Προς το περιεχόμενο

Εξέλιξη παραγγελίας και αποστολών PS5


spartan29gr
Μήνυμα προστέθηκε από Malthador,

Το νήμα προορίζεται αποκλειστικά και μόνο για συζήτηση επάνω στην εξέλιξη των προπαραγγελιών PS5 κονσολών, physical ή digital-only. Επομένως:

  • Δεν συζητάμε το ποιά κονσόλα είναι καλύτερη ή το ποιά κονσόλα να αγοράσουμε. Υπάρχει εδώ αναλυτικό νήμα, μπορείτε να ρωτήσετε αν σκέφτεστε πραγματικά να αγοράσετε PS4 ή Series S|X αντί για PS5.
  • Δεν κατεβάζουμε καντήλια και καρκίνους σε υπαλλήλους, σε καταστήματα ή στην Sony. Εκτός του ότι δείχνει βλαχιά και μισανθρωπιά, δείχνει γραφικότητα και ασυνέπεια μεταξύ άλλων, γιατί από τους ίδιους θα αγοράσετε στο μέλλον κονσόλες και αξεσουάρ.
  • Δεν σχολιάζουμε αγγελίες που βάζουν άλλοι σε αυτό το site ή σε οποιοδήποτε άλλο. Δεν είναι αυτός ο σκοπός του νήματος.

Το νήμα υπάρχει για να πείτε πέντε πράγματα μπας και βγάλετε άκρη πότε θα παραλάβετε, όχι πόσο πουλάει ο παραδιπλανός που έχει παραλάβει ήδη. Για το λόγο αυτό μην το πνίγετε στα memes και στις φήμες που είδατε κάπου, μπορεί να χαθεί κάποια πληροφορία που θα φανεί χρήσιμη σε κάποιο άλλο μέλος το οποίο περιμένει πως και πως να παραλάβει.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, zacque είπε

πώς μπήκες, τηλεφωνική παραγγελία?

Ναι.

Της λέω, πότε πιστεύεις να παραλάβω.

Μου λέει το νέο έτος.

Της λέω σίγουρα?😂

Μου λέει ναι.

Πάλι καλά λέω.

Επεξ/σία από toni31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, walkaboutalex είπε

Ρε φίλε εμάς τι μας ταλαιπωρεί όμως? Δηλαδή λες και δεν ξέρει ότι έτσι χάνει πελάτες . Έχω παραγγελία 1-10 και Νοιώθω θα την πάρω του χρόνου .

Ναι γιατι το καθε καταστημα εχει ως σκοπο να ταλαιπωρει τους καταναλωτες. Ισως και στο support να παιζουν στοιχηματα για το ποιος θα εχει τις περισσοτερες κλησεις περι του ps5. Ποτε δεν ξερεις. 🤦‍♂️

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Ναι γιατι το καθε καταστημα εχει ως σκοπο να ταλαιπωρει τους καταναλωτες. Ισως και στο support να παιζουν στοιχηματα για το ποιος θα εχει τις περισσοτερες κλησεις περι του ps5. Ποτε δεν ξερεις. 🤦‍♂️

Δεν ειδα αλλες εταιριες ομως να εχουν την ιδια αντιμετωπιση στους πελατες τους και δεν θεωρω το ακους πρωτη φορα αλλα ποτε δεν ξερεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άσχετο, Είναι μήπως κανένας αλλος εκεί έξω που περιμενωντας το ps5 παίζει ακόμα gt6 στο ps3? Xaxa (χωρίς online servers πλεον...). Εχω αγοράσει το τελευταίο gran tourismo και περιμένω.θα δω διαφορες?χαχα

Επεξ/σία από scirocco 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, walkaboutalex είπε

Δεν ειδα αλλες εταιριες ομως να εχουν την ιδια αντιμετωπιση στους πελατες τους και δεν θεωρω το ακους πρωτη φορα αλλα ποτε δεν ξερεις...

Εγω αυτο που βλεπω μεχρι τωρα, ειναι οτι ο Κωτσος δεν δινει ημερομηνιες, και ετσι δεν δημιουργει ανακριβειες μεταξυ των καταναλωτων, και οι υπολοιποι (που μαλλον θεωρεις οτι δεν αντιμετωπιζουν με τον ιδιο τροπο τους πελατες), να αλλαζουν σχεδον συνεχεια τις ημερομηνιες, με ισως μονο το πλαισιο να εχει μια σιγουρια για παραδοση παραγγελιων πριν τις γιορτες.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, scirocco 13 είπε

Άσχετο, Είναι μήπως κανένας αλλος εκεί έξω που περιμενωντας το ps5 παίζει ακόμα gt6 στο ps3? Xaxa (χωρίς online servers πλεον...). Εχω αγοράσει το τελευταίο gran tourismo και περιμένω.θα δω διαφορες?χαχα

Μονο στα fps θα δεις λιγο διαφορα.....και στα γραφικά μικρή....ανάλογα βέβαια και σε τι TV παιζεις....εγω από led σε qled εχει διαφορα....αλλα οχι κατι τρελό....παράδειγμα το motogp20 τρέχει εμφανώς καλύτερα στο ps5....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως έκανα παραγγελία 28/11 ένα χειριστήριο και την 30/11 μια PS+ από Πλαίσιο και έχω θέματα.

Μου έρχεται sms ότι παραδώσανε την παραγγελία μου στα ΕΛΤΑ ταχυμεταφορές δεν μου γράφουν αριθμό αποστολής (για την ακρίβεια μου γράφουν ".....στην courier ΕΛΤΑ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ Α.Ε με Αρ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ κενό και εκτιμώμενη ημερομηνία την 7/12.......") μόνο εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης την 7/12. Μπαίνω στο site μου έλεγε για 10/12 μετά το έκανε 17/12!!!

Την πρώτη ταλαιπωρία στα τηλ. την έγραψα σε προηγούμενες σελίδες. Η δεύτερη ήταν άκαρπη γιατί δεν άντεξα στην αναμονή. Σήμερα ξανά τα ίδια, αναμονή και στο τέλος δώστε μου ένα τηλ. να επικοινωνήσουμε εμείς μαζί σας.

Τι θέλω ο καημένος μια απλή απάντηση, αν έφυγαν τον αριθμό αποστολής. Ή να μου πούνε συγνώμη δεν έφυγαν και από λάθος στάλθηκε το sms.

 

 

Επεξ/σία από toni31
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Rattlehead είπε

Γυμναστική κάνουν με το δέμα;;

το σημαντικο  είναι φορτώνετε ξεφορτώνετε ....ε κάποια στγμη θα βαρεθούνε και θα το παραδώσουν !!!! υπάρχει το βλέπεις..ειναι δικο σου !!!το εχεις αλλα ειναι σαν να μην το εχεις ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nikos1965ny20 είπε

το σημαντικο  είναι φορτώνετε ξεφορτώνετε ....ε κάποια στγμη θα βαρεθούνε και θα το παραδώσουν !!!! υπάρχει το βλέπεις..ειναι δικο σου !!!το εχεις αλλα ειναι σαν να μην το εχεις ....

 

Θελω να μ ερθει σπασμενο, (δεν ειναι το play) και να τους ρωτησω μετα αν φταινε αυτοι που δεν βαλαν καλαθι τοσες φορες μεσα εξω

1 ώρα πριν, TeoRossi είπε

Μονο στα fps θα δεις λιγο διαφορα.....και στα γραφικά μικρή....ανάλογα βέβαια και σε τι TV παιζεις....εγω από led σε qled εχει διαφορα....αλλα οχι κατι τρελό....παράδειγμα το motogp20 τρέχει εμφανώς καλύτερα στο ps5....

Για πεταμα ειναι το Sport φιλε περιμενουμε το 7ρι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μολις βαλανε update στο αρθρο στο gameworld οτι κανονικα το 2ο κυμα ηταν προγραματισμενο για το νεο ετος αλλα λογω της μεγαλης ζητησης θα ερθει ενα κυμα 15 του μηνα αλλα θα καλυψει ΜΟΝΟ τις παραγγελιες του Σεπτεμβριου. του Οκτωβρη και Νοεμβρη θα καλυφθουν με αυτο που ηταν προγραματισμενο εξ αρχης. δηλαδη απο το νεο ετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, MisterGS είπε

Παιδια μολις βαλανε update στο αρθρο στο gameworld οτι κανονικα το 2ο κυμα ηταν προγραματισμενο για το νεο ετος αλλα λογω της μεγαλης ζητησης θα ερθει ενα κυμα 15 του μηνα αλλα θα καλυψει ΜΟΝΟ τις παραγγελιες του Σεπτεμβριου. του Οκτωβρη και Νοεμβρη θα καλυφθουν με αυτο που ηταν προγραματισμενο εξ αρχης. δηλαδη απο το νεο ετος.

Ναι όπως τους είπε ένας αναγνώστης τούς.... Για γέλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, MisterGS είπε

Παιδια μολις βαλανε update στο αρθρο στο gameworld οτι κανονικα το 2ο κυμα ηταν προγραματισμενο για το νεο ετος αλλα λογω της μεγαλης ζητησης θα ερθει ενα κυμα 15 του μηνα αλλα θα καλυψει ΜΟΝΟ τις παραγγελιες του Σεπτεμβριου. του Οκτωβρη και Νοεμβρη θα καλυφθουν με αυτο που ηταν προγραματισμενο εξ αρχης. δηλαδη απο το νεο ετος.

Υπαρχουμε εδω μεσα ενα καρο ατομα που εχουν κανει μεσα νοεμβριου κ δεν εχουμε παρει. Μην τα γράφεις τόσο απότομα χέστηκα πάνω μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...