Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παίδες, 

 

Εγώ έκανα pre-order 19/11 από Γερμανό. Σήμερα έλαβα αυτό. :)

 

AΓAΠHTE MAΣ ΠEΛATH, EXOYME ΛABEI TO AITHMA ΣOY KAI ΣYNTOMA ΘA ΣE KAΛEΣOYME ΓIA NA ΣE EΞYΠHPETHΣOYME. ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH. EIMAΣTE ΠANTA ΣTHN ΔIAΘEΣH ΣOY!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, petran91 είπε

Ήρθε η στιγμή που έκανα κι εγώ παραγγελία. 

Τηλεφωνική παραγγελία από Κώτσο πριν λίγο για την κανονική έκδοση, και ενώ δεν το έχω κάνει ποτέ με έψησε ο κυριούλης να πάρω και την έξτρα εγγύηση με 56€.

Μόνο στην ανοργανωσιά του μαγαζιού ελπίζω μήπως γίνει κανένα λάθος και μου έρθει πριν τις γιορτές, αλλιώς έχω αποδεχτεί ότι πάμε για Φλεβάρη :P

Και εγώ τηλεφωνικά. Του είπα πόσο έχει η έξτρα εγγύηση μου λέει 70, του λέω κάτι καλύτερο μου λέει 57 του λέω εντάξει. Μετά μου έβαλε και 5 ευρώ μεταφορικά βέβαια λόγω των ημερών. Δεν ρώτησα τι εννοούσε. Ξέρει κανείς τι ήταν αυτά τα 5 ευρώ; Γιατί ξέρω ότι δωρεάν μεταφορικά έχει ο Κωτσόβολος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας παιδιά, μόλις μίλησα μέσω chat με κουτσωβολο για παραγγελία ps5 disk version που είχα παραγγείλει στις 16/10, και επισυνάπτω την συνομιλια. Άσχημα τα νέα. 

Screenshot_20201204-111524.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMG_20201204_113024_301.jpg

14 λεπτά πριν, Taoustaoys είπε

Καλημέρα σας παιδιά, μόλις μίλησα μέσω chat με κουτσωβολο για παραγγελία ps5 disk version που είχα παραγγείλει στις 16/10, και επισυνάπτω την συνομιλια. Άσχημα τα νέα. 

Screenshot_20201204-111524.png

το οκ, ευχαριστώ μου άρεσε και απο μεσα σου εχουν φυγει καντήλια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Taoustaoys είπε

Καλημέρα σας παιδιά, μόλις μίλησα μέσω chat με κουτσωβολο για παραγγελία ps5 disk version που είχα παραγγείλει στις 16/10, και επισυνάπτω την συνομιλια. Άσχημα τα νέα. 

Screenshot_20201204-111524.png

To 31/12 μου άρεσε..... 

Ω ρε ξύλο που θέλουν.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, johnnyman είπε

To 31/12 μου άρεσε..... 

Ω ρε ξύλο που θέλουν.. 

Εγω θα πω ενα μπράβο στον κοτσοβολο γιατι οτι λεει ειναι νόμος! Ειχε πει οτι θα παραλάβουν πριν το 2021! Και το εκανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μενα που μιλησα τηλεφωνικα με κωτσο το ιδιο μου ειπαν,οτι θα ερθει μια παρτιδα το Δεκέμβρη,και η αλλη τον φλεβαρη.

οποτε οσοι δεν το παρουμε τον δεκεμβριο(που αποτι μου αφησε να εννοηθει δεν ειναι και μεγαλη παραλαβη),παμε απο φεβρουαριο..😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, petran91 είπε

Γι αυτό το έκανα για 10% πάνω της αξίας της κονσόλας αξίζει για 4 χρόνια.

η εγγύηση είναι 1 χρόνο της Σόνυ και άλλα 3 ο κωτσο άρα 4 σύνολο? ή 1 χρόνο Σόνυ και άλλα 4 κωτσο άρα 5 σύνολο?

Επεξ/σία από zacque
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

IMG_20201204_113024_301.jpg

το οκ, ευχαριστώ μου άρεσε και απο μεσα σου εχουν φυγει καντήλια 

Μονο καντηλια?Μανουάλια,εικόνες.....

2 λεπτά πριν, toolate είπε

και μενα που μιλησα τηλεφωνικα με κωτσο το ιδιο μου ειπαν,οτι θα ερθει μια παρτιδα το Δεκέμβρη,και η αλλη τον φλεβαρη.

οποτε οσοι δεν το παρουμε τον δεκεμβριο(που αποτι μου αφησε να εννοηθει δεν ειναι και μεγαλη παραλαβη),παμε απο φεβρουαριο..😁

Φεβρουαριο ποιανου έτους?😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zacque είπε

η εγγύηση είναι 1 χρόνο της Σόνυ και άλλα 3 ο κωτσο άρα 4 σύνολο? ή 1 χρόνο Σόνυ και άλλα 4 κωτσο άρα 5 σύνολο?

Η εγγύηση του κοτσοβολου ειναι 4 χρονια απο τοτε π θα τ παρεις! Ανα παθει κατι δεν τ στελνουν στην sony σου δίνουν άλλο. Αμα δν φτιάχνεται σε 1 μηνα μαξ πρεπει να σ δωσουν οπωσδήποτε αλλη κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, zacque είπε

η εγγύηση είναι 1 χρόνο της Σόνυ και άλλα 3 ο κωτσο άρα 4 σύνολο? ή 1 χρόνο Σόνυ και άλλα 4 κωτσο άρα 5 σύνολο?

Η εγγύηση είναι 2 χρόνια ελάχιστο εντός ευρωπαϊκής ζώνης, και άλλα 2 χρόνια από τον Κωτσο. Σύνολο 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Η εγγύηση είναι 2 χρόνια ελάχιστο εντός ευρωπαϊκής ζώνης, και άλλα 2 χρόνια από τον Κωτσο. Σύνολο 4

Για την ακρίβεια το K-Support είναι 2+3!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petran91 είπε

Ήρθε η στιγμή που έκανα κι εγώ παραγγελία. 

Τηλεφωνική παραγγελία από Κώτσο πριν λίγο για την κανονική έκδοση, και ενώ δεν το έχω κάνει ποτέ με έψησε ο κυριούλης να πάρω και την έξτρα εγγύηση με 56€.

Μόνο στην ανοργανωσιά του μαγαζιού ελπίζω μήπως γίνει κανένα λάθος και μου έρθει πριν τις γιορτές, αλλιώς έχω αποδεχτεί ότι πάμε για Φλεβάρη :P

σου ζήτησε προπληρωμή ή μπορείς και με αντικαταβολή;

1 ώρα πριν, insanebob είπε

Καλημέρα παίδες, 

 

Εγώ έκανα pre-order 19/11 από Γερμανό. Σήμερα έλαβα αυτό. :)

 

AΓAΠHTE MAΣ ΠEΛATH, EXOYME ΛABEI TO AITHMA ΣOY KAI ΣYNTOMA ΘA ΣE KAΛEΣOYME ΓIA NA ΣE EΞYΠHPETHΣOYME. ΣE EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH. EIMAΣTE ΠANTA ΣTHN ΔIAΘEΣH ΣOY!

φίλε μου γερμανός είναι το χειρότερο από όλα τα καταστήματα (δες προηγούμενα posts που έχω κάνει αν σε ενδιαφέρει), μπορεί να την πάρεις ή να στην ακυρώσουν χωρίς λόγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...