλα λεφτα καβατζα απο τα preorders και το εβαλε αυτο για να τα σκασεις και να σου πουν θα αργησει :P (Οταν προπληρώνεις κάτι είναι σαν να παίρνουν άτοκο δάνειο οπότε γιαυτό κυνηγάνε τις παραγγελίες :P)

εχει και αντικαταβολη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά κ εγώ που είμαι χαλαρός και δεν έχω ασχοληθεί πολύ πολύ μεχρι τώρα με την προπαραγγελια με θορυβησατε! Μπήκα μόλις πλαίσιο να δω τι γινεται με την παραγγελία και γράφει από τις 12/11 ότι ειναι σε διαδικασία συλλογής με εκτιμώμενη παράδοση 19/11. Με είχαν πάρει και το Σάββατο να επιβεβαιώσουν τον τόπο παράδοσης για την Πέμπτη όπως μου είπαν. 

7A1EC762-69D7-42F3-8E4D-E7263EC539B1.png

Επεξ/σία από kaklas13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Taoustaoys είπε

Σχετικά με τις διαθεσημες κονσόλες στον Γερμανό, μου μυρίζει μπλόφα. 

Δεν πρεπει να ειναι. Μάλλον πήρε περισσότερες κονσόλες απ ότι στις αρχικές προπαραγγελίες που είχε εξαντλήσει. Αυτό ειναι το λαχείο της τελευταίας στιγμης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

α αν εχει αντικαταβολη δεν ξερω παντως μυρίζει τηλεφώνημα αύριο για προκαταβολή χωρίς να ξέρεις πότε θα το στείλουν,.

Ετσι το είχε κάνει και ο Κωτσόβολος... στην αρχή είχε απλά "αντικαταβολή"... μετά σου έσκαγαν το τηλέφωνο "περάστε απο το κατάστημα για προκαταβολή"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kaklas13 είπε

Ρε παιδιά κ εγώ που είμαι χαλαρός και δεν έχω ασχοληθεί πολύ πολύ μεχρι τώρα με την προπαραγγελια με θορυβησατε! Μπήκα μόλις πλαίσιο να δω τι γινεται με την παραγγελία και γράφει από τις 19/11 ότι ειναι σε διαδικασία συλλογής με εκτιμώμενη παράδοση 12/11. Με είχαν πάρει και το Σάββατο να επιβεβαιώσουν τον τόπο παράδοσης για την Πέμπτη όπως μου είπαν. 

 

Ενημερωθηκε η κατασταση της παραγγελιας σου 12/11. Εκτιμωμενη παραδοση 19/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορα ειναι πως ο Κωτσοβολος το εκανε για παραγγελιες που γινοντουσαν 2 μηνες πριν την αποστολη της κονσολας.

Τωρα ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ μεθαυριο το στελνουν. Γιατι να ζητησουν προκαταβολη; 

Ας μου το φερουν στην ωρα του και θα τα παρουν ολα μαζεμενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikosgr είπε

Ετσι το είχε κάνει και ο Κωτσόβολος... στην αρχή είχε απλά "αντικαταβολή"... μετά σου έσκαγαν το τηλέφωνο "περάστε απο το κατάστημα για προκαταβολή"...

Εδώ θα ειναι ομως για εξόφληση , αν γινει ετσι. Όπου θα ξέρει ότι μπορει να παραδωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, necrothaftis είπε

παιδες ειναι κανεις απο public που να του χει αλλαξει την προπαραγγελια απο εκτεταμενη αναζητηση?

Όχι ακόμα εκτεταμένη αναζήτησή είναι και σε εμένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...