Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, spyreto88 είπε

Εντάξει λοιπον το κάνω εικόνα.... Γύρω στις 14 του μήνα ανοίγουν τα μαγαζιά.

Παίρνω καφεδάρα, βάζω ακουστικά και στίνομαι έξω από κάποιο Megastore... Φαντάζομαι  αγανακτησμένους πελάτες στην ηλικία μας που δεν πήραν την κονσόλα, να ξεσπάνε σε ανυποψίαστους υπαλλήλους...

Υπόψιν δεν ακούω το διάλογο, κάθομαι απ έξω με καφέ και prodigy στ αφτιά και βλέπω τους αγανακτησμένουν να μιλάνε με ένταση και να κάνουν απότομες κινήσεις με τα χέρια για να εκφράσουν την οργή τους. 

Μπορεί κονσόλα να μην πάρω... Αλλά θα φύγει η χρονιά με πολύ γέλιο

(1) The Prodigy - Out Of Space (Official Video) - YouTube

έτσι όπως πάει η κατάσταση με την πανδημία που δεν μαζεύετε με τίποτα μην περιμένεις να ανοίξει τίποτα. Μην σου πω μην τα κάνουν ακόμα ποιο αυστηρά τα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

****update σημερα 

Πάτος με τον κωτσοβολο, προπαραγγελιες από τελος Σεπτέμβρη δεν έχουνε παραδοθεί ακόμα. Θα παραλάβουν γύρω στις 20του μηνός πρώτα αυτοί και αν είναι αρκετά τα τεμάχια θα παραλάβουν και του Οκτωβρίου....δεν φταίνε λέει ,Γιατί ήρθαν λιγότερα κομμάτια απο ότι περίμεναν.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, selin323 είπε

****update σημερα 

Πάτος με τον κωτσοβολο, προπαραγγελιες από τελος Σεπτέμβρη δεν έχουνε παραδοθεί ακόμα. Θα παραλάβουν γύρω στις 20του μηνός πρώτα αυτοί και αν είναι αρκετά τα τεμάχια θα παραλάβουν και του Οκτωβρίου....δεν φταίνε λέει ,Γιατί ήρθαν λιγότερα κομμάτια απο ότι περίμεναν.

Αυτό με τα λιγότερα κομμάτια δεν μπορώ να το καταλάβω.. Μιας και η Vodafone τον ακριβώς ίδιο λόγο επικαλέστηκε για το ότι δεν έχουμε παραλάβει ακόμα αρκετοί από μας.
Ειδικά για το 2ο κύμα, φαντάζομαι δεν θα υπήρξε μια επικοινωνία με Sony?
Πχ
Κώτσοβολος: Θέλουμε 1000 κομμάτια για τις προπαραγγελίες.
Sony: Δεν βγαίνουμε, πάρτε 500.

Με αποτέλεσμα να είναι σε θέση να ξέρει από την πρώτη μέρα ο εκάστοτε Κωτσόβολος τι παραγγελίες μπορεί να καλύψει;
 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εύχομαι η vodafone να έχει τα κομμάτια για να καλύψει τις προπαραγγελίες της και να πάρουμε την κονσόλα τώρα Δεκέμβρη.

To μόνο καλό είναι ότι δεν ανοίχτηκε όπως ο kotso. O kotsovolos έπαιρνέ προπαραγγελίες λες και είχε σύνδεση με το εργοστάσιο. 

κατι άλλο τώρα.

Oποιος δεν παραλάβει την κονσόλα μέσα σε Δεκέμβρη θα πρέπει να κάνει άμεσα καταγγελία., Aκόμα και να μην την ακυρώσουμε δεν μπορεί να παίρνουν έτσι παραγγελίες χωρίς να ξέρουν να μπορούν να ξέρουν τι κομμάτια θα έχουν.

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά καλησπέρα, παρακολουθώ το thread καμιά δεκαριά ημέρες. Απ'οτι έχω καταλάβει ακόμη και από τα μαγαζιά η πληροφόρηση σε κάθε πελάτη είναι διαφορετική εντελώς. Ανάλογα εάν μπορέσανε να εξυπηρετήσουν όλες τις προπαραγγελίες πριν το launch ή όχι. 

Σύμφωνα με την δική μου εμπειρία έκανα, όπως έλεγε το Πλαίσιο "προπαραγγελία" στις 19/11 όταν και άνοιξε για 30-40 λεπτά η δυνατότητα παραγγελίας, έχοντας ένα μπανεράκι στο site που έγραφε "παραλαβή πριν τα Χριστούγεννα - Θα 
τηρηθεί σειρά προτεραιότητας". Ακολούθως έλαβα και ένα email που έλεγε "εκτιμάμε ότι θα παραλάβετε σίγουρα πριν τα Χριστούγεννα", παρότι το "εκτιμάμε" και το "σίγουρα" έχουν αντίθετη ερμηνεία σαν λέξεις.

Εν συνεχεία, είχα 2 τηλεφωνικές συνομιλίες με το Πλαίσιο που μου είπανε ξεκάθαρα ότι δεν έχουν καμία περαιτέρω ενημέρωση, ενώ περίμεναν νεότερα από τον προμηθευτή τους. 

Μόνο και μόνο την εμπειρία μου καταθέτω, ελπίζω να διεκπαιρεωθούν όλες οι παραγγελίες ομαλά. 

Επεξ/σία από blighter
  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, selin323 είπε

****update σημερα 

Πάτος με τον κωτσοβολο, προπαραγγελιες από τελος Σεπτέμβρη δεν έχουνε παραδοθεί ακόμα. Θα παραλάβουν γύρω στις 20του μηνός πρώτα αυτοί και αν είναι αρκετά τα τεμάχια θα παραλάβουν και του Οκτωβρίου....δεν φταίνε λέει ,Γιατί ήρθαν λιγότερα κομμάτια απο ότι περίμεναν.

Έχουν πάρει ένα σορό προπαραγγελίες καί ακόμα δέχονται. Αλλά δεν ξέρουν πόσα κομμάτια θα παραλάβουν. Ακόμα και στο δεύτερο κύμα δεν μπορούν να τακτοποιήσουν παραγγελίες Σεπτεμβρίου... Άσχετη

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, blighter είπε

Παιδιά καλησπέρα, παρακολουθώ το thread καμιά δεκαριά ημέρες. Απ'οτι έχω καταλάβει ακόμη και από τα μαγαζιά η πληροφόρηση σε κάθε πελάτη είναι διαφορετική ευτελώς. Ανάλογα εάν μπορέσανε να εξυπηρετήσουν όλες τις προπαραγγελίες πριν το launch ή όχι. 

Σύμφωνα με την δική μου εμπειρία έκανα, όπως έλεγε το Πλαίσιο "προπαραγγελία" στις 19/11 όταν και άνοιξε για 30-40 λεπτά η δυνατότητα παραγγελίας, έχοντας ένα μπανεράκι στο site που έγραφε "παραλαβή πριν τα Χριστούγεννα - Θα 
τηρηθεί σειρά προτεραιότητας". Ακολούθως έλαβα και ένα email που έλεγε "εκτιμάμε ότι θα παραλάβετε σίγουρα πριν τα Χριστούγεννα", παρότι το "εκτιμάμε" και το "σίγουρα" έχουν αντίθετη ερμηνεία σαν λέξεις.

Εν συνεχεία, είχα 2 τηλεφωνικές συνομιλίες με το Πλαίσιο που μου είπανε ξεκάθαρα ότι δεν έχουν καμία περαιτέρω ενημέρωση, ενώ περίμεναν νεότερα από τον προμηθευτή τους. 

Μόνο και μόνο την εμπειρία μου καταθέτω, ελπίζω να διεκπαιρεωθούν όλες οι παραγγελίες ομαλά. 

μάλλον ξέρουν και δεν λένε γιατί δεν είναι σίγουροι αν θα μπορέσουν να τους καλύψουν όλους κατ' εμέ, αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα και μία τηλ παραγγελία από κωτσο γιατί εκεί παίζουν ρουλέτα με τη σειρά οπότε μπορεί να πάρεις πριν τα Χριστούγεννα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

μάλλον ξέρουν και δεν λένε γιατί δεν είναι σίγουροι αν θα μπορέσουν να τους καλύψουν όλους κατ' εμέ, αν ήμουν στη θέση σου θα έκανα και μία τηλ παραγγελία από κωτσο γιατί εκεί παίζουν ρουλέτα με τη σειρά οπότε μπορεί να πάρεις πριν τα Χριστούγεννα

Τέτοια λέγε περί ρουλέτας να μας φτιάχνεις από νωρίς 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aς μου λύση κάποιος την απορία ίσως είμαι χαζός και με κοροϊδεύει  ο κότσος και δεν ξέρουν που παν τα 4 .

Μπήκα στο site( digital passion.gr    sony center ). 

ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ  13-01-21 

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ  499  για DIGITAL τίποτα 

Επεξ/σία από selin323
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το καλοσκεφτούμε πάντως, η απόκτηση ενός PS5 έχει γίνει σαν κακοσχεδιάσμενο level σε game:
- πρώτα πρέπει να μαζέψεις resources (δεν είναι και λίγα τα 500)
- μετά να βρεις τον κατάλληλο NPC (ας βάλουμε Κωτσόβολο εδώ μιας και είναι ο δυσκολότερος)
και για να μην μακρηγορώ έχεις και 2-3 δύσκολα stages, αποθήκη Sony, αποθήκη Κωτσοβολου και μετά το ultra boss τα courrier 😅

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 Δεκέμβρη μπαίνει το patch με raid στις αποθήκες 😄

2 λεπτά πριν, tab0u είπε

Αν το καλοσκεφτούμε πάντως, η απόκτηση ενός PS5 έχει γίνει σαν κακοσχεδιάσμενο level σε game:
- πρώτα πρέπει να μαζέψεις resources (δεν είναι και λίγα τα 500)
- μετά να βρεις τον κατάλληλο NPC (ας βάλουμε Κωτσόβολο εδώ μιας και είναι ο δυσκολότερος)
και για να μην μακρηγορώ έχεις και 2-3 δύσκολα stages, αποθήκη Sony, αποθήκη Κωτσοβολου και μετά το ultra boss τα courrier 😅

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, selin323 είπε

Aς μου λύση κάποιος την απορία ίσως είμαι χαζός και με κοροϊδεύει  ο κότσος και δεν ξέρουν που παν τα 4 .

Μπήκα στο site( digital passion.gr    sony center ). 

ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ  13-01-21 

ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ  499  για DIGITAL τίποτα 

Αυτό αναγράφεται στο συγκεκριμένο site από αρχές Νοεμβρίου.

Επίσης ας μας ενημερώσει κάποιος που έκανε τηλ παραγγελία αυτές της μέρες:

1. από ποιο μαγαζί και

2. αν του ήρθε κάποιο μήνυμα επιβεβαίωσης (κινητό, mail)

7 λεπτά πριν, tab0u είπε

Αν το καλοσκεφτούμε πάντως, η απόκτηση ενός PS5 έχει γίνει σαν κακοσχεδιάσμενο level σε game:
- πρώτα πρέπει να μαζέψεις resources (δεν είναι και λίγα τα 500)
- μετά να βρεις τον κατάλληλο NPC (ας βάλουμε Κωτσόβολο εδώ μιας και είναι ο δυσκολότερος)
και για να μην μακρηγορώ έχεις και 2-3 δύσκολα stages, αποθήκη Sony, αποθήκη Κωτσοβολου και μετά το ultra boss τα courrier 😅

Άψογη παραβολή

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Αυτό αναγράφεται στο συγκεκριμένο site από αρχές Νοεμβρίου.

Επίσης ας μας πει κάποιος που έκανε τηλ παραγγελία αυτές της μέρες από ποιο μαγαζί και αν του ήρθε κάποιο μήνυμα επιβεβαίωσης (κινητό, mail)

Άψογη παραβολή

Εσύ τι ακριβώς περιμένεις? Δεν το πήρες και το πουλησες το ps5? Περιμένεις το 2ο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...