Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο οτι εχω παρατηρσησει σε αυτο το thread , ακομα και τωρα που ειναι 1η βδομαδα Δεκεμβρη , δεν κινειται τιποτα. Οσοι πηρανε στα μεσα Νοεμβρη και αυτο ηταν. Απο τοτε μεχρι τωρα δεν εχουν στειλει τιποτα σε κανενα , βλεπεις ατομα που εκαναν την παραγγελια τους μεσα-τελη Σεπτεμβρη και ακομα περιμενουν (απο ολα τα καταασστηματα , οχι μονο κοτσο).

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post από skroutz:

Καλησπέρα παιδιά εχτές το απόγευμα μίλησα με το Σόνυ σέντερ στην Γλυφάδα τους περνώ που και που γιατί θέλω να αγοράσω μια τηλεόραση για το ps5 που έχει εξαντληθεί και θέλω να μάθω ποτέ θα της ξανά φέρουν...και τους έκανα μια ερώτηση για το ps5 αν ξέρουν πάνω κάτω ποτέ θα έρθει η δεύτερη παρτίδα και μου είπαν ότι μέσα προς τέλος της άλλης βδομάδας θα στείλουν κονσόλες στην χώρα...δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά τουλάχιστον από το δεν ξέρουμε και το δεν έχουμε καμία ενημέρωση από τα καταστήματα που το παραγγείλαμε είναι μια πιο αισιόδοξη απάντηση ας ελπίσουμε ότι θα ισχύσει και θα έχουμε όλοι μας την κονσόλα πριν τις γιορτές...εγώ από electronet έκανα την προ παραγγελία μου...28/9 υπομονή παιδιά και υγεία πάνω απ'όλα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, prigipa_m είπε

Ο Κωτσόβολος στέλνει κονσόλες που τις είχε μην με ρωτήσετε δεν ξέρω..!!! Αύριο παραλαμβάνει ξάδερφος μου με προπαραγγελία 27/9....

Μάλιστα, και εγω 21/09 τίποτα ακόμα...

  • Sad 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, apostolosapok είπε

Εσύ τι ακριβώς περιμένεις? Δεν το πήρες και το πουλησες το ps5? Περιμένεις το 2ο?

Εγώ??? Το πήρα και το πούλησα? Δεν θα δώσω συνέχεια γιατί θα κλειδώσουν το νήμα και πραγματικά είναι κρίμα

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spyreto88 είπε

Εγώ??? Το πήρα και το πούλησα? Δεν θα δώσω συνέχεια γιατί θα κλειδώσουν το νήμα και πραγματικά είναι κρίμα

Δεν με πειράζει ούτε με ενδιαφέρει που το πουλησες και όντως το έκανες απλά είναι αστείο γιατί είσαι ακόμα εδώ και περιμένεις και απάντας στο thread.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, tab0u είπε

Αν το καλοσκεφτούμε πάντως, η απόκτηση ενός PS5 έχει γίνει σαν κακοσχεδιάσμενο level σε game:
- πρώτα πρέπει να μαζέψεις resources (δεν είναι και λίγα τα 500)
- μετά να βρεις τον κατάλληλο NPC (ας βάλουμε Κωτσόβολο εδώ μιας και είναι ο δυσκολότερος)
και για να μην μακρηγορώ έχεις και 2-3 δύσκολα stages, αποθήκη Sony, αποθήκη Κωτσοβολου και μετά το ultra boss τα courrier 😅

Παράλληλα να ανεβάσεις λεβελ με διαρκή grinning και sidequests. Να παίρνεις τηλ στις αλυσίδες να μάθεις τι γίνεται, να έχεις το νου σου ποτέ θα ανοίξουν τα site 15 λεπτά για προπαραγγελιες να ελέγχεις νέα στα forum κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά... Το νου μας κι εδώ μήπως ανοίξουν τπτ παραγγελίες 

Sony Playstation 5 Console - Console (PS5.00001) (e-shop.gr)

Επίσης γερμανός από εξαντήμένο άλλαξε πάλι σε "Έρχεται σύντομα"

PlayStation 5 - PS5 κονσόλες - ΓΕΡΜΑΝΟΣ (germanos.gr)

Καλή πίστη. Θα έρθουν την επόμενη εβδομάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, spyreto88 είπε

Παιδιά... Το νου μας κι εδώ μήπως ανοίξουν τπτ παραγγελίες 

Sony Playstation 5 Console - Console (PS5.00001) (e-shop.gr)

Επίσης γερμανός από εξαντήμένο άλλαξε πάλι σε "Έρχεται σύντομα"

PlayStation 5 - PS5 κονσόλες - ΓΕΡΜΑΝΟΣ (germanos.gr)

Καλή πίστη. Θα έρθουν την επόμενη εβδομάδα.

μεθεπομενη λογικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, agelosq είπε

μεθεπομενη λογικα

Μακάρι πριν τις γιορτές κι ας είναι κι όποτε

Επεξ/σία από spyreto88
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δηλώσω την συμπαράσταση μου σε όλους, και γω περιμένω από 22/9 παραγγελία στον Κωτσο. Με δισκάκι . Καμία ενημέρωση και πληρώνουμε δόσεις κανονικά 

  • Like 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22/09 Digital απο τιτανομεγιστο Κωτσο (δε ξανα παραγγελνω απο εκει ουτε τσιχλα) και φυσικα παραμενουμε στο γνωστο "αναμονη διαθεσιμοτητας". εχω plus που σημαινει 20 games, και εχω αγορασμενα 14 games απο black friday του store και end of the year 70%. 34 games και δεν εχω κονσολα! καλα παμε. Υπομονη παιδακια μου, λιγες μερες εμειναν. Αργα η γρηγορα θα φτασει 15-20 Δεκεμβρη και θα μας ερθει.

  • Like 2
  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Indiana_Jones είπε

Να δηλώσω την συμπαράσταση μου σε όλους, και γω περιμένω από 22/9 παραγγελία στον Κωτσο. Με δισκάκι . Καμία ενημέρωση και πληρώνουμε δόσεις κανονικά 

Κι εγω εχω κανει 19/9 και ακόμα αναμονή διαθεσιμοτητας 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spyreto88 είπε

Εγώ??? Το πήρα και το πούλησα? Δεν θα δώσω συνέχεια γιατί θα κλειδώσουν το νήμα και πραγματικά είναι κρίμα

Οχι να ριξω λαδι στην φωτια, αλλα εδω εισαι ως αγοραστης :P 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαινω καθημερινα και διαβαζω τα ποστ για να περασουν οι μερες και να απαλυνω τον πονο μου που δεν εχω ακομα κονσολα απο 22/09 προπαραγγελια αλλα βλεπω οτι ολοι απο κωτσοβολο εχετε παραγγειλει!Ο μοναδικος που παρηγγειλε απο media ειμαι εγω και αλλοι 2-3?? 😅

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...