Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από την ενημέρωση που έδωσαν εδώ σε κάποιο άλλο άτομο δεν γινόταν να μην στείλω ένα μήνυμα να δω..και εννοείται ότι πριν στείλω το Σκριν μου έλεγε αρχιδιες..μετά έκανε κανένα 20 λεπτο να μου απαντήσει 

Screenshot_2020-12-04-12-24-58-264_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2020-12-04-12-25-01-584_com.mi.globalbrowser.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, Mariosb είπε

Μετά από την ενημέρωση που έδωσαν εδώ σε κάποιο άλλο άτομο δεν γινόταν να μην στείλω ένα μήνυμα να δω..και εννοείται ότι πριν στείλω το Σκριν μου έλεγε αρχιδιες..μετά έκανε κανένα 20 λεπτο να μου απαντήσει 

Screenshot_2020-12-04-12-24-58-264_com.mi.globalbrowser.jpg

Screenshot_2020-12-04-12-25-01-584_com.mi.globalbrowser.jpg

Ηταν σε φαση η αλλη παρτε ενα 31/12 γιατι μας ζαλισαν τα @@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, petran91 είπε

4 χρόνια συνολικά είναι. Τόσο μου είπε ο πωλητής, τόσο λέει και στη σύμβαση. Όχι 1+4 ούτε 2+4. 4 σύνολο.

Οπως και να έχει, καλύτερο είναι το 2+2. Αν πάθει κάτι εντός 2 χρόνων, η νόμιμη εγγύηση είναι καλύτερη από την εμπορική οπότε την απαιτούμε (δεν έχω διαβάσει του Κωτσου την σύμβαση, αλλά βλέπω κάτι για επισκευές στην σελίδα της k support) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οπως και να έχει, καλύτερο είναι το 2+2. Αν πάθει κάτι εντός 2 χρόνων, η νόμιμη εγγύηση είναι καλύτερη από την εμπορική οπότε την απαιτούμε (δεν έχω διαβάσει του Κωτσου την σύμβαση, αλλά βλέπω κάτι για επισκευές στην σελίδα της k support) 

και με το support παλι στην sony τα στελνουν , Θα σου χαλάσει τιποτα στον SSD που δεν αλλαζει και θα στο φτιαξει ο Κωστάκης απο τον κωτσοβολο με το απολυτήριο λυκειου; 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, toni31 είπε

Όσοι κάνατε τηλεφωνική από κωτσο σας ζήτησαν λεφτά, με ποιον τρόπο θα πληρώσετε?

 

13 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

σου ζήτησε προπληρωμή ή μπορείς και με αντικαταβολή;


Όλο το ποσό αντικαταβολή μπήκε.

 

5 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οπως και να έχει, καλύτερο είναι το 2+2. Αν πάθει κάτι εντός 2 χρόνων, η νόμιμη εγγύηση είναι καλύτερη από την εμπορική οπότε την απαιτούμε (δεν έχω διαβάσει του Κωτσου την σύμβαση, αλλά βλέπω κάτι για επισκευές στην σελίδα της k support) 

Εννοείται ότι δεν την πήρα για "καλύτερη" εγγύηση και το είδα απλά σαν επέκταση της εγγύησης. Στα 2 πρώτα χρόνια δεν θα ασχοληθώ με Κώτσους αν χρειαστώ το σέρβις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, geor92 είπε

Το Κ-Support μπορείς να το βάλεις και μετά; Εννοώ εγώ έχω κάνει την παραγγελία από 01/10.. μπορώ να το βάλω τώρα; Ευχαριστώ πολύ!

Εγω εχω κανει 24/9 χωρις κ πηρα να το βαλω κ ειπε θα αλλαξει ημερομηνία η παραγγελία κ λεω μην κανετε καμια κινηση😂 Τελος μ ειπε οταν δω οτι εχει φτασει για να μ ερθεο να παρω τηλ τοτε να το βαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Η εγγύηση είναι 2 χρόνια ελάχιστο εντός ευρωπαϊκής ζώνης, και άλλα 2 χρόνια από τον Κωτσο. Σύνολο 4

Δεν ισχύει αυτό φίλε μου.

Η Ευρώπη σε καλύπτει για 6 μήνες για τα πάντα, και μετά μέχρι τα δυο χρόνια πρέπει ο πελάτης να αποδείξει πως υπήρχε πρόβλημα. Στην πράξη, οι περισσότεροι σου δίνουν 2 έτη, και ορισμένοι 1 όπως η Sony και η Apple π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fiv είπε

Δεν ισχύει αυτό φίλε μου.

Η Ευρώπη σε καλύπτει για 6 μήνες για τα πάντα, και μετά μέχρι τα δυο χρόνια πρέπει ο πελάτης να αποδείξει πως υπήρχε πρόβλημα. Στην πράξη, οι περισσότεροι σου δίνουν 2 έτη, και ορισμένοι 1 όπως η Sony και η Apple π.χ.

Μην αρχίσετε αυτήν την κουβέντα εδώ, έχει συζητηθεί εκατοντάδες φορές στο φόρουμ.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφυγε και η δικια μου παραγγελια τηλεφωνικη στον Κωτσό,με αντικαταβολη και εκτιμωμενο χρονο παραδοσης (οπως μου ειπε το παλληκαρακι),μεσα στις γιορτες,μιας και περιμενουνε χοντρο στοκ στις 15/12...Για να δούμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikaki71 είπε

Εφυγε και η δικια μου παραγγελια τηλεφωνικη στον Κωτσό,με αντικαταβολη και εκτιμωμενο χρονο παραδοσης (οπως μου ειπε το παλληκαρακι),μεσα στις γιορτες,μιας και περιμενουνε χοντρο στοκ στις 15/12...Για να δούμε....

Αμα γίνει καμια βλακεια κ παρετε εσεις παλι π παραγγείλετε τωρα κ οχι εμεις π εχουμε ηδη 2 μηνες θα βαλω φωτια σε ολη την αλυσίδα.. (Δεν εχω θέμα μακαρι να τ παρουμε ολοι απλα μην γινει η σειρα προτεραιότητας παλι ετσι)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, GiorgosNGR είπε

Αμα γίνει καμια βλακεια κ παρετε εσεις παλι π παραγγείλετε τωρα κ οχι εμεις π εχουμε ηδη 2 μηνες θα βαλω φωτια σε ολη την αλυσίδα.. (Δεν εχω θέμα μακαρι να τ παρουμε ολοι απλα μην γινει η σειρα προτεραιότητας παλι ετσι)

Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση,ουτε τρεφω τετοιες ελπιδες,απλα το αναφερε ετσι ο υπαλληλος για να με κατευνασει,οταν ρωτησα ποτε εκτιμαει οτι θα παραλαβω.Εξαλλου μου το ειπε προτεραιοτητα εχουν, οσοι εχουν προπαραγγειλει πριν, χωρις να εχουν παραλαβει....Πιστευω οτι μετα τις 14/12 που θα ανοιξει το λιανεμποριο,θα τρεξει το πραγμα,θα εχουν και στοκ,οποτε θα βολευτουμε ολοι

Επεξ/σία από nikaki71
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikaki71 είπε

Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση,ουτε τρεφω τετοιες ελπιδες,απλα το αναφερε ετσι ο υπαλληλος για να με κατευνασει.Εξαλλου μου το ειπε προτεραιοτητα εχουν οσοι εχουν προπαραγγειλει πριν χωρις να εχουν παραλαβει....

Εμένα αυτό το 31/12 μου φαίνεται πάρα πολύ ύποπτο... Δύσκολο... Πάρα πολύ δύσκολο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...